Şampuan ve Saç Kremi

En Ucuz Şampuan ve Saç Kremi Fiyatları

6173 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Şampuan ve Saç Kremi fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Selülit Önleyici ve Gidericiler Fiyatları
 • Sıcak Su Torbası Fiyatları
 • Sprey Deodorantlar Fiyatları
 • Takma Kirpikler Fiyatları
 • Cimri'nin Seçimi
  Rejoice 700 ml Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan
  Rejoice 700 ml Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

  Şampuan Ne İçin Kullanılır?

  Şampuanlar temel olarak saçları temizlemek ve bakım yapmak için kullanılmaktadır. Her saç tipi birbirinden farklı olduğu için şampuan türleri de saç tiplerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle saç tipini belirlemek çok önemlidir. Ayrıca bazı şampuanların içerisinde, saçlara zarar verebilecek bazı kimyasallar olabileceği için şampuan alırken çok dikkatli olmak gerekmektedir. İpek, Avon, Hobby, Loreal, Bioderma, Sebamed, Wella, Barbie, English Home, Organic, Vichy, Dalin, Goldwell, Farmasi, Hacı Şakir, Elidor, Pantene ve John Frieda gibi birbirinden farklı markaların tüm saç tipleri için en uygun fiyatlı şampuan ve saç kremlerini Cimri.com’da bulabilirsiniz.

  Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

  Şampuanın en temel amacı saçların güzel bir şekilde temizlenmesidir. Saç kremlerinin ise temel amacı özellikle saç uçlarına bakım yapmak ve tararken kolaylık sağlamaktır. Eğer saçlarınız çok çabuk yağlanıyorsa saç kremlerini kullanırken çok az kullanmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca saç türünüz ne olursa olsun saç kremlerini, saçlarınızın yalnızca uç kısımlarına uygulamanız gerekmektedir. Bu durumlara dikkat etmezseniz saçlarınıza bakım yapacağınıza zarar vermiş olursunuz.

  Saç Tipine Göre Şampuan Nasıl Seçilir?

  Herkesin saç tipi aynı değildir. Yağlı, boyalı, kepekli, kuru ve normal saçlar başta olmak üzere pek çok saç tipi bulunmaktadır. Şampuanlar da bu nedenle saç tiplerine göre üretilmektedir. Mesela yağlı saçlar için şampuanlar genellikle nem ve su bazlı olurken, kuru saçlar için yağ bazlı şampuanlar üretilmektedir. Bu farklara çok dikkat etmelisiniz. Boyalı saçlar için şampuanlarda ise genellikle renk pigmentleri bulunur ve bu sayede boyanın kalıcılığı arttırılmış olur. Üstelik boyalı saçlar, boyadan dolayı çabuk yıpranacağı için bu şampuanlar saçlarınıza bakım da yapmış olur.

  Şampuan ve Saç Kremi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Şampuan ve saç kremi alırken öncelikle saç tipinize dikkat etmelisiniz. Mesela saçlarınız çok çabuk yağlanıyorsa, içerisinde argan yağı gibi yağlar bulunan şampuanlar yağlanmayı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle arınmaya yardımcı olacak şampuanlar kullanmalısınız. Bir de şampuan alırken içeriğine çok dikkat etmeli ve paraben olmayan şampuanlar kullanmaya özen göstermelisiniz.