Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar Oyunları Fiyatları

350 Ürün gösteriliyor.
Bilgisayar Oyunları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bilgisayar Oyunları modelleri ve Bilgisayar Oyunları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bilgisayar Oyunları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Diğer, Sony, Steam, Disney. 350 adet Bilgisayar Oyunları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
PES Pro Evolution Soccer 2019 David Beckham Edition PS4
PES Pro Evolution Soccer 2019 David Beckham Edition PS4
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bilgisayar Oyunları

1833-1871 yılları arasında icat edildiği tahmin edilen bilgisayar, 1981 yılına geldiğimizde artık artık yeni bir misyon kazanarak içinde oyun oynanabilen bir cihaz haline gelmiştir. O günlerde sadece yazılardan oluşan oyunlar varken, bugün artık gerçeğe çok yakın görsellere sahip, birbirinden çok farklı türde bilgisayar oyunlarıyla karşılaşabilmekteyiz. Eğer siz de evde, bilgisayar başında vakit geçirmeyi sevenlerden iseniz, şimdiye kadar denemediyseniz bilgisayar oyunlarına bir şans verebilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte artık boş zamanlarımızda kendimiz eğlendirebilmek için farklı alternatiflere erişebilmekteyiz. Bilgisayar oyunları da bunlardan bir tanesi. Her türlü yaş grubunun ilgisini cezbedecek yüzbinlerce bilgisayar oyununa ulaşabilmek mümkün. Bilgisayar başında sanal bir dünyada kendiniz ve dünyadan sıyrılıp, bilgisayar oyunlarıyla birlikte keyifli tecrübeler yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda artık gelişen teknolojinin bize verdiği imkanlar sayesinde, online ortam üzerinden bu keyifli tecrübeyi sevdiklerimizle birlikte yaşayabilmek de mümkündür. Günümüzde artık birçok oyunu çoklu oyuncu desteği sağlamakta ve bu sayede oyunları başka insanlarla birlikte oynayabilmeye fırsat vermektedir. Sadece online ortamda değil, aynı ortamda tek bilgisayardan oynayabileceğiniz 2 kişilik bilgisayar oyunları da bulunmaktadır. Eğer masabaşı oyunlarından sıkıldıysanız, bilgisayar oyunları bunlara iyi bir alternatif olabilir.

Bilgisayar Oyunu Çeşitleri

Uzun süredir aktif olan bilgisayar oyunu piyasası, bu süreç içerisinde oldukça gelişmiş ve çeşitlenmiştir. Gerçek dünyada gördüğümüz neredeyse her şeyin ve gerçek dünyada göremeyeceğimiz başka bir çok şeyin, artık bilgisayar oyunları dünyasında bir karşılığı vardır. Spor oyunları, strateji oyunları, bulmaca oyunları, aksiyon oyunları, simülasyon oyunları, rol yapma oyunları, macera oyunları gibi birçok bilgisayar oyun türleri bulunmaktadır. Adından da anlaşılabileceği gibi spor bilgisayar oyunları futbol, basketbol gibi sporların bilgisayar ortamında simüle edilip oynanmasını sağlayan oyunlardır. Bu oyunların çoğu çoklu oyun desteği sunar. Böylece arkadaşlarınız, sevdiklerinizle, istediğiniz spor kategorisinde favori takımlarınızı seçip mücadele edebilirsiniz. Aksiyon kategorisinde bulunan bilgisayar oyun çeşitleri ise, yine adından da anlaşılabileceği gibi kullanıcılara aksiyon dolu bir dünya simülasyonu yaratır. Oynadığınız oyuna göre Amerika’da 1960’larda yaşamış bir mafya babası olarak ortalığı kasıp kavurabilir veya 2.Dünya Savaşında çarpışan bir asker olabilirsiniz. Bu oyunların da büyük bir çoğunluğu çoklu oyuncu desteği sunulmaktadır.. Dolayısıyla arkadaşlarınızla omuz omuza düşmanla çatışabilir, veya birbirinize düşman olup birbirinizle savaşabilirsiniz. Strateji oyunları, genel olarak daha taktik içerikli oyunlar olarak sınıflandırılabilir. Yine birçok farklı konseptte karşımıza çıkabilmektedir. Seçeceğiniz oyuna göre, aksiyon oyunlarında olduğu gibi burada da 2.Dünya Savaşı atmosferi yaşayabilirsiniz. Ama bu sefer orada çarpışan bir asker olmaktan ziyade, bütün orduyu kontrol eden bir komutan olarak en doğru hamleleri yaparak düşmanı alt etmek önceliğiniz olacaktır. Yani direkt olarak savaşan kişi olmaktansa, doğru taktiksel hamleleri yapmanız gerekecektir. Rol yapma oyunları ise, oyuncuya müthiş özgürlük sunmalarıyla bilinirler. Tamamen kurgusal bir dünyada, kendi kurgusal karakterinizi yaratarak ikinci bir benlik oluşturmanızı olurlar. Daha sonra yarattığınız bu ikincil kişilikle, çeşitli maceralara girip bu maceralarda o karaktere uygun davranmak sizin elinizde. Aynı oyun içerisinde tüm dünyayı kurtaran bir kahraman veya, dünyayı dize getiren bir kötülük abidesi olmak da sizin seçimlerinize kalır. Bunların haricinde küçüklerimiz için geliştirilmiş oyunlar da mevcuttur. 3 yaş bilgisayar oyunları gibi birçok farklı yaş grubuna hitap eden, öğretici ve geliştirici bilgisayar oyunları da bulmak mümkündür. Bütün bilgisayar oyunu türlerini anlatmaya çalışmak mümkün değildir. Eğer siz de bu geniş dünyaya adım atmayı düşünüyorsanız, farklı türlerden farklı oyunları deneyerek yavaş yavaş bütün bu türler hakkında bilgi elde edebilirsiniz.

Bilgisayar Oyunu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayar oyunları alırken dikkat edilmesi gereken şeylerden en önemlisi, kendi ilgi alanlarınızın farkında olarak seçim yapmak olacaktır. Eğer futbolsever bir insansanız, arkadaşınızla bir futbol simülasyonunda rekabet etmek size oldukça keyif verecektir. Veya ortaçağ dünyası ile ilgili merak duyan biriyseniz, ortaçağ temalı bir bilgisayar oyunu oynayarak bu merakınızı dindirmekle kalmaz, o dünya içerisinde çeşitli maceralara atılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Askerlik konsepti hoşunuza gidiyorsa, bilgisayar oyunları savaş ortamını size yaşatmak için çok iyi bir seçenek. Dolayısıyla birbirinden çok farklı bilgisayar oyun çeşitleri bulunmakta, biraz araştırmayla kendi zevkinize uygun bilgisayar oyunları bulabilirsiniz. Bilgisayar oyunu alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise bilgisayarınızın teknik özellikleridir. Gelişen teknolojiyle birlikte oldukça gelişen bilgisayar oyunlarını oynamak için her bilgisayar yeterli olmamaktadır. Çok iyi grafiklere sahip oyunları oynayabilmek için, o oyunun gerektirdiği minimum sistem gereksinimlerine sahip olmak bir gereklilik. Dolayısıyla bir bilgisayar oyunu satın alırken, oyunun minimum sistem gereksinimlerini inceleyip, bilgisayarınızın oyunun altından kalkıp kalkmayacağını görmeniz gerekiyor.

Bilgisayar Oyunu Fiyatları

Bilgisayar oyunları, fiziksel birer materyal olmamalarından ötürü, fiyatlandırılması süreci biraz daha firmaların bağımsız kararlarıyla meydana geliyor. Bu fiyatlandırma sürecinde genel olarak firmanın marka değeri, oyunun yapımında geçen süre vb. faktörler etkili olabilmekte. Ama son dönemlerde internet üzerinden bilgisayar oyunu satışı yapan bazı platformlar sayesinde, bilgisayar oyunları fiyatlarına ülkelere özel fiyatlandırma standartları getirtilmiş durumda. Eğer siz de bir oyun satın almayı düşünüyorsanız, bu platformlardan birine girip PC oyunları listesini ve fiyatlarını inceleyip, fiyatlar hakkında genel bir fikir elde edebilirsiniz. Artık hayal ettiğiniz gibi bir futbolcu olmak veya ortaçağda sur kapılarına dayanıp şehri ele geçirmeyi amaçlayan bir asker olmaktan sadece birkaç “tık” uzaktasınız. İyi eğlenceler!

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery