Jant

En Ucuz Jant Fiyatları

104 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    jant
Jant fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Jant modelleri ve Jant fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Jant kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modacar, Kormetal, Tork, Motospartan, CMS. 104 adet Jant fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Jant , araç lastiklerinin üzerine takılan ve aracın aks sistemine bağlandığı bölümde bulunan parçaya verilen isimdir. Aracın hareket haline geçebilmesi için gerekli önemli bir parçadır. Araçların görünümlerini daha çekici hale getirebilen jantlar , araçların yol tutuşu ve performanslarına da etki etmektedir. Cimri.com olarak Kormetal , Carre , Cms gibi markaların jantlarını onlarca çeşitleri ile en uygun fiyat karşılaştırmalarını yaparak sizlere sunuyoruz!

Jant Çeşitleri Nelerdir?

Jantların 3 çeşidi bulunmaktadır.

1 ) İç Lastiksiz Jant ( Tubeless Jant )

Ülkemizde 1980li yıllarda üretimine başlanan bu jant çeşidi lastiğin içerisinde iç lastiği olmayan jantları kapsamaktadır.

a ) 50 Lastik Oturma Açılı Jant : Bu jantlar kamyonet lastikleri için üretilmektedir. Ölçüleri "13" "14" ve "17" dir.

b ) 150 Lastik Oturma Açılı Jant : Bu jantlar geniş kesimli lastikler için üretilmektedir. Ölçüleri "17,5" "19.5" ve "22,5" tir.

c ) 50 Lastik Oturma Açılı 4 Parçalı Jant : Bu jantlar 80 serisinden olan lastikler için üretilmektedir. Ölçüsü "20" dir.

2 ) İç Lastikli Jant ( Tube Tyre Jant )

Bu jant çeşidinde iç lastik kullanılmaktadır. Göbek , çember ve segman bölümleri bulunmaktadır. Bazı jantlarda bu bölümlerin tamamı yerine sadece kombine çember bulunabilir.

3 ) Göbeksiz Jant ( İspit Jant )

Bu jant çeşidi hem iç lastiksiz hem de iç lastikli olarak kullanılabilir.

Jant Alırken ve Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Jantlar aracın dış görünüm unsuru olmaktan öte ,aracın performans ve yol tutuşunu da etkilemektedir. Jant alırken ilk dikkat edilmesi gereken , jantın araca olan uyumudur. Araç üreticisinin tavsiye etmiş olduğu değerlerin dışına çıkılmamaya dikkat edilmelidir. Jantların kullanımında sert cisimlerden darbe almamasına özen gösterilmelidir. Uluslarası Lastik ve Jant Kurumu (ERTRO) standartları tavsiyeleri dikkate alınarak hasar almış olan jant onarılıp kullanılmamalıdır. Jantların üretici firmalar tarafından trafiğe izin verilen koşullarda ve araç üreten firmalarca belirlenen aks yüküne göre test edildiği unutulmamalıdır. Diğer yol koşulları ve aşırı yükleme gibi nedenlerden jantlarda sorun yaşanabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Darbelere karşı dayanıklı olmayan , kalitesiz jantlar ölümcül trafik kazalarına sebebiyet verebilmektedir.

Sizde Cimri.com ile seçkin markaların kaliteli jant modellerine , en uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz!