Dağ Bisikletleri

En Ucuz Dağ Bisikletleri Fiyatları

495 ürün gösteriliyor.
Vites
Model yılı
Fren Tipi
Amortisör
Kadro Tipi
Dağ Bisikletleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dağ Bisikletleri modelleri ve Dağ Bisikletleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dağ Bisikletleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Arnica, Salcano, Extreme, Ümit, Peugeot. 495 adet Dağ Bisikletleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Belderia Kings 26 Jant 21 Vites Erkek Dağ Bisikleti
Belderia Kings 26 Jant 21 Vites Erkek Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Dağ Bisikleti Nedir?

Birçok farklı durumlarda ve çeşitlerde bisikletler üretilmektedir. Bu bağlamda üretim aşamasında kadrosunda, direksiyonunda, amortisöründe ve jantlarında oluşacak farklılıklar hasebiyle birçok farklı bisiklet çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden birisi de dağ bisikletleridir. Peki dağ bisikletlerinin ne olduğuna dair bir inceleme yapalım. Dağ bisikletçiliği de bisiklet spor dalları arasında geçmektedir. Fakat dağ şartları için üretilen bisikletler normal bisikletlere nazaran ufak tefek farklılıklar göstermektedir.

Bisikletlerin farklılıklarına göz atacak olursak; en önemli ve birinci farklılık bisikletin sağlamlığıdır. Dağ şartları normal bisiklet kullanma alanlarının şartlarına göre biraz daha farklıdır. İlk olarak engebeli ve bozuk yolara sahip olan dağlarda bisikletimizi rahat bir şekilde kullanabilmek için jantlarının ve gövdesinin son derece sağlam olması gerekmektedir. Aynı zamanda da dağlarda yükselti biraz daha fazla olacağından ötürü dağ bisikletlerinin tekerleri normal bisikletlere oranla biraz daha geniş olmalıdır.

Dağ Bisikleti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dağ bisikletini satın almadan önce düşünülmesi gerekilen en önemli noktalardan biri kadro, yani bisikletin çerçevesidir. Daha uygun fiyatlı dağ bisikletlerinde kullanılan en yaygın kadro malzemesi çelikken, daha ilerisinde ise alüminyum alaşımlı, karbon ve titanyum kadrolar takip etmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gerekilen en önemli şey ise dağ bisikletinizde bedeninize uygun kadro seçiminin yapılmasıdır. Dağ bisikletinizi alırken bunu anlamanın en kolay yolu ise; dağ bisikletini bacaklarınızın arasına aldığınızda selenin ucunu kuyruk sokumunuzu yaslamak ve kadronun üst borusunu bacak aranıza dokunana kadar ön tekeri havaya kaldırmaktır. Tekeri havaya kaldırdığınızda, tekerleğin yüksekliği 7 ile 13 cm arasında ise doğru dağ bisikletini seçmişsiniz demektir. Dağ bisikletlerinde vitesler, eğime göre sürüşü kolaylaştırmak ve bisikletin süratini arttırmak için bulunmaktadır. Dağ bisikletlerinde vites yuvasındaki vidalar sanıldığından daha hassas bir ayara sahip olduğundan, dağ bisikletinin mutlaka vites geçişlerinin akıcı, dişlilerde takılma olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Dağ bisikletlerinde seleler de uzun sürüşler yapılacağından konforunuz için en önem vermeniz gereken parçalardan biridir. Bu aşamada, zamanla vücudunuzun şeklini alacak seleleri seçmeniz avantajlı olacaktır. Dağ bisikletlerini satın almadan önce dikkat edilmesi gerekilen noktalardan biri de tekerlekleridir. Dağ bisikleti için uygun basınç değeri 35-40 psi aralığında olmalıdır. Dağ bisikletlerinde tekerlek seçimlerini de kullanacağınız bölgeye göre seçmeniz gerekmektedir. Örneğin dişli lastikler arazi için uygunken, alçak desenli lastikler ise yol sürüşleri için ideal olacaktır. Dağ bisikletlerini seçerken tekerleklerin mutlaka yuvarlanma direnci değerlerini de öğrenmeniz gerekmektedir. Dağ bisikletlerini satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise havalı ve yaylı olmak üzere ikiye ayrılan süspansiyonlardır. Dağ bisikletinizin süspansiyonuna yine kullanacağınız bölgeye göre tercihinizi yapmalı, ön veya arka ya da ikisi de bulunan süspansiyonları tercih etmelisiniz. Siz de bu doğrultularda, size ve kullanım alanlarınıza en uygun dağ bisikletlerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

Dağ Bisikleti Gerekli Midir?

Dağ bisikletlerini gereklilik açısından incelemek biraz anlamsız olmasına karşın bu tür sorularla karşılaştığımız için incelememizde size anlatmak istedik. Normal yol koşullarında bisiklet kullanacaksanız dağ bisikleti almak çok gerekli değildir. Hatta sadece normal yol kullanacaksanız dağ bisikletlerini almanızı önermeyiz. Fakat dağ koşullarında spor yapıyorsanız ama normal yolda da sürüş yapıyorsanız dağ bisikleti almak gerekli bir durumdur. Çünkü normal yolda kullanıla bisikletler dağ şartlarında randıman vermemekte ve tahmin edildiğinden daha çabuk deforme olmaktadır.

Dağ Bisikleti Fiyatları Pahalı Mıdır?

Dağ bisikletleri oluşturduğu yapı itibari ile bariz fiyat farklılıkları gösterebilmektedir. Bu farklılıklarda en önemli konu bisikletin kadrosudur. Kadronun sağlamlığına ve hafifliğine göre fiyat farklılıkları görülmektedir. Cimri.com’da Salcano, Bianchi, Ümit, Orbis gibi onlarca markanın dağ bisiklet modellerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda bulduğunuz bu dağ bisikletlerini fiyat performans açısından karşılaştırabilirsiniz. Bu bağlamda sitemizde bulabileceğiniz en ucuz dağ bisikleti 390 TL’dir. Tabii ki de kadro sağlamlaştıkça ve hafifleştikçe fiyat da artmaktadır. Aynı zamanda da jantın kalitesine göre de dağ bisikletlerinde fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Bu bağlamda sitemizde inceleme yapıldığına en pahalı dağ bisikletini 21735 TL gibi bir fiyattan görebilirsiniz.