track source
track source

Saç Bakımı

Saç Bakımı Fiyatları

21898 Ürün gösteriliyor.
Saç Bakımı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Saç Bakımı modelleri ve Saç Bakımı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Saç Bakımı kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Şampuan ve Saç Kremi, Saç Boyası, Bebek Şampuanı, Saç Bakım Maskeleri & Serumlar & Spreyler, Saç Şekillendirici Sprey. 21898 adet Saç Bakımı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Phyto Phytokeratine Repairing 30 ml Saç Bakım Serum
Phyto Phytokeratine Repairing 30 ml Saç Bakım Serum
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
La Roche Posay Kerium Doux Extreme 200 ml Şampuan
La Roche Posay Kerium Doux Extreme 200 ml Şampuan
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Saç Bakım Ürünleri

Saçlar, yaşı ve cinsiyeti ne olursa olsun tüm insanlarda güzel ve sağlıklı olmanın başlıca göstergesidir. Birçok kültürde gücün ve enerjinin simgesi olarak da kabul edilen saçlar, kişiye ifade ve şahsiyet katan doğal bir kaynaktır. Kişinin fiziksel görünümü ile iç dünyasına derin etkisi olan saçların her daim sağlıklı, parlak ve canlı olması için elbette yapılması gerekenler vardır. Her saç tipinin ihtiyacı, bakımı ve ilacı farklıdır. Bu sebeple çok çeşidi ve değişik etkileri bulunan saç bakım ürünleri arasından kişiye en uygun olanlarının seçilmesi elzemdir. Bir ürün ya da bakım rutininin net zemine oturması için yapılması gereken ilk şey, saç tipini ve saçı etkileyen faktörleri doğru tespit etmektir.

Saç Bakımı Ürün Çeşitleri

Saçların yapısını, ihtiyacını ve bakımını belirleyen birtakım hususlar vardır. Genetik faktörler, beslenme, yaşam tarzı, hastalıklar ve uygulanan tedaviler gibi faktörler; saç yapısını ve ona uygun olan rutini belirlemekte temel paya sahiptir. Saçın ince / kalın telli ya da düz / dalgalı / kıvırcık olması, düzenli / düzensiz ya da az / çok miktarda dökülmesi, kuru / yağlı vb. niteliklere sahip olması gibi önemli durumlar bu faktörlerin doğrudan ya da dolaylı olarak sonuçlarıdır. Saça tesir eden sebepler ve ortaya çıkan sonuçlara göre saçın ihtiyaçları belirlendikten sonra saç için kullanılması gereken ürünler ve izlenmesi gereken yol da belirlenmiş olur.
Saçların taranmasından yıkanma şekline kadar saça uygulanan işlemlerden maruz kaldığı hava koşullarına kadar her şey, bakıma verilecek yönü netleştirir.
Sağlıklı saçlar için düzenli temizliğin önemi herkesçe malumdur. Doğru şampuan ve saç kremi seçimiyle saç bakımının ilk aşaması olan temizlik, en iyi şekilde uygulanmış olur. Saçın ihtiyacına göre belirlenen şampuana ek olarak saç kremi kullanılması da saçların duşta ya da duş sonrasında kolaylıkla açılmasını, daha rahat taranmasını ve şekillendirmeye hazır hâle gelmesini sağlar. Güzelce yıkanan ve temizlenen saçın ister ıslak ister kuru hâldeyken taranması özellikle uzun saçlı bireyler için dolaşmayı ve yıpranmayı engelleyen bir işlemdir. 

Saçın yapısına göre alınacak bir saç fırçası ve tarağı bu konuda büyük yardım sağlar. Geniş ağızlı taraklar, saçı daha kolay açmaya yararken fırçalar saçın parlaklığını ve daha iyi şekil almasını sağlar.
İnsanların çoğu yaşamlarının bir bölümünde görünümlerini değiştirmek ister. Bu sayede kendilerinde hem bir farklılık oluşur hem de enerjileri yenilenir. Bu enerji farklılığını ortaya çıkarmada akla ilk gelen şey, saç boyası uygulamaktır. Birbirinden güzel renk skalasıyla saç boyaları, kişinin yeniliğe ve değişime adım atmasını kolaylaştırır.
Kadın ya da erkek her insan, bazı sebeplerle saç dökülmesi hatta kaybı sorunuyla yüz yüze gelebilir. Beslenme şekli, genetik taşınım, çeşitli hastalıklar, hamilelik ve emzirme dönemi gibi sayılabilecek faktörler sebebiyle yaşanan bu duruma, saç dökülmesine karşı ürünler vasıtasıyla çözüm aranabilir. Saç dökülmesinin sebebine ve tipine bağlı olarak seçilecek doğru ve yardımcı ürünlerle saç kaybı azaltılabilir ya da durdurulabilir.
Saç bakım ürünlerinin çeşidi ne olursa olsun içeriğinde barındırması özellikle istenen ya da olmaması tercih edilen bazı maddeler vardır. Bu noktada saçın ve saç derisinin gereksinimi ön plana çıkar. Özellikle bebek şampuanı ve türevlerinin, sağlığa zararlı maddeleri içermemesi, göz yakmaması, saçları bebeğin canını acıtmadan kolayca temizlemesi ve taranmasına imkân tanıması gibi istekleri karşılaması beklenir.
Saçlar güzelce yıkandı ve temizlendi; kırılmadan ve yıpratılmadan tarandı ve kurutuldu. Sıradaki işlem elbette saça şekil vermek olacaktır. Saça şekil vermede kullanılabilecek ürünler, geniş bir yelpazeye sahiptir. Saç şekillendirici sprey, saç jölesi, saç şekillendirici köpük ve saç şekillendirici krem gibi ana başlıklarda toplanabilecek olan bu ürünlerin her biri saç üzerinde hem ortak hem de farklı işlevlere sahiptir.
Saç şekillendirici köpük, saça hacimli ve etkileyici bir görünüm verirken saçın daha nemli, parlak ve yumuşak olmasını sağlar. Saç jölesi, saçı bir katman hâlinde sararak istenen miktarda sabitler ve şeklin uzun süre korunmasında etkili olur. Saç şekillendirici sprey ise özellikle fönlenen ya da şekil verilen saçın düşmesini ve esneyerek şeklin bozulmasını engeller.

Saç Bakımı Ürün Fiyatları

Tıpkı cilt gibi saçlar da insanların fiziksel görünümlerindeki kartvizitleridir. Sağlıklı ve güzel görünmek isteyen her birey, saçlarının parlaklığını ve canlılığını kaybetmemesi için gerekli bakımı yapar. Saçın yapısına ve özelliklerine göre belirlenen saç bakım ürünlerinin sayısı ihtiyaca göre artabilir ya da azalabilir. Şampuanından saç kremine, tarağından fırçasına, saç şekillendirici ürünlere kadar çok büyük bir pazar olan saç bakım ürünleri piyasasında fiyat / performans oranı seçilen içeriğe, markaya, gereksinim ve beklentiye göre değişiklik gösterir. Saça bakım uygulanırken izlenebilecek adımların ilki saçı temizlemektir. Uygun şampuan ve saç kreminden sonra saçı şekillendirirken olumsuz etkilerden korumaya ve verilen şeklin uzun süre kalmasını sağlamaya yönelik ürünler de farklılık gösterir. Market markalarının yanı sıra dermokozmetik firmaları da özellikle son yıllarda temiz, az ve öz içerikle; direkt hedefe yönelik çalışmalarla ürünler piyasaya sürerek kullanıcıların beğenilerine sunulur. Ürün çeşitliliği, içerik, marka ve ürünün etki alanı; fiyat belirlemede temel değişkenlerdir.

Saç Bakım Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her ürün ve o ürünün etkisi kişiye özel sonuçlar gösterir. Aynı durum, saç bakım ürünleri için de geçerlidir. Çeşitli sebeplerin bir bütünü olarak ortaya çıkan saç tipi ve yapısı, uygulanacak bakımı ve bu rutinde kullanılacak ürünlerin de çerçevesini belirler. Saç bakım ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus, ürünün saçın gereksinimlerine en yakın ve en iyi şekilde cevap vermesidir. İnce telli saçın daha çok hacme ihtiyacı varken yağlı bir saç derisinin sebum dengesinin sağlanmasına ihtiyacı vardır. Ürünlerin son kullanma tarihlerine dikkat edilmesi de hem yan etki doğurmaması hem de vaatlerini azami surette yerine getirmesi açısından önemlidir.

Canlı, parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmak; en uygun fiyatlı doğru ürünleri belirlemek için cimri.com üzerinden karşılaştırmalar yaparak nihai kararınızı verebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery