Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı markası:

En Çok İncelenen Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 106 Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı modeli içerisinde en ucuz Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı fiyatı 6.05 TL iken, en yüksek Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı fiyatı 1410.41 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı fiyatı ise 63.26 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kemirgen-Sürüngen Aksesuarı Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kemirgen ve Sürüngen Aksesuarları

Pek çok insan günlük hayatlarında onlara eşlik edecek sevimli ev arkadaşları edinir. Evde bakıma uygun hayvanlar arasında genellikle kedi, köpek, balık ve kaplumbağalar ile kemirgen ve sürüngen canlılar gelir. Kemirgenlerden evcil olarak bakılabilenler arasında hamster, tavşan ve guinea pig gibi türler gelirken sürüngenlerden yılan, iguana ve kurbağa gibi türler gelir. Kemirgenler, fizyolojik ve genetik özellikleri ile sürüngen canlılardan oldukça farklıdır. Yapısal nitelikleri, karakterleri ve bakım ihtiyaçları açısından ayrı sınıflandırılır. O nedenle kemirgen ve sürüngenler benzer görülseler de bakımları için gereken malzemeler ve işlemler farklılık gösterir. Sürüngen ve kemirgenlerin ev ortamında bakımı için yaşamlarını güvenli bir şekilde devam ettirebilecekleri özel alanlara ihtiyaç duyarlar. Sıcaklık derecesi, ortamın huzurlu olmasıyla yaşam alanının temizliği gibi çeşitli faktörler canlıların yaşam kalitesini doğrudan etkiler. Evcil hayvan bakımı sürecinde gerekli malzeme ve araçlar sayesinde kişiler sevimli dostlarının bakımını kolayca gerçekleştirir. Kemirgen-sürüngen aksesuarı gibi malzemeler belirli uzman markalar tarafından canlıların gereksinimlerine göre özel olarak hazırlanır.

Kemirgen ve Sürüngen Aksesuarı Modelleri

Ev ve benzeri kişisel alanlarda bakımı tercih edilen canlıların başında sıklıkla kemirgen ve sürüngen hayvanlar gelir. Tavşan, kaplumbağa, fare ve yılan türlerinden oluşan bu canlılar için kedi ve köpeklerden farklı bakım rutinleri bulunur. Türlerine göre değişen ihtiyaçları için çeşitli markaların tasarladığı aksesuar ve malzemeler mevcuttur. Kemirgen ve sürüngenler çoğunlukla kapalı ve açık akvaryumlar ile kafeslerde bakılır. Akvaryum ve kafes gibi yaşam alanları için belli başlı araç-gereçler gerekir. Kemirgen ve sürüngen hayvanlar için tasarlanan aksesuar modelleri temel olarak temizlik, bakım ve eğlence açısından farklılık gösterir. Evcil hayvanların bakımı için ihtiyaç duyulan temizlik ürünleri arasında gelen talaş, kum ve benzeri malzemeler yaşam alanı içerisinde kullanılır. Kemirgen talaşı genellikle kafes içerisinde bakılan kemirgen hayvanlar için ideal bir taban malzemesi olarak tercih edilir. Talaş ürünleri doğal içerikli bitkisel malzemelerden üretilir ve çeşitlerine göre farklı koku ve doku seçenekleri barındırır. Kemirgen talaşları marka ve çeşidine istinaden yaklaşık 10 ile 25 litre arası bir kullanım miktarı sunar. Talaşlar ile kemirgen canlıların yaşam alanlarından böcek ve diğer tüm haşereleri uzak tutmak mümkündür. Yaygın olarak ağaçlardan elde edilen talaşlar tavşan ve fare gibi farklı kemirgen türlerinde kullanıma uygunluk sağlar. Talaşların yanı sıra kafeslerin bakımı için kullanılan bir diğer malzeme kafes temizleme solüsyonu kabul edilir. Temizleme solüsyonları özel formüle edilen içeriği ile hayvanların temas edeceği yüzeyleri derinlemesine arındırmaya yardımcı olur. Kafeslerin tel, duvar ve taban kısımları için çoğu temizleme solüsyonu püskürtme tekniği ile uygulanır. Çeşitli markaların solüsyonları gramaj olarak ortalama 100 ile 500 ml arasında değişir. Evcil hayvanların uzun vadede sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri adına düzenli beslenmeleri ve hijyenik koşullarda yaşamaları önem taşır. Yaşam alanlarının temizliği için profesyonel ve etkili ürünler tercih etmek istenilen performansın alınmasını sağlar. Temizlik ürünlerine ek olarak kemirgenlerin sağlığı açısından yararlı kemirgen metal yiyecek topu gibi ürünler de geliştirilir. Metal yiyecek topları kemirgenler ot ve meyve gibi besin ihtiyaçlarını doğrudan karşılar.

Kemirgen ve Sürüngen Aksesuarı Fiyatları

Sürüngen ve kemirgen canlılar bakımı keyifli ve pratik olan evcil hayvanlar arasında yerini alır. Diğer birçok evcil hayvanda olduğu gibi kemirgen grubundaki hayvanlar için evde bakımda gerek duyulan bazı aksesuar ve malzemeler bulunur. Kemirgen-sürüngen aksesuarı fiyatları markasına, modeline, kullanım amacına ve boyut gibi teknik özelliklerine göre değişir. Kemirgen aksesuarları kullanım amacı yönünden beslenme ve bakım olarak ikiye ayrılır. Bakım alanı çoğunlukla temizlik ürünlerini kapsarken beslenme aksesuarları içerisinde mama kabı ile yiyecek topları gibi ürünler mevcuttur. Üretici markalarına istinaden beslenme aksesuarlar farklı maliyet sunar. Metal yiyecek topları bazı çok amaçlı mama kaplarına oranla daha hesaplı fiyat oranları sağlar. Kemirgenlerin ve yaşam alanlarının temizlik gereksinimleri için bazı ürünler sıklıkla kullanılır. Temizlik solüsyonları ile talaş karışımları benzer bir fiyat değişimine sahiptir. Talaş karışımlarının fiyatları içerik ve gramajından doğrudan etkilenir. Gramajı arttıkça talaş fiyatları da artış gösterir. Sürüngen ve kemirgenlere yönelik geliştirilen aksesuarların sunduğu özellikler ve bütçe aralıkları kişiler için geniş alternatifler barındırır.

Kemirgen ve Sürüngen Aksesuarı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evcil hayvan olarak genellikle köpek, kedi ve balıklar kadar tercih edilen türleri kemirgen ve sürüngenler oluşturur. Kemirgen ve sürüngen canlıları evlerinde besleyenler için bazı yardımcı ürünler tasarlanır. Evcil canlılar için sağlıklı ve güvenli ürünler kullanmak önemlidir. İhtiyaç duyulan malzeme ve aksesuarları alırken birçok özelliğe dikkat etmek fayda sağlar. Kemirgen ve sürüngenlerin genetik özellikleri ve sağlık durumlarına göre yaşamsal ihtiyaçlarına uygun ürün çeşitleri belirlenmelidir. Beslenme, eğlence ve temizlik olarak ayrılan ürün gruplarının içeriği ve sundukları avantajlar incelenmelidir. Örneğin; kafes ve akvaryum bakımı için talaş ve temizlik solüsyonları kullanılırken eğlence amaçlı kemirgen tahta zili ve oyun alanları tercih edilir. Kafes gibi yaşam alanlarının temizlenme aralıklarına ve ihtiyaç duyulan malzemelere göre gramaj ve içerik özellikleri değişir. Kemirgen ve sürüngenler için ideal onlarca aksesuar çeşidini Cimri.com üzerinde bulabilir, detaylı arama imkanı sunan filtrelerle dilediğiniz modelleri kolayca kıyaslayarak değerlendirme yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery