track source
track source

Boyalar

Boyalar Fiyatları

19325 Ürün gösteriliyor.
Boyalar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Boyalar modelleri ve Boyalar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Boyalar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Artikel, Cadence, Rich, Dyo, Filli Boya. 19325 adet Boyalar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Boyalar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Boyalar markası:

2021 yılı Boyalar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 19325 Boyalar modeli içerisinde en ucuz Boyalar fiyatı 3.08 TL iken, en yüksek Boyalar fiyatı 4195.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Boyalar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Boyalar fiyatı ise 198.04 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Marshall Deniz Kabuğu 15 Kg Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası
Marshall Deniz Kabuğu 15 Kg Silikonlu İpek Mat İç Cephe Boyası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Boyalar

İnsanlığın yerleşik yaşama geçmesinden bu yana boya, dış ve iç mekanlarda dekoratif bir ayrıntı olarak kullanılır. Fakat bugün bildiğimiz boyanın üretimi Sanayi Devrimi sürecinde 19. yüzyıl itibariyle başlar. O günden bu yana üretim sürecinde büyük değişimler yaşanır ve dış cephe, iç cephe gibi alanlar için farklı ürün tipinde boyalar üretilir. Renk skalasındaki değişimler, renk çeşitlilikleri gibi unsurlar ile hemen herkesin istediği gibi dekorasyon yapmasına olanak tanır. Ev, iş yeri gibi yaşam alanlarınıza istediğiniz gibi kendine özgü bir esinti katabilirsiniz. Çeşitli özelliklerle üretilen bu boyalar çocuklarınızın, sevdiklerinizin ve sizin sağlığınızı koruyabilecek materyallerle donatılır. Bu nedenle boya seçimi yaparken de dikkatli olunması gerekir. Böylece hem iç mekanları hem de dış mekanları istediğiniz gibi tasarlarken herhangi bir endişenin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca boya yapmanın keyifli bir aktivite olmasını sağlayan kolay sürülen boyalar ile hem tasarım hem de eğlenceli vakitleri bir araya getirebilirsiniz. Evinizin görünümü konusunda ise bu boyalar sayesinde ufak dokunuşlarla büyük estetik değişimlerin kapısını arayabilirsiniz. Böylece bulunduğunuz ortamda estetik değişimler sayesinde kendinizi daha mutlu hissedebilir ve kendi tarzınızı duvarlarınıza yansıtabilirsiniz. Duvar renklerinin bulunduğunuz ortamda ruh halinizi etkileyen unsurlar arasında yer alır. Bu nedenle kendiniz için en uygun rengi seçerek yaşamınıza kendinizi iyi hissettirecek detayları ekleyebilirsiniz. 

Boya Çeşitleri

Birbirinden farklı özelliklerde üretilen boyalar birçok çeşitle kullanıma sunulur. Bu nedenle öncelikle nasıl bir boya istediğinize karar vererek doğru tercihi yapabilirsiniz. İlk olarak iç cephe boyası üretimlerinde farklılık gösteren çeşitlerle sunulur. Örneğin; sentetik ve su bazlı olarak farklı materyallerle üretilir. Performans olarak farklı özellikler göstermesinin yanı sıra özellikler konusunda da değişim gösterir. Sentetik boyalar mat, yarı mat ve parlak seçenekleri ile sunulur. Ayrıca silinme direnci yüksek olması sayesinde uzun süreli kullanım sağlar. Su bazlı boyalar ise nefes alma özelliği mevcuttur. Üstelik içerdiği su ile boyama işleminin ardından kısa sürede kuruyabilir. Bu sayede kısa sürede boyalı alanı kullanmaya başlayabilirsiniz. Diğer çeşitlerden biri olan plastik boya ise birçok alanda sıklıkla kullanılır. Renk seçenekleri konusunda en çok çeşidi bir arada bulunduran alternatiflerden biri olarak istediğiniz rengi kolayca bulabilirsiniz. Mat renk yapısı ile sıklıkla tercih edilir. Uzun ömürlü kullanımı ile hemen her alanda istediğiniz estetik görüntüyü uzun süre muhafaza etmenizi sağlar. Su bazlı seçeneği ile hem estetik görünümü hem de sağlıklı bir secimi bir arada yapabilirsiniz. İç cepheden farklı olarak dış cephe boyası, farklı özellikleri de bünyesinde barındırması gerekir. Dış cephede kullanılması nedeniyle güneş ışını, yağmur gibi zorlu hava şartlarına daha dayanıklı olması gerekir. Silikonlu, akrilik, grenli ve elastik olarak farklı çeşitleri bulunan dış cephe boyalarını hangi bölgelerde kullanacağınızı göz önünde bulundurarak kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Dayanıklı olmasının yanı sıra kolay sürülebilirliği ile pratik bir kullanım sağlayan akrilik boyaları tercih edebilirsiniz. Yüksek itici özelliği ile yüzeyin su geçirgenliğini izin vermeyen, tuz ve neme karşı dirençli yapısı ile silikon boyalar da en çok tercih edilen alternatifler arasında yer alır. Grenli boyalar ise mat ve grenli yapısı ile yağmurun yüzeye nüfuz etmeden akmasını sağlayarak yağışlı bölgelerde uzun süreli bir kullanım sağlar. Yüzeye nefes aldıran yapısı ile elastik boyalar ise kılcal çatlamaların önüne geçerek kaliteli bir kullanım ile uzun vadeli bir dış cephe boya seçimi yapabilirsiniz. Tüm bu boya çeşitleri sayesinde hem dış hem de iç mekanlarda istediğiniz hem kaliteli hem de estetik görünüme kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Boya Fiyatları

Birbirinden farklı birçok seçenek ile satışa sunulan boyalar hemen herkesin ihtiyacına uygun olarak üretilir. Bu nedenle ihtiyacınız olan boyaya karar vererek daha doğru bir fiyat analizi yapabilirsiniz. Boya fiyatları tüm bu farklı seçenekler nedeniyle degişkenlik gösterir. İç cephede kullanılacak olan boyanın yapısı ve kullanım oranı düşünüldüğünde daha düşük ücretler ödeyebilirsiniz. Fakat dış cephe boyaları hem kullanım noktasının değişikliği ve daha fazla özellik barındırması hem de kullanım oranının yüksekliğine göre daha yüksek fiyatlar ödenmesi gerekebilir. Bu nedenle duvar boya fiyatları farklı özellikleri nedeniyle farklı fiyatlandırılır. Silikon, plastik ve su bazlı boyalar farklı fiyatlarla satışa sunulur. İç cephede kullanmak istediginiz boya malzemesi fiyatları etkiler. Boyaların malzemesinin yanı sıra üretimi sırasında renk ve tasarımın çeşitliliği önemlidir. Yaşam alanlarınızda hem estetik görünümü hem de sağlığınızı bir araya getiren duvar boyası alternatiflerini gözden geçirmeniz daha doğru bir karar verebilirsiniz. Antibakteriyel, nefes alan boyalar ortam sağlığını ve sizin sağlığınızı korur. Bu nedenle daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Fakat seçenekleriniz arasında daha yüksek fiyatlı olarak satışa uzun vadede sağlığınızı koruyarak daha tasarruflu bir seçim yapmanızı sağlar. Ayrıca uzun süre dayanıklı boyaların fiyatları görece daha yüksek olarak belirlense de uzun yıllar kullanılabilir olması sayesinde tasarruflu seçeneklerden biridir. Tüm bu ayrıntıların arasında doğru bir fiyat analizi yapabilmek için cimri.com üzerinden yapacağınız aramalar ile istediğiniz boya alternatiflerinin fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca sıklıkla yapacağınız aramalar ile dönemsel olarak yapılan indirimleri ve kampanyaları yakalayabilir, böylece istediğiniz renkte ve özellikte boyaya en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 

Boya Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tüm bu ayrıntılar ile satışa sunulan duvar boyaları satın alırken dikkat etmeniz gereken birçok özelliği de bir arada sunar. Öncelikle boyalar dış veya iç cephede kullanılacak olmak üzere iki farklı amaçla üretilir. Dış cephede dayanıklı, güneş ışığı ve yağmur gibi doğa şartlarıyla baş edebilecek bir boyayı seçerek uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Okul, hastane gibi kamu binalarının dış cephesi ve apartmanların dış cephesinde insan sağlığını tehdit eden kimyasallardan üretilmemiş boyalar kullanılması gerekir. Bu nedenle boya markaları araştırması yaparken üretimine ve kullanılan malzemeye dikkat etmeniz gerekir. Böylece hem kendiniz hem de sevdikleriniz için güvenli bir ortam oluşturabilirsiniz. İç cephede de sağlığınızı koruyan antibakteriyel olarak tasarlanmış boyalar ile duvarlarda küf, mantar gibi oluşumların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca nano teknolojiye sahip boyalar ile kendi kendini temizleyen bir teknoloji sayesinde hem sağlık hem de hijyeni bir arada yaşayabilirsiniz. Boyaların malzeme kalitesi ise kullanım süresini ve daha estetik görüntünün kalitesini de etkiler. Bu nedenle tercihinizi yaparken seçtiğiniz boyanın kalitesi konusunda da dikkat etmeniz önemlidir. Duvar boya renkleri ise geniş renk çeşitliliği sayesinde istediğiniz tasarımı kolaylıkla yapmanızı sağlar. Mobilyalarınız ve konseptinize uygun rengi seçerek kendinize özgü bir ortam yaratabilirsiniz. Seçiminizi yaparken hangi ortamda nasıl bir renk kullanacağınızı düşünerek daha kolay bir karar verebilirsiniz. Örneğin; yatak odalarınızda mavi, somon gibi yumuşak renkleri kullanarak dinlenmeye uygun bir ortam hazırlayabilirsiniz. Salon veya oturma odalarında ise mobilyalarınız ve dekorasyonunuza uygun olan daha canlı ve soft renkleri bir araya getirebilirsiniz. Tüm bu ayrıntıları bir araya getirirken karar vermekte zorlanmanız durumunda cimri.com üzerinden yapılan kullanıcı yorumlarına göz gezdirebilirsiniz. Böylece kendiniz için en uygun boyayı kullanıcı deneyimleri sayesinde kolaylıkla seçebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery