Cimri'nin Seçimi

Xbox Oyunları Nedir?

Gelişen teknolojiyle birlikte oyun anlayışı da değişmiştir. Artık sokaklarda oyun oynamak yerine bilgisayar başında oynanan oyunlar tercih edilmeye başlanmıştır. Bu oyunlar birçok türde tasarlanmıştır. İstediğiniz her tarz oyunu bulabilirsiniz. Macera, futbol, aksiyon, yarış gibi kategorilerde ürünler mevcuttur. Sizin kendi oyun tercihinize göre bunlardan birini seçebilirsiniz. Oyunlar yaş kategorilerine göre ayrılır. Bazı oyunlar 18 yaşından büyükler için tasarlanmıştır. Bu tarz oyunların kesinlikle çocuklar tarafından oynanmaması gereklidir. Çocuklara uygun farklı oyunlar tercih edilmelidir. Xbox oyunları Microsoft firması tarafından oyun konsolu amacıyla üretilmiştir. Birçok oyunu içinde barındırır. Xbox oyunlarına sahip olmadan önce Xbox konsolunu almalısınız. Oyunlar cd içindedirler. Oyunları oynayabilmek için bir kısmını sabit diske kaydetmek gereklidir. Xbox oyun çeşitlerini Cimri.com da tercihinize en uygun şekilde bulabilirsiniz. Xbox oyunlarının fiyat aralıkları da 30 TL ile 300 TL arasında değişmektedir. Bütçenize en uygununu kendiniz seçebilirsiniz.

Xbox Oyunları Nasıl Kurulur?

Ürününden çıkan cd'yi Xbox aletinin cd girişine takınız. Taktıktan sonra yönlendirme gerçekleşecektir. Yönlendirmeden sonra oyununun yüklenmesi biraz uzun zaman alabilir. Bu yüzden oyun cdsini erken takmakta fayda vardır. Oyunun kurulumunu yaparken aletin diğer araçlarının düzgün çalışıp çalışılmadığını da kontrol etmeliyiz. Çünkü buna bağlı sorunlar yaşanabilir. Oyun kurulduktan sonra nasıl oynandığı kutunun arka kısmında yazacaktır. Buradan oyunun amacı ve yapılması gerekenleri bulabilirsiniz.

Xbox Oyunlarının Fiyatları Nelerdir?

Oyunlar çağımızın tutkusu haline gelmiş olup özellikle gençler tarafından son derece fazla şekilde tercih edilmektedir. Bu nedenle, Xbox oyunları son derece revaçta olup Xbox oyun fiyatları çok merak edilmektedir. Birçok oyun geliştirici tarafından geliştirilmiş popüler oyunun içerisinde fiyatlar 15 TL dolaylarından başlamakta ve oyunun kalitesine ve gelişmişliğine bağlı olarak 250 TL gibi fiyatlara kadar çıkmaktadır. Cimri.com’da her tür Xbox oyununun hangi sitede en ucuz bulunabileceği bilgisi mevcuttur.

Xbox Oyun Çeşitleri Nelerdir?

Çok fazla talep gören Xbox oyun çeşitleri de aynı oranda fazladır. Son derece eğlenceli, gerilimli veya sürükleyici olan Xbox oyunları oyun severlerin uzunca süreler oynayıp keyif almasını sağlamaktadır. Xbox oyunları arasında en çok spor oyunları, aksiyon – macera oyunları ve savaş oyunları tercih edilmektedir. Bunların yanında strateji oyunları, korku – gerilim oyunları ve yaşam simülasyon oyunları da birçok oyun sever tarafından keyifle oynanmaktadır. Xbox oyunları içerisinde kategoriden ziyade doğrudan oyunlar ön plana çıkmakta ve her oyunun kendisine ait fanatik bir hayran kitlesi oluşmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Xbox Oyunları Nelerdir?

Gençler ve oyun tutkunlarının severek oynadıkları Xbox oyunları çok sayıdadır, ancak her alanda olduğu gibi bu alanda da öne çıkan ve daha çok sevilen Xbox oyunları vardır. Aksiyon ve savaş oyunu sevenler için FPS oyunlar doğru bir tercih olacaktır. Bu dalda öne çıkan oyun olan Call of Duty serisi oyun severlerin büyük ilgisini görmektedir. Ayrıca spor oyunları sevenler de Fifa ve Pro Evolution Soccer oyunlarına büyük ilgi göstermektedir. Bu oyunlar birçok oyun konsolunun da en çok tercih edilen oyunları arasında yer almaktadır. Genel olarak en çok tercih edilen Xbox oyunları ise şu şekilde sıralanabilir: Fifa 18 Xbox One, PES Pro Evolution Soccer 2018 Xbox One, Call of Duty: WWII Xbox One, Disney Fantasia Music Evolved Xbox 360, Grand Theft Auto 5 Xbox One, Assasin’s Creed Origins Xbox One, Forza Motorsport 7 Xbox One. Daha birçok Xbox oyunu mevcuttur fakat en çok beğenilen ve oynanan Xbox oyunları sizin için sıralanmıştır.