track source
track source

İş Güvenliği Ürünleri

İş Güvenliği Ürünleri Fiyatları

3521 Ürün gösteriliyor.
İş Güvenliği Ürünleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. İş Güvenliği Ürünleri modelleri ve İş Güvenliği Ürünleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. İş Güvenliği Ürünleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Yüz Koruyucu & Maske, İş Eldiveni, İş Ayakkabısı, Koruyucu Gözlük, Kulak Koruma Ekipmanı. 3521 adet İş Güvenliği Ürünleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
3M 8812 FFP1 Toz Maskesi
3M 8812 FFP1 Toz Maskesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

İş Güvenliği Ürünü

İşyerlerinde çalışan insanların sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getirebilmesi ve sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulabilmesi için gerekli önlemlerin alınması gerekir.  Sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulması işyerinde çalışan insanların verimini artırma konusunda da yardımcıdır. İş güvenliği sanayi bölgelerinde, inşaat sektöründe ve daha birçok tehlikeli iş alanlarında dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Sağlıklı çalışma alanlarının oluşturulabilmesi için önceden belirlenen risk unsurları dikkate alınarak ihtiyaca uygun ürünlerin kullanımı yapılır. Çalışma esnasında insanların çalıştıkları ortama göre farklı koruyucu ürünlere ihtiyaç duyulur. Koruyucu iş güvenliği ekipmanları sayesinde çalışma esnasında insanların sağlığına zarar verebilecek ihtimaller en az seviyeye indirilir. İş güvenliği ürünleri kullanım yapılacak sektöre uygun çeşitliliğe ve özelliklere sahiptir. İş güvenliği ürün çeşitleri ile oluşabilecek iş kazalarından insanların etkilenmesi önlenir iken aynı zamanda mesleki hastalıkların da yaşanmaması için gerekli ortamlar hazırlanır. İş güvenlik ürünleri yalnızca çalışan insanların sağlığını değil, herhangi bir sebeple iş alanında bulunan tüm insanların sağlığını korumaya yönelik üretilir.

İş Güvenliği Ürünü Çeşitleri

İş alanlarında sağlıklı çalışma ortamlarının elde edilebilmesi için öncelikle düzenli bir çalışma  alanına sahip olmak gerekir. Düzenli ve güvenli çalışma alanlarında sektöre bağlı oluşabilecek risk unsurları önceden belirlenir.  Yaşanması muhtemel meslek hastalıklarının ve  iş kazalarından kaynaklı sağlık problemlerinin yok seviyesine getirilebilmesi için her türlü tedbirin alınmış olmadır. İşyerlerinde yapılan işin tanımına göre çalışan insanların sağlığını korumak amacıyla iş güvenliği ekipmanları kullanıldığı görülür. Güvenlik ürünlerinde hijyenden, çalışma esnasında ihtiyaç duyulabilecek iş kıyafetleri ve uyarı levhalarına kadar oldukça fazla çeşitlilik vardır. Güvenlik ekipmanları sayesinde güvenli ve sağlıklı çalışma ortamları elde edilebilir. İşyerlerinde sağlık açısından hijyen alanların oluşturulabilmesi için bir takım ürünler üretilmiştir. İşyerine girerken herkes tarafından dış ortamın kirini iş alanına taşımamak amacıyla galoş kullanımı yapılır. İş güvenliği ürün çeşitleri yapılacak sektöre göre farklı kullanım alanlarına ve farklı özelliklere sahiptir. Hemen her işyerinde bulunan uyarı levhası çeşitleri kapıların üzerinde veya tehlike oluşturabilecek alanların girişlerinde kullanılır. Yüz koruyucu ve maskeler sağlık sektöründe sıklıkla kullanımına ihtiyaç duyulan ürünlerdendir. Ayrıca maske çeşitleri kimyasal maddelerle çalışanların ve herhangi tehlikeli gaz solunumunun olabileceği ortamlarda da sıklıkla tercih edilir. Sanayi, inşaat gibi iş alanlarında çalışanlara belirli aralıklarla iş şartlarının özelliklerine göre iş ayakkabısı temin edilir. İş ayakkabısı çeşitlerinde çizmeler, kompozit burun ayakkabılar, iş botları, çelik burunlu ayakkabılar ve yine elektrikçi, kaynakçı gibi çalışanlara özel olarak tasarlanan modeller vardır. İş eldiveni modelleri ise her sektörde kullanıma ihtiyaç duyulan ürünlerdendir ve kullanım yapılacak alana göre farklı özelliklerle üretilir. İnşaat alanlarında çalışanın ve inşaat sahasına dışarıdan giriş yapacak olanların kullanması gereken önemli ürünlerden birisi de baret çeşitleridir. Baret çeşitlerinde farklı renk alternatifleri olup sürgülü veya vidalı alternatifleri üretilmiştir. Ayrıca çene kayışı bulunan seçenekler de mevcuttur. İşyerlerinde yapılacak işin özelliğine göre gözün korunması gerektiği durumlarda koruyucu gözlük çeşitleri kullanımına ihtiyaç duyulur. Koruyucu gözlükler dışarıdan herhangi bir cismin göze kaçmasına engellemek ya da kaynakçılık yapan insanların gözünü ışık ve parçalardan korumak kullanılabilir. 

İş Güvenliği Ürünü Fiyatları

Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının yaratılabilmesi için farklı özelliklerde güvenliği sağlayan ürünlere ihtiyaç duyulur. İşyerlerinde kullanılan güvenlik ekipmanları sayesinde insanların sağlıklarına zarar gelmesi önlenmiş olur. Piyasada birçok markaya ait iş güvenlik ürünlerinin üretimi yapılır. İş güvenliği ürün çeşitleri oldukça fazla olup kullanım yapılacak iş alanına bağlı olarak tercih edilir. Ürünlerin fiyatları ürünün markasına, üretim malzemesine ve özelliğine göre değişir. Ürünlerde güvenlik seviyesinin arttırılmış olması fiyatın yükselmesine sebep olur. Koruyucu ürünler ile yardımcı ürünler arasında fiyat farklılıkları vardır. İş elbiselerinde en ekonomik ürünler arasında reflektörlü yelekler bulunur. Kullanım yapılacak iş alanına göre ürünün koruyuculuk özellikleri farklı seviyelerdedir. Çalışanların kişisel kullanım yapabilecekler ürünler ile herkes tarafından kullanım yapılan ürünlerin fiyatları da değişkendir. İşyerlerinde uyarı panelleri, uyarı lambaları gibi çalışma alanlarına monte edilerek kullanılacak güvenlik ürünleri en maliyetli ürünlerdendir. Hemen her iş alanında kullanımı yapılan ikaz levhaları ise uygun fiyatları ile ihtiyacı karşılayacak şekilde temin edilir.

İş Güvenliği Ürünü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Çalışma yapılan sektöre göre güvenli iş sahalarının oluşturulabilmesi için güvenlik ürünlerinin kullanımı yapılır. Her iş alanında kullanılması gereken ürün çeşitliliği farklı özelliklerdedir. İş alanında çalışanın sağlığına gelebilecek zararları en aza indirmek için çalışma şartlarına uygun ürünlerin tercih edilmesi doğrudur. Hemen her işyerinde olması gereken başlıca ürünler arasında sağlık ve hijyen ürünleri ayrıca yangın söndürme tüpü vardır. Yüksek sesli çalışma ortamlarında duyma kaybı gibi sorunların yaşanmaması için kulak koruma ekipmanları kullanılmalıdır. Çalışma alanlarında eldiven kullanımı da oldukça fazladır. Gıda sektöründe hijyen için kullanılırken, bazı sektörlerde ise ellerin korunması için işe uygun özelliklerde üretilmiş eldiven çeşitleri kullanılabilir. Yüksekte çalışma durumunda kalan insanların düşmeden koruyan ekipmanlar ile önlemler alınarak işe başlaması gerekir. Fabrika, inşaat gibi alanlarda çalışanın günlük kıyafetlerinin zarar görmemesi, işe uygun şartların oluşturulabilmesi ve uyarıcı özelliklerin bulundurulması için ikaz yeleği, tulum gibi iş kıyafeti seçenekleri kullanılması doğru olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery