track source
track source

Erkek Güneş Gözlükleri

Erkek Güneş Gözlükleri Fiyatları

15442 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Ayna
Çerçeve Materyali
Cam Materyali
Cam Rengi
Çerçeve Rengi
Erkek Güneş Gözlükleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Erkek Güneş Gözlükleri modelleri ve Erkek Güneş Gözlükleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Erkek Güneş Gözlükleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Adidas, Nike, Retro, Daniel Klein, Slazenger. 15442 adet Erkek Güneş Gözlükleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Erkek Güneş Gözlükleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Erkek Güneş Gözlükleri markası:

En Çok İncelenen Erkek Güneş Gözlükleri Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Erkek Güneş Gözlükleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
30 Haziran 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 15442 Erkek Güneş Gözlükleri modeli içerisinde en ucuz Erkek Güneş Gözlükleri fiyatı 16.4 TL iken, en yüksek Erkek Güneş Gözlükleri fiyatı 52565.31 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Erkek Güneş Gözlükleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 30 Haziran 2022 tarihinde ortalama Erkek Güneş Gözlükleri fiyatı ise 610.6 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Erkek Güneş Gözlükleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Erkek Güneş Gözlükleri

Erkek güneş gözlükleri güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmak için gün içinde sıklıkla kullanılır. Sektörde güneş gözlüğü üreten sayısız marka bulunur. Her üretilen modelin özelliği de markadan markaya değişir. Güneş gözlükleri çeşitli renklerde ve tasarımlarda üretilir. Son yıllarda en sık kullanılan modeller arasında damla şekilli gözlükler, yuvarlak camlı gözlükler bulunur. Hemen hemen herkesin beğendiği bu gözlükler sokak stilinin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alır. Farklı markalar gözlük camlarını da farklı materyallerden üretir. Photochromic cam, mineral cam, organik cam, polarize cam gibi çeşitli camlar kullanılır. Genellikle metal çerçeveli, kemik çerçeveli veya çerçevesiz olarak üretilir. Metal ve kemik çerçevelerin taşıdığı özellikler değişim gösterir. Renkli güneş gözlüklerini sevenler için üretim yapan markalarda bulunur. Sarı, kırmızı, mavi, pembe gibi renklerde cam üreterek güneş gözlüklerinin daha güzel görünmesini sağlarlar. Erkek güneş gözlüğü modellerinin sahip olduğu en önemli özellik ise UV filtresi denilebilir. UV, güneşten direkt olarak yeryüzüne ulaşan zararlı ışınlara denilir. Bu zararlı ışınlar UVA ve UVB olarak ikiye ayrılır. UVA ışınları cildin derinlerine zarar verirken, UVB ışınları yüzeye zarar verir. Bu iki ışın göz sağlığı açısından da tehdit oluşturur. Gözlerin bu zararlı ışınlardan iyi derecede korunması için güneş gözlüklerinin camları UV filtreli olarak üretilir. Filtreler UV 200, UV 400 ve UV 600 şeklinde belirtilir. UV 400 değeri günlük kullanım için yeterli olabilir. Güneş gözlüklerinin, göz sağlığında problem olanlara göre de bazı modelleri bulunur. Güneş gözlüklerinin sahip olduğu pek çok özellik bulunur. Bu özelliklerin sağladığı faydalar değişebilir. 

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri ve Özellikleri

Erkeklere yönelik üretilen güneş gözlüklerinin pek çok modeli bulunur. Modellerin taşıdığı özellikler de değişir. Polarize erkek güneş gözlüğü modellerinin camları ışıktan gelen yansımaları en iyi şekilde emen film tabakasından oluşur. Henüz işlem görmemiş camların içerisine yerleştirilen bu film güneş gözlüklerinde sıklıkla kullanılır. Aşırı beyaz zeminlerde, metalden oluşan yüzeylerde, güneşli veya karlı havalarda göze direkt olarak yansıyan yoğun ışınlar polarize maddesinden üretilen camlar sayesinde emilir. Bu cam türü yatay şekilde gelen ani ışınların kırılmasını sağlar. Böylece sağlıklı bir görüş ortaya çıkar. Özellikle araç kullanımı sırasında polarize camdan üretilen güneş gözlüklerinin kullanılması gerekir. Mineral camdan üretilen gözlük ise kullanıcılar tarafından çok sık tercih edilir. Mineral cam çizilmeye karşı yüksek direnç gösterir. Kimyasal maddelerle kolay kolay etkileşime girmez. Çeşitli cam türlerine göre şeffaflık oranı daha yüksek denilebilir. Gözlükler günlük hayatta çok sık kullanıldığı için çabuk kirlenebilir. Mineral camdan üretilen güneş gözlükleri kir ya da toz tutmaz. Kirlenme ihtimalinde ise temizliği kolay olur. Mineral cam, dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler arasında bulunur. Güneş gözlüklerinin çerçeveleri kemik ve metal olarak iki çeşitte üretilir. Erkek güneş gözlüğü kemik çerçeveli modeller unisex olarak kullanılır. Gözlüğü kullanacak bireyin yüz şekline tam şekilde oturur. Kemik çerçeveler kare veya dikdörtgen şekilde tasarlanır. Güneş gözlüklerinin metal çerçeveli olanları da bulunur. Metal çerçeve, ayarlanabilir özellikte üretilir. Yan taraflarında bulunan ayar vidaları sayesinde yüze tam oturması sağlanır. Cilt ile temasında alerji problemi oluşturmaz. Zamanla oksitlenme ve paslanma sorunu olmaz. Markaların ürettiği gözlüklerin tasarımları değişir. Erkek güneş gözlükleri yuvarlak camları bulunan modeller son yıllarda moda olduğu söylenebilir. Bu gözlükler kadın ve erkekler tarafından kullanılabilir. Bu modeller tam çerçeveli üretilir. Çerçevesi genelde metal malzemeden hazırlanır. Son yıllarda popüler olan modellerden biri de erkek güneş gözlükleri damla camlı olanlar denilebilir. Bu gözlüklerin camları damla şeklinde tasarlanır. İki camın ortasında bir köprü bulunur. Fazlasıyla şık olan bu modeller erkekler tarafından sıklıkla kullanılır. Şeffaf camlı güneş gözlüğü erkek modelleri klasik gözlüklerden daha farklı olur. Camlarında renk bulunmaz. Her ne kadar camları şeffaf olsa bile güneş gözlüklerinin ışınlara karşı taşıdığı bütün özellikleri taşır. 

Erkek Güneş Gözlüğü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Erkek güneş gözlüğü modelleri satın alırken bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Güneş gözlüğü seçmek basit bir işlem gibi görünebilir. Sadece rengine veya modeline bakarak seçmemek göz sağlığı açısından fayda sağlar. Güneş gözlüğü alırken ilk dikkate alınması gereken noktanın camlar olduğu söylenebilir. Camların UV filtreye sahip olması önem taşır. UV filtresi, güneşten gelen zararlı ışınların direkt olarak göze ulaşmasını engeller. Filtre UV 200, UV 400, UV 600 şeklinde belirtilir. Gün içerisinde güneşin zarar veren ışınlarından korunmak için bu filtrenin olması gerekir. Bazı markalar tarafından gözlerinde miyop, hipermetrop gibi sağlık problemleri olanlar içinde güneş gözlükleri üretilir. Kullanan kişi bu sayede hem güneşin zararlı ışınlarından kurtulabilir hem de görme bozukluğunu engelleyebilir. Camların üretildiği materyalde bu noktada önemli denilebilir. Camların çizilmemesi, kir veya toz tutması güneş gözlüklerini kullanışlı hale getirir. Metal çerçeveli gözlük satın alınacaksa gözlüğün ayarlanabilir özelliğinin var olup olmadığı kontrol edilebilir. Bu özellik sayesinde gözlük yüze tam oturacak şekilde ayarlamalar yapılabilir. Kemik gözlük satın alınacaksa ölçülerinin incelenmesi gerekir. Bunun için ürünün alınacağı markanın ölçü tablosu incelenebilir. Gölgeli gözlük sevenler degrade gözlükleri tercih edebilir. Degrade gözlükler kademeli gölgeleri ile gözleri güneşten korumaya devam eder. Camları renkli sevenler içinde pek çok seçenek bulunur. Sarı, mavi, pembe gibi renkler kullanılan gözlükler satın alınabilir. Erkek güneş gözlüklerinin modelleri ve renkleri kullanacak kişinin zevkine göre seçilebilir. Satın alma işlemi sırasında fiyat detayına da dikkat edilebilir. 

Erkek Güneş Gözlüğü Fiyatları

Erkek güneş gözlüğü markaları çeşitli gözlük modelleri üretir. Her gözlüğün üretim aşaması ve özellikleri birbirinden farklı olduğu için fiyatları da değişim gösterir. Gözlüklerin fiyatlarının birbirinden farklı olmasına neden olan özelliklerin en başında camlar gelir. Camın özelliği ve kalitesi arttıkça güneş gözlüğünün fiyatı da artar. Gözlük üretiminde photochromic cam, mineral cam, organik cam, polarize cam gibi çeşitli camlar kullanılır. Bu camların üretim materyali ve yöntemi farklı olur. Farklılıklara göre fiyatlar belirlenir. Polarize camların fiyatı diğer camlara göre biraz daha yüksek olabilir. UV filtresi bulunan güneş gözlüklerinin fiyatı diğerlerinden daha yüksek olabilir. Bu filtre göz sağlığı açısından fazlasıyla önem taşır. Bu nedenle güneş gözlüklerinin özelliklerine mutlaka eklenir. Kemik çerçeve ve metal çerçeve arasında da fiyat farkı bulunur. Her ikisinin de üretiminde kullanılan materyaller ve özellikleri farklı olduğu için fiyatları farklı olur. Damla şekilli ya da yuvarlak şekilli gözlüklerin tasarımları klasik gözlüklere göre farklı olduğu için fiyatları değişir. Gölgeli gözlük sevenler degrade modelleri satın alabilir. Bu özellikteki güneş gözlüklerinin fiyatları da yüksek olabilir. Güneş gözlüklerinin modelleri, renkleri gibi sayılabilecek pek çok özellik fiyatların belirlenmesine yardımcı olur. Satın alma sırasında fikir oluşturması amacıyla Cimri.com sayfasından ürünlerin özellikleri incelenebilir. Bu sırada erkek güneş gözlüğü fiyatları karşılaştırılabilir. Markaların ürettiği gözlükleri kullanan kişilerin yorumları okunarak karar verilebilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery