Vernik

Vernik Fiyatları

300 Ürün gösteriliyor.
Vernik fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Vernik modelleri ve Vernik fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Vernik kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bigpoint, Cadence, Rich, Dyo. 300 adet Vernik fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Vernik Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Vernik markası:

2021 yılı Vernik Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 300 Vernik modeli içerisinde en ucuz Vernik fiyatı 3.67 TL iken, en yüksek Vernik fiyatı 1650.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Vernik fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Vernik fiyatı ise 86.28 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Vernik Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Hiper Stargil Special 18 cm Boya Fırçası
Hiper Stargil Special 18 cm Boya Fırçası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Hiper Stargil Dekoratör 7 cm Boya Fırçası
Hiper Stargil Dekoratör 7 cm Boya Fırçası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Vernik

Ağaç ve metal ürünlere yada boyanmış bir yüzeye parlak veya mat bir görünüm veren ürüne vernik denir. Vernik parlak veya mat bir görünümün yanında kullanıldığı ürünü veya yüzeyi iklim değişikliklerine karşı koruyan dayanıklılığını artıran bir ürün olarak karşınıza çıkar. Vernik farklı çeşitleri olan ve tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkar. Endüstriyel üretimlerde kullanılan bir ürün olmasının yanında hobi olarak yapılan işlerde de kullanılır. Özellikle hobi olarak ağaç ile ilgili işler yapanlar işleri bittikten sonra ağacın hem parlak kalması hem de korunması amacı ile vernik kullandıkları görülür. Vernik içerdiği maddeye göre farklı çeşitleri olan bir üründür. Üretildiği maddeler göz önüne alındığında vernik üç grubu ayrılabilir. Bunlar sentetik vernik, selülozik vernik ve poliüretan vernik olarak sıralanabilir. Vernik üretildiği madde dışında kullanıldığı yere yada ürüne mat ve parlak sağlayarak kullanıcılara farklı bir kullanım imkanı sunar. Verniğin mat ve parlak çeşitleri dışında farklı özellikleri olan ürünleri de piyasada bulunur.

Vernik Çeşitleri

Vernik kullanım alanı çok geniş olan ürünler arasında yer alır. Selülozik, sentetik ve poliüreten olarak grubu ayrılan vernik farklı çeşitleri ile kullanıcılara sunulur. Selülozik vernik adından da anlaşılacağı gibi selüloz maddesinden üretilen vernik türüdür. Ağaç, çalı, bitki gibi organik cisimlerde yer alan selülozlardan elde edilir. Selülozik tiner kullanılarak inceltilmesi sağlanır. Sentetik verdikten ayrılan en önemli özelliği ise çabuk kuruyan bir vernik türü olmasıdır. Bu özelliği ile kurumasını beklemek istemeyen kullanıcıların tercih sebebi olur. Selüloz vernik parlak çeşidi olduğu gibi mat çeşidi de bulunur. Mat ve parlak çeşitleri birbirine karışımı sağlanarak selüloz vernikten istenilen parlaklık seviyesi elde edilebilir. Gözenekleri doldurma özelliği ve ağaç ürünlerine sıkı bağlanması nedeni ile mobilya, tahta kapı, parke ile dekorasyon, süs ve tahta hediyelik ürünlerde kullanılır. Şeffaf vernik olması nedeni ile kullanıldığı alanın rengini değiştirmediği görülür. Sentetik vernik çeşidi reçine özlü olarak üretilir. Kullanıldıktan sonra geç kurur ve bu özelliği onun sağlamlığının gösterir. Geç kuruması nedeniyle dirençli bir ürün olarak bilinir. Bu nedenle teknelerde, mutfak mobilya ürünlerinde, ağaçtan yapılan eşya türleri gibi yerlerde kullanılır. Tekne ve mutfak mobilyalarında kullanılmasının asıl nedenlerin biri neme karşı olan dayanma gücü olduğunu görülür. Sentetik vernik kullanıldıktan sonra tozsuz bir ortam kurutulması gerekir. Poliüretan vernik ise daha çok profesyonel olarak yapılan işlerde tercih edilir. Kullanılırken içine sertleştirici karıştırılır. Kullanıldıkları ürünlerde veya yerlerde çizilme ve darbelere karşı dayanıklı olduğu görülür. Poliüretan vernik, kullanıldıkları kap ve araçların poliüreten tiner ile temizlenmemesi durumunda sertleştirici etkisi nedeniyle kullanılamaz hale gelir. Bu verniğinde mat ve parlak türleri bulunur. Vernik, bahsedilen vernik türleri dışında da farklı çeşitleri olan bir üründür. Taş vernik, su ve buharın etkilediği tüm yüzeylerde kullanılan içerisinde sağlığa zararlı toksik madde içermeyen su bazlı vernik türüdür. Mutfak ve banyoların zeminlerinde, mutfak tezgahları gibi alanlarda tercih edildiği görülür. Akrilik vernik ise reçine esaslı bir ürün olarak karşımıza çıkar. Renk ve parlaklık kullanımı uzun olmasının yanında yapışma gücü sayesinde darbelere ve aşınmalara karşı dayanıklı olduğunu görülür. Akrilik parlak vernik, barındırdığı özelliklerinin yanında kullanıldığı alanın parlak olmasını sağlar. Akrilik mat vernik ise kullanıcılara mat bir görünüm oluşturur.

Vernik Fiyatları

Vernikler de farklı maddeler kullanılarak üretilen ürünlerdir. Üreticiler farklı ürün çeşitleri ile piyasada yer alır. Vernik üretildiği ürünlerin kalitesi maliyeti etkileyen temel unsurlar arasında bulunur. Geç kuruma özelliği olan ile erken kuruyan özelliği olan verniklerin maliyetlerinin farklı olduğu görülür. Bu durum verniğin darbelere karşı dayanma ve aşınma durumunda da görülür. Kullanılan verniğin nemli ortamlara yada suya olan dayanıklılığı da verniklerin maliyetine etki eden diğer unsurlardır. Vernik fiyatları bu sayılan özelliklerinin yanında mat ve parlak özellik vermesi gibi ürün farklılığı da göz önüne alınarak belirlenir. Üreticiler maliyeti etkileyen bu unsurları kullanıcıların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde farklı vernik ürün çeşitleri ile piyasada yer alırlar. Kullanıcılarda istedikleri özellikleri barındıran ve ekonomik açıdan da bütçelerine uygun olan bir ürünü tercih edebilirler.

Vernik Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli ?

Vernik tercih ederken hangi yüzeyde kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Ona göre uygun bir vernik tercih edebilirsiniz. Endüstriyel bir üretim yapıyorsanız ve ürünlerinizde kullandığınız vernik uzun süreli koruma sağlamasını istiyorsanız poliüretan vernik çeşitleri bu alanda kullanılabilir. Bunun yanında hobi tarzı işler yapıyorsanız ona göre bir ürün seçmemiz gerekir. Erken kuruma özelliği olan ürünler bu tarz işler için tercih edilebilir. Tekne ve mutfak gibi suyla temasın fazla olduğu yerlerde suya dayanıklı vernik türleri kullanılması kullanıcılar için daha iyi olduğu görülür. Parlak bir görüntü elde etmek için parlaklık özelliği olan vernik ürünleri ön plana çıkar. Mat görüntü isteyenlere yönelik ürünler de piyasada yer alır. Parlaklık seviyesini kendiniz belirlemek istiyorsanız parlak ve mat vernikleri belirli oranlarda karıştırılarak istediğiniz parlak seviyesini yakalayabilirsiniz. Vernikli ahşap koruyucu gibi farklı ürünler de üreticiler tarafından kullanıcılara sunulan farklı ürün çeşitleri olarak karşınıza çıkar. Siz de ihtiyacınız olan ürünün cimri.com üzerinden en uygun hangi mağazada olduğunu bulabilir ve o mağazadan satın alabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery