track source
track source

Kemirgen-Sürüngen Kumu

Kemirgen-Sürüngen Kumu Fiyatları

25 Ürün gösteriliyor.
Kemirgen-Sürüngen Kumu fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kedi Kumu Fiyatları
 • Geleneksel İçecekler Fiyatları
 • Alüminyum Folyo Fiyatları
 • Kurbanlık Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Kemirgen-Sürüngen Kumu Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kemirgen-Sürüngen Kumu markası:

  En Çok İncelenen Kemirgen-Sürüngen Kumu Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Kemirgen-Sürüngen Kumu Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 25 Kemirgen-Sürüngen Kumu modeli içerisinde en ucuz Kemirgen-Sürüngen Kumu fiyatı 11.9 TL iken, en yüksek Kemirgen-Sürüngen Kumu fiyatı 160.33 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kemirgen-Sürüngen Kumu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kemirgen-Sürüngen Kumu fiyatı ise 69.93 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Kemirgen-Sürüngen Kumu Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Kemirgen ve Sürüngen Kumu

  Evlerde evcil hayvan olarak beslenen hayvanlar, kedi ve köpeklerin dışında da çeşitlenir. Hamster, tavşan, bukalemun ya da yılan gibi hayvanlar da evcilleştirilip ev içerisinde beslenebilir. Bu hayvanlara genel olarak kafeslerde veya teraryum adı verilen cam fanuslarda yaşam alanı oluşturulur. Evcilleştirilip beslenen bu hayvanlara genel itibari ile kemirgen ve sürüngen denir. Hamster ve tavşan gibi hayvanlara kemirgen; yılan, bukalemun gibi hayvanlara ise sürüngen adı verilir. Evcilleştirilen bu hayvanları doğal yaşam alanında hissettirebilmek adına besleyicinin yapması gereken bazı önemli ihtiyaçlar vardır. Evcilleştirilen hayvana sunulan barınma alanının, onun doğal ortamına benzetilmesi hayvanın huzuru açısından son derece önemlidir. Bu konuda ise en önemli şey, kafesin veya teraryumun zeminine serilen materyalin varlığı ve çeşididir. Hem kemirgenler hem de sürüngen hayvanlar için özel olarak üretilen kemirgen sürüngen kumu çeşitleridir. Bu kum çeşitleri hayvanların doğal ortamında bulunan malzemelere benzer üretilir. Bunun yanında hayvanın rahat edeceği, hoşuna gidebilecek materyaller de kullanılır. 

  Kemirgen ve Sürüngen Kumu Çeşitleri

  Öncelikle kemirgen kumu kullanımı, genellikle hamster ve tavşanlar için uygundur. Bu kumların kullanımının sebebi öncelikle, hayvanın kendisini doğal ortamında hissetmesini sağlamaktır. Bunun yanında hamster gibi hayvanlar sıcağı oldukça sevdiklerinden kumun bir başka kullanımı da onları sıcak hissettirmesidir. Bunun dışında bu hayvanlar zaman içerisinde koku yapabilir. Kumun bir başka önemli özelliği ise hem hayvanın zamanın içerisinde oluşabilecek kötü kokularını hem de tuvaletlerinin kokularını önlemektir. Bu nedenle kumun önemi yadsınamaz bir gerçektir. Kemirgen kumlarından en bilinenleri arasında ilk sırada talaşlar bulunur. Bu talaşlar odunların kırıntıları ve soyulmuş yüzeyleridir. Hamster ve tavşan kafesleri içerisinde en çok kullanılan kum çeşitlerinden biridir. Talaş kum çeşitlerinin de kendi içerisinde alternatif seçenekleri bulunur. Talaş kokusundan ziyade farklı kokular barındıran örneğin; elma, çilek gibi seçenekleri de mevcuttur. Kullanıcı hem hayvan dostunun hem de kendi memnun kalabileceği kum çeşidini seçebilir. Bunun yanı sıra çam peleti, emicilik konusunda ilk sırada yerini alan kum çeşitlerinin başında gelir. Mısır koçanı ve doğal selüloz peleti ise zemin için kullanılan bir başka materyaldir. Bunun yanında kullanıcılar dilerlerse kafeslerin içerisinde ayrı bir tuvalet alanı oluşturabilir. Tuvalet bölümünde kullanmak için özel olarak üretilen farklı kum türleri de bulunur. Sürüngen kumu kullanımı ise genellikle yılan ve bukalemun gibi hayvanlar için uygundur. Bu hayvanlar için genellikle cam fanus veya teraryum yaşam alanına dönüştürülür. Zemine serilen kum çeşitleri ise bu cins hayvanlar için fazlaca seçenek sunar. Bu hayvanlar için en sık tercih edilen ve kullanılan kum, farklı çeşitlerdeki ve yapılardaki kumlardır. Bu kumlar hayvanınızı doğal ortamında hissettirmeye yardımcı olan ilk adımlardan biridir. Bir diğer ise kayın ağacı kırığıdır. Bu kum çeşidi genellikle yılanlar için uygundur. Çam kabuğu ise bir diğer alternatif çeşididir. Çöl kumu, mağara kumu, glacier kum gibi birçok kum çeşidi vardır. Hayvanın cinsine, asıl yaşam alanına göre bu kumları seçmek en doğru ayıklama yöntemi olacaktır. 

  Kemirgen ve Sürüngen Kumu Fiyatları

  Kemirgen sürüngen kumu fiyatları, hem kendi içerisinde hem de sürüngen- kemirgen olarak birbirinden farklılaşır. Öncelikle kemirgen kumları arasında en çok tercih edilen talaş oldukça uygun fiyatlı bir materyaldir. Hem kokuyu önler hem de oldukça sıcak tutar. Fakat farklı kokulara ve içeriklere sahip olan talaşların fiyatları bu ölçüde artırır. Diğer uygun fiyatlı zemin materyali ise çam talaşı, bir başka deyişle çam peletidir. Bunun yanında özel ve zemin kumlarından ayrı olarak tuvalet kumunun fiyatları diğer kum çeşitlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Sürüngen kumlarının fiyatları, kemirgen kum fiyatlarına göre daha yüksek bir ivme oluşturur. Bu kum çeşitleri arasında yüksek fiyatlara sahip olan farklı yerlerden edinilen, farklı cinse sahip kum çeşitleridir. Örneğin; sahra kumu, mağara kumu, çöl kumu gibi birçok farklı kum çeşidi vardır. Bu kumların fiyatları, kemirgen kum fiyatlarına göre daha yüksek fiyatlıdır. Diğer bir kum çeşidi ise ağaç kırıklarıdır. Kayın ağacı kırığı gibi ağaç kırıklarının fiyatları, kum fiyatlarına göre oldukça uygundur. 

  Kemirgen ve Sürüngen Kumu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Kemirgen ve sürüngenler için doğal yaşam ortamı oldukça önemlidir. Bu nedenle yaşam alanını olabildiğince doğal yaşam alanına benzetmek önemli bir durumdur. Kemirgen hayvanlar için sıcaklık önemli bir husustur. Kemirgen hayvanlar özellikle hamster sıcak ortamı oldukça sever. Bunu sağlamak adına zemin farklı materyaller ile döşenir. Bu hem sıcak ortam sağlarken hem de oluşabilecek kötü kokuları da önler. Kullanıcı standart bir performans istiyorsa, kemirgen dostu için talaşı tercih edebilir. Bunun yanında kokulu talaşlar da kötü kokuları ekstra yok eder. Kullanıcı daha emici bir performans istiyorsa çam talaşını tercih edebilir. Kullanıcı kemirgen dostuna tuvalet eğitimi vermek istiyorsa kemirgen tuvalet kumunu tercih edebilir. Sürüngen hayvanlar için de doğal ortama yakın bir ortam sağlamak son derece önemli bir durumdur. Özellikle hayvanın doğal asıl ortamına uygun bir zemin hazırlamak önemlidir. Bu nedenle sürüngen kumu çeşitleri oldukça fazladır. Hayvanın kökenini öğrenip ona göre bir kum çeşidi seçmek en doğru karar olacaktır. Kum çeşitleri, ağaç kabukları, bambu orman tabanı gibi birçok taban çeşidi vardır. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery