• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Kemirgen ve Sürüngen Nedir?

Kemirgen, alt ve üst çenelerinde iki tane sürekli büyüyen dişleri olan ve köpekdişleri olmayan aynı zamanda da kemirici özellikleri bulunan hayvanlara verilen genel bir isimdir. Sürüngen ise yerde sürünerek yaşamına devam eden ve yumurtlayarak çoğalan hayvanlara verilen genel bir isimdir.

Kemirgen Hayvan İsimleri Nelerdir?

Kemirgen deyince akla ilk olarak fare gelmektedir. Farenin yanı sıra hamster, sincap, kirpi, kunduz ve sıçanlarda kemirgenler adı altında incelenmektedir. Yaşam süreleri, uzunlukları, kütleleri, boyları ve gebelik süreleri birbirinden farklı olan hayvanlardır.

Sürüngen Hayvanlar Nelerdir?

Sürüngen hayvanlar denilince akla ilk gelenler ise yılanlardır. Bunun yanı sıra bukalemun, kertenkele, iguana, varan, kaplumbağa ve timsah da sürüngenler kategorisinde yer almaktadır. Sürüngenlerin ortak özellikleri ise vücutları pullarla kaplıdır ve vücut sıcaklıkları değişkenlik göstermektedir.

Kemirgen ve Sürüngen Ürünleri Nedir?

Kemirgen ve sürüngen hayvanları evlerinde bakan kişilerin en çok tercih ettiği ürün olan kemirgen ve sürüngen yemi, ev içinde size arkadaşlık eden minik hayvanlarınızın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürünler arasındadır. Bu hayvanları ev içinde konumlandırabileceğiniz bir kafes ya da başka bir yere götürecekseniz taşıma ürününe ihtiyacınız vardır. Evde bakılan ve oldukça sevimli olan hamsterlar için kafeslerinin içinde vakit geçirmelerini; hamster çarkı ile birlikte sağlayabilirsiniz. Kafesin içine doğal bir ortam hazırlamanız için üretilen kemirgen ve sürüngen dekoru sayesinde hayvanlarınızı mutlu edebilirsiniz. Kemirgen ve sürüngen sulukları, emilerek içime uygun şekilde tasarlanmıştır. Suluk, iki parçadan oluşur. Tüp bölümü ve su içme bölümü ayrılarak, tüp bölümüne su doldurulup, su içme bölümü üzerine geçirilir ve suluk ters çevrilerek, hayvanın kafesine monte edilir. Bu sulukların temizliği de kemirgeninizin sağlığı açısından önemlidir. Sulukların içindeki su bitmemiş olsa bile mutlaka hafta bir kez temizlenmelidir. Suluk içindeki su, durgun halde olduğu için kemirgenin salyasından geçen bakteriler sayesinde kısa sürede mikrop üretebilir. Bu nedenle temizliği iyi yapılmalıdır. Haftada bir kez sabunla yıkayıp, iyice durulamak rutin temizlik için yeterlidir. Ayda bir kez de çamaşır suyu kullanılarak ince temizlik yapılır. İçindeki su boşaltılıp, parçaları ayrıldıktan sonra, derin bir kap içerisine bir miktar çamaşır suyu ve su konulur. Suluk, yaklaşık iki saat kadar bu suyun içinde bekletildikten sonra alınır ve durulanır. Bu ürünlerin yanı sıra kum, aksesuar, kemirme malzemeleri ve ısıtıcı ürünleri de bu kategori adı altında yer almaktadır.

Kemirgen ve Sürüngen Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Kemirgen ve sürüngen ürünlerinin fiyat aralıkları markaya ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bu ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz. Sizde tüm bu ürünleri pet kategorisi adı altında inceleyebilirsiniz.