Yaz Lastiği

Yaz Lastiği Fiyatları

22858 Ürün gösteriliyor.
Jant Çapı
Yanak Kalınlığı
Taban Genişliği
Yakıt Verimliliği
Islak Zemin Sürüş Hakimiyeti
Gürültü Seviyesi
Yaz Lastiği fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Cimri.com'a ait diğer ürün kategorilerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Yoğuşmalı Kombi Fiyatları
 • Yürüyüş Ayakkabısı Fiyatları
 • A Sınıfı Derin Dondurucu Fiyatları
 • 4 İnç Cep Telefonu Fiyatları
 • 13 İnç Dizüstü Bilgisayar Fiyatları
 • Mevsim
  Yaz
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Yaz Lastiği

  Lastikler, aracınızın yer ile temasını sağlar ve aracınızın motorunda bulunan gücü tam anlamıyla yola aktarılmasında önemli rol oynar. Ani bir frende ya da sert bir virajda lastiklerin önemi çok büyüktür. Yaz lastikleri, ılımlı hava koşullarına uygun olacak şekilde tasarlanmış lastik türüdür. Dört mevsim kullanılan lastiklere benzerliği ile bilinir ama kış aylarında kullanıma uygun değildir. Kış lastikleri, yaz lastiklerinin üzerinde bulunan bloklara göre daha kısa ve daha kalın olmasıyla bilinir. Yaz lastiklerinde hava 7 C°’ye düştüğü zaman lastikteki kauçuk madde özelliğini yitirir ve performansı ciddi oranda azalır. Yaz aylarında kullandığınız kış lastiği yakıt tüketimini ciddi oranda etkileyerek bütçenizi aşmanıza neden olur. Bu yüzden yakıt tasarrufu sağlamak için yaz aylarında yaz lastiği kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Yaz lastikleri, ciddi nem ve olası yaz yağmurlarına karşı mükemmel uyum sağlar. Mevsimine göre uygun olarak seçeceğiniz lastikler, aracınızın çekiş gücünü arttırırken fren mesafesini de ciddi oranda azaltabilirsiniz. Böylelikle doğru lastik seçiminin farkına varabilir, yolculuğunuzun keyfini güvenle çıkarabilirsiniz.

  Yaz Lastiği Modelleri

  Hareket halinde bulunan aracın yol ile temasını sağlayan lastikler, can ve mal güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Lastikler, yaz lastiği ve kış lastiği olarak farklı lastik modellerine ayrılır. Yaz lastiği modellerinin hammaddesindeki kauçuk kış lastiğine göre farklılık gösterir. Bu farklılık sayesinde yaz lastikleri mevsime ve yol koşullarına birebir uyum sağlar. Yaz lastiği diğer modellere göre daha sessiz ve yumuşak bir yapıdadır. Manevra kabiliyeti güçlü bir sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız mevsim geçiş zamanlarını takip ederek aracınızın lastiklerini mevsime uygun bir şekilde değiştirmeniz gerekir. Ülkemizde yaz lastiğine geçiş zamanı nisan ayının başı olarak bilinir. Sıcak havalarda yaz lastikleri diğer lastiklere oranla fren mesafesini %40 oranında azaltır. Aynı zamanda mevsimine uygun olarak seçilmiş lastikler yakıt tasarrufuna katkıda bulunur. Yaz lastiği modellerinden biri olan yaz lastiği 205/55R16 ile üstün manevra kabiliyetine sahip olabilir ve aynı zamanda etkili su tahliye yapısı sayesinde ıslak zeminlerde üst düzey performans sağlar. Bir diğer model ise yaz lastiği 185 65 R15 modelidir. Bu model yol dışında ki kullanımlara ve asfalt kullanımlarına uygun bir üretimdir. Farklı kullanımlara ve üstün çekiş gücü gibi özelliklere sahip olması sayesinde ön plana çıkar. Düşük karbon emisyonu ile çevre duyarlılığı ile bilinen yaz lastiği 175 65 R14 modeli de çok tercih edilenler arasında yerini alır. Uzun periyotlu lastik değişimleri sayesinde hem ekstra alışveriş yapmanıza engel olur hem de atık lastiklerin sebep olduğu çevre kirliliği sorunlarını gidermeye katkıda bulunur. Yaz aylarında yaz lastiği kullanmak hem sürüş esnasında sizi ve sevdiklerinizi korur hem de sağlayacağı yakıt tasarrufu sayesinde bütçenize katkıda bulunur. Aracınıza lastik alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus aracınıza uygun boyutta lastik almaktır. Yanlış lastik seçimleri, araç kullanım konforunuzu ve virajlarda savrulma gibi sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden lastik seçimleri sizin ve çevrenizdekilerin can güvenliği için çok önemli bir konumdadır. Hız ve dayanıklılık sağlayan yaz lastikleri sayesinde yaz aylarında seyahatin keyfini özgürce çıkarabilir ve verimli bir sürüş elde edebilirsiniz. 

  Yaz Lastiği Fiyatları

  Yaz lastiği satın alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus lastiğin kalitesi ile fiyatı arasındaki ilişkidir. Otomobil yaz lastiği fiyatları bu husus üzerine kurulur. Dünyaca ünlü markaların yanında çok ta bilinmedik ama kaliteli oluşuyla sıklıkla tercih edilen markalar bulunur. Belli markaların lastikleri markanın isminden dolayı her bütçeye uygun olmayabilir ama bütçenize uygun lastiği kullanıcı yorumlarına bakarak uygun fiyata elde edebilirsiniz. Bütçenizi korumak ve olası kazalardan sizi ve çevrenizi korumanız için yaz lastiği çeşitlerinden istediğiniz modeli satın alabilirsiniz. Yaz lastikleri, yaz aylarında yükselen sıcaklığa rağmen lastiklerin sıcaktan aşınmasını engeller özellikte bulunmasıyla da daha ekonomik bir tercih haline gelir. Lastik fiyatları; aracınıza, bütçenize ve aracınızı kullandığınız güzergahın yol yapısına göre değişiklik gösterir. Bu yüzden yaz lastiği satın almadan önce ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi belirleyip markalar arasında karşılaştırma yapmak oldukça önemlidir. Yaz lastiği kampanyalarını takip etmek ve bütçenize en uygun yaz lastiklerine kolayca erişebilmek için cimri.com sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

  Yaz Lastiği Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Yaz lastiği satın almadan önce aracınıza göre en uygun modeli seçtiğinizden emin olmanız güvenliğiniz için elzemdir. Farklı markaların farklı kalitedeki lastikleri arasından siz de aracınızın ölçülerine uygun olacak lastiği satın alabilirsiniz. Lastiğin dış derinlik boyu ise lastik satın almadan önce dikkat edilmesi gerekilen en önemli konudur. Bu boyutun standart ölçekten daha düşük olmaması gerekir. Standarda uymayan ölçüye göre imal edilmiş lastikler hem ciddi oranda yakıt tüketimine hem de olumsuz durumlara sebebiyet verebilir. Aracınız için belirlenmiş lastik boyutunun, alacağınız lastik boyutu ile aynı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Farklı yaz lastiği markalarının farklı modelleri arasından güvenliğiniz ve bütçeniz için aracınızın ölçülerine en uygun olan modeli seçebilirsiniz. Aracınız için en uygun yaz lastiği özellikleri bulunan markadan alışveriş yapmak tasarruflu bir karar vermenize yardımcı olacaktır. Siz de kaliteli lastik üreticileri arasından birini tercih ederek yaz lastiğiniz ile seyahat keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery