track source

Boya Malzemeleri

Boya Malzemeleri Fiyatları

218 Ürün gösteriliyor.
Boya Malzemeleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Boya Malzemeleri modelleri ve Boya Malzemeleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Boya Malzemeleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, DekorLoft, Cadence, Rich, Dyo. 218 adet Boya Malzemeleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Hiper Stargil 15 cm Parmak Rulo Saplı
Hiper Stargil 15 cm Parmak Rulo Saplı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Hiper Stargil Special 18 cm Boya Fırçası
Hiper Stargil Special 18 cm Boya Fırçası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Hiper Stargil 120 cm Sırık Spatula
Hiper Stargil 120 cm Sırık Spatula
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Hiper Stargil Dekoratör 7 cm Boya Fırçası
Hiper Stargil Dekoratör 7 cm Boya Fırçası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Luna, Ponart ve Decor markalı boya fırçalarını, ve boya spatulalarıcimri.com sitesinden inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Boya fırçası boya yapmak için kullanılan en temel malzemelerde birisidir. Boya, fırça sayesinde yüzeylere sürülür. Kaliteli bir boyama için kaliteli bir fırçaya ihtiyaç vardır. Aksi takdirde boya düzgün yapılamaz ve istenilen sonuç alınamaz. Kullanacağımız fırçayı doğru seçmemiz gerekir. Bunun için boyanacak yüzeyin büyüklüğü ve şekline göre boya fırçası seçilmesi gerekir. Ayrıca boyanacak yerin hassasiyeti de fırça seçimini etkiler. Hassas yerlerde yumuşak fırçalar tercih edilmelidir böylece zemine zarar verilmemiş olur.

Duvar boyamada kullanılan boya fırçaları nelerdir?

Duvar boyası yaparken geniş alanlarda boya fırçası kullanılmaz çünkü duvarda fırça izleri belli olur ve küçük fırçalar detay bölümler için kullanılır. Bu nedenle büyük alanlarda rulo fırçalar kullanılır. Boya hazneli rulo fırça, damlatmayan boya rulosu en çok kullanılan modellerdendir. Fırça ile duvar boyamak hem daha yorucu hem de daha uzun sürmektedir. Fırça tercihi yaparken kullanılan boya da değerlendirilmelidir. Su bazlı boyalar için en sentetik kıllı fırçalar daha faydalı olur. Bu fırçalar suyu emmez ve boyanın daha akıcı olmasını sağlar. Böylece fırça izi çok belli olmaz. Bu fırçalar daha dayanıklıdır. Solventli boyalar ise doğal ve sentetik fırçalarla kullanılabilir.

Boya fırçası çeşitleri nelerdir?

Boya fırçaları genellikle hayvan kıllarından, sentetik malzemelerden ve plastik malzemelerden üretilir. Genellikle hayvan kıllarından yapılan fırçalar yaygın olarak kullanılır. Bu hayvanlar arasında domuz, at, keçi ve porsuk kılları daha çok kullanılır. Doğal kılların uçları ayrık olduğu için daha temiz ve kusursuz bir yüzey oluşur. Boya fırçasının temizliği de önemlidir. Temizlemek, fırçanın ömrünü uzatır ve daha randımanlı boyama sağlar. Temizlik için kullanılan boyaya göre işlem yapılır. Tiner veya incelticiler yardımıyla boya fırçadan temizlenir. Fırça temizlenmezse boya kurur ve fırçayı sertleştirir. Yağlı boya fırçaları su ve sabunla temizlenirse daha sağlıklı olur. Ayrıca boya yapmaya ara verildiği zamanlarda fırçayı boyada bırakmamak gerekir böylece boyanın fırçada kuruması önlenir.

Boya fırçalarını en ucuz şekilde temin etmek isterseniz, cimri.com sitesinde, boyalar & boyacı aletleri kategorisinde bulunan, boya fırçaları sekmesini inceleyebilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Spatula nerelerde kullanılır? Krema spatulası ve Boya spatulası ne işe yarar?

Spatula evde, mutfakta, inşaat işlerinde veya resim yaparken kullandığımız bir araçtır. Kullandığımız duruma göre farklı şekillerde kullanılır. İnşaatlarda harç karmak veya harcı belirli bir yere sürmek için kullanılır. Boya yaparken bir önceki boyayı veya duvarda varsa istenmeyen kağıt vs. maddeleri temizlemek için kullanılır. Mutfakta ise özellikle kek ve börek gibi yiyecekleri tabaklara koymak için mutfak spatulası kullanılır. Bu ürünler krema spatulası, pasta düzenleme spatulası, hamur spatulası olarak da bilinir. Ressamlar boya karıştırmak için ya da resim yapmak için boya spatulası kullanırlar. Klasik spatulanın küreğe benzer kesin olmayan bir ucu vardır. Esnek bir yapıda tasarlanmıştır. Çok kolay bükülmez ama esnektir. Tarihte ilk kullanımından bu yana çeşitli malzemelerden üretilmiştir. Bu malzemeler arasında kemik, ağaç, metal ve seramik bulunur. Günümüzde özellikle mutfaklarda silikon spatulalar da kullanılmaktadır. Spatula kesme amacıyla kullanmadığı için keskin bir bıçağı yoktur. Genellikle bir malzemeyi taşımak ve başka bir malzemenin üzerine yaymak veya karıştırmak amacıyla kullanılır.

Spatulalar dayanıklı malzemeden üretilir ve tekrar tekrar kullanılabilir. Tekrar kullanmadan önce temizliğinin yapılması gerekmektedir. Spatula elle kullanılır ve elle tutulan bir sapı vardır.

Boya spatulası tuval üzerinde nasıl kullanılır?

Boya spatulası ressamların en çok kullandığı aletlerden biridir. Ressamlar iki amaçla boya spatulası kullanır boyayı karıştırarak yeni renkler elde etmek ve tuval veya diğer malzemeler üzerine resim yapmak. Karıştırılmak istenen boyalar spatula ile bir kaba taşınır ve bu kabın içinde karıştırılır. Karıştırılan boyalar fırça ve spatula ile tuval üzerinde kullanılır. Ressamlar genellikle fırça ile resim yaparlar fakat boya spatulası kullanan sanatçılar da vardır. Karıştırılan boyalar direk spatula ile tuvale sürülür ve dağıtılır. Bu yöntem resimlere farklı derinlikler katmak için kullanılır. Yapılacak karıştırma tekniğine ve yapılacak boyama tarzına göre seçimi yapılır. Özellikle yağlı boya spatulaları ressamlar tarafından kullanılır.

En ucuz boya spatulalarını, cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

track source