İş Güvenliği Ürünleri

En Ucuz İş Güvenliği Ürünleri Fiyatları

2897 ürün gösteriliyor.
İş Güvenliği Ürünleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. İş Güvenliği Ürünleri modelleri ve İş Güvenliği Ürünleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. İş Güvenliği Ürünleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: İkaz / Uyarı Levhası, İş Eldiveni, İş Ayakkabısı, Kulak Koruma Ekipmanı, Yüz Koruyucu & Maske. 2897 adet İş Güvenliği Ürünleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

İş Güvenliği Nedir?

İş yerinde oluşabilecek kazaları en aza indirebilmek için yapılan çalışmaların hepsine iş güvenliği denmektedir. İş yerinizde yaşadığınız iş kazası veya işin üzerinizde bıraktığı sağlık nedenlerini bile kapsamaktadır. Sadece yaralanma olarak değil de üzerinizde kalıcı bir hasara neden olabilecek her olumsuzluk güvenliğinizi tehlike altına almaktadır. İş güvenliği alanı sadece iş yeri olarak değil evinizde yaptığınız küçük işlerde bile geçerlidir.

İş Güvenliği Ürünleri Nelerdir?

Günümüzde önem verilen konular arasında olan iş güvenliği ayakkabısı, işçinin ayaklarının hem rahat etmesi hem de güvenliğini sağlamaktadır. İş eldiveni, çalışan kişinin elinin yaralanması, delinmesi ya da yıpranmasına engel olmaktadır. İş güvenliği içinde en önemli ürünlerden biri olan baret, kişinin başına darbe alması durumunda hasarın en aza indirilmesini sağlamaktadır. Kulak koruma ekipmanları ile birlikte yüksek derecede ses olan ortamda işçinin sağlığına zarar vermemesini sağlamaktadır. Her iş yerinde bulunması gereken yangın söndürme tüpü sayesinde herhangi bir acil durumda müdahale etmek amaçlı kullanılmaktadır. Koruyucu gözlük takılarak gözde oluşabilecek hasarların önüne geçilmektedir.

İş Güvenliği Ürünleri Ne İşe Yarar?

İş Güvenliği ürünleri sayesinde her türlü olumsuzlukların ve kazaların önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Sadece iş yeri için değil iş yerinin çevresi için de büyük önem taşımaktadır. Can ve mal kaybını önlemekle birlikte, herhangi bir doğal afetlerde panik yapılmadan çıkışı kolayca bulmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca iş yeri veya çevresi için bilgi niteliği de taşımaktadır.

İş Güvenliği Önleminin Alınmaması Durumunda Ne Olur?

İş güvenliği önleminin alınmaması durumunda iş kazaları artacak ve sadece yaralanma olarak değil ölümcül sonuçlara da neden olabilmektedir. İşçilerin tehlike altında olması işine olan verimliliğini de etkileyecektir. Bunun yanı sıra işveren tarafından ise iş yerinin kapanmasına kadar ciddi durumlar söz konusu olabilmektedir. Çıkarılan işçilerin ücretlerinin ödenmesi, hapis cezası, idari para cezası ve tazminat ödeme gibi yaptırımlar oluşabilmektedir.

Her İş Yerinde İş Güvenliği Riski Aynı mıdır?

İş yerlerinde İş güvenliği riski farklılık göstermektedir. Risk kategorileri ise 4’e ayrılır. Yeşil ve sarı alanda olan iş yerleri, dikkate değer risk taşımaktadır ve belirlenen riskleri ortadan kaldırmak için iş güvenliği ürünleri tercih edilerek kontrol altına alınmaktadır. Turuncu alanda olan iş yerleri, önemli risk taşımaktadır ve acil olarak önlem alınmalıdır. Kırmızı alanda olan işyerleri, kabul edilemez risk taşımaktadır ve önlemler alınıncaya kadar işin durdurulması gerekmektedir. Bu nedenle her iş yerinde iş güvenliği riski değişkenlik göstermektedir.

İş Güvenliğinin Olmaması Sadece Fiziki Hasarlara mı Neden Olur?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi sadece fiziki olarak yaralanma ya da ölümcül sonuçlar için geçerli değildir. Örneğin; masa başı işlerde çalışan kişilerde görülen sırt ayrıları, boyun fıtığı ya da psikolojik baskı da iş güvenliğinin içinde yer almaktadır. Bu kişilere genellikle sandalyede belirli bir açıyla oturmaları ve bel yastığı önerilmektedir ve bel yastığı bir iş güvenliği ürünleri ile doğrudan ilgilidir. Ayrıca artık her iş yerinde verilmesi gereken eğitimlerin başında gelen iş güvenliği ve sağlığı son zamanlarda yaşanan kötü olaylarla birlikte önemli konulardan biri olmuştur.