Boyalar & Boyacı Aletleri

En Ucuz Boyalar & Boyacı Aletleri Fiyatları

11908 ürün gösteriliyor.
Boyalar & Boyacı Aletleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Boyalar & Boyacı Aletleri modelleri ve Boyalar & Boyacı Aletleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Boyalar & Boyacı Aletleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Boyalar, Sprey Boya, Boya Malzemeleri, Vernik, Boya Spatulası. 11908 adet Boyalar & Boyacı Aletleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Hiper Stargil 120 cm Sırık Spatula
Hiper Stargil 120 cm Sırık Spatula
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Hiper Stargil Dekoratör 7 cm Boya Fırçası
Hiper Stargil Dekoratör 7 cm Boya Fırçası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Boya Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Duvarlara, eşyalara ya da kağıtlara renk vermek ve dış etkenlerden korumak amacıyla sürülen maddelere verilen isimdir. Boya çoğunlukla ev ve ofis ortamlarında ki duvarlara uygulanmaktadır. Bunun için öncelikle boya seçimi yapmanız gerekmektedir. Duvarlar için kullandığınız bir boyayı, eşyanız için kullanamazsınız. Hobi olarak kullanılan boyalarda mevcuttur. Resim yapmayı seviyorsanız yağlı boya, guaj boya veya akrilik boya alarak bu hobinizi geliştirebilirsiniz. Belirli bir alanı bulunmayan bir kategori olması nedeniyle oldukça geniş kullanım alanlarına sahiptir.

Kaliteli Boya Nasıl Olmalıdır?

Boyayacağınız alanı kapatması en büyük etkenlerden biridir ve bu nedenle örtücü özelliği bulunması gerekmektedir. Kolay sürülebilir, çizilmeye, silinmeye ve dış etkenlere dayanıklı olması önemlidir.

Boya Yaparken Nereden Başlamalı ve Nelere Dikkat Etmeli?

Boya yapacağınız alan evinizin ya da iş yerinizin bir odasıysa ilk önce tavandan başlamalısınız. Daha sonrasında duvarlar, kapı, pencereler ve radyatörleri boyayıp kurumasını bekleyebilirsiniz. Boya yapmaya başlamadan önce boyayacağınız alanı eski renginden ve kalıntılarından kurtarmalısınız. Daha sonrasında birinci kat boyanızı sürebilirsiniz. Kurumasının ardından 1 ya da 2 kat daha üzerinden geçmelisiniz ki tam istediğiniz rengi yakalayabilirsiniz.

Boya Çeşitleri Nelerdir?

Boya çeşitleri kullanım alanlarına ve çözücülüklerine göre değişkenlik göstermektedir. Kullanım alanlarına göre olan çeşitler; iç cephe, dış cephe, ahşap yüzeyler ve metal yüzeyler olmak üzere 4’e ayrılmaktadır. Çözücü özelliklerine göre olan çeşitler ise su bazlı ve sentetik bazlı olmak üzere 2’e ayrılmaktadır.

Boyacı Aletleri Ne İşe Yarar?

Boya yaparken size yardım edecek aparatlar mevcuttur. Bunun başında gelen spatula boyayacağınız alanı temizlemek oradaki eski yüzeyi kazımak için kullanılmaktadır. Önemli aletlerin başında gelen boya rulosu ile ruloyu kovanın içine batırıp duvarları rahatça eşit bir şekilde boyayabilirsiniz. Boya çeşitlerine göre rulo çeşitleri de gruplandırılmaktadır. Plastik boyalar için sünger rulo tercih ederken sentetik boyalar için moher rulo kullanılmaktadır. Bir diğer önemli ürün ise boya fırçası, fırçanın yarısına gelecek şekilde boyaya batırıp fazla kısmı kenara sıyırarak işleminize devam edebilirsiniz. 1 ve ½ inç fırçalar kapı, pencerelerde kullanılırken, 2 ve 3 inç fırçalar geniş yüzeyler için kullanılır. Duvar boyamaları için ise 4 ve 5 inç fırçalar tercih edilmelidir. Duvar boyamalarında kullanılması gereken aparat, boya ruloları olurken duvarların kesişimi, kapılar ve pencerelerde boya fırçaları kullanılmalıdır.

Artan Boya Nasıl Saklanmalıdır?

Artan boyaların saklanma amaçları sonradan bozulan yerlerin üzerinden geçmektir. Bu nedenle artan boyayı plastik bir kaba koyarak kapağını sıkıca kapatmalısınız ve üstüne hangi odada kullandığınızı belirten bir yazı yazarsanız kolaylıkla saklayabilirsiniz.

Boya & Boyacı Aletleri Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Boya ve boyacı aletleri fiyatları renk, ürün çeşitleri ve markalarına göre değişmektedir. Ürünlerin fiyat aralıkları 1 – 1300 TL arasındadır. Fiyat aralığının en yüksek kısmında profesyonel boya türleri yer alırken en düşük kısmında fırçalar yer almaktadır. Sizde ihtiyacınıza ya da bütçenize uygun boya & boyacı aletlerini listeleyebilir ve satın alabilirsiniz.