Hamster Çarkı

En Ucuz Hamster Çarkı Fiyatları

99 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Hamster; bir evde beslenebilecek en sevimli kemirgen hayvanlardan biridir. Yuvarlak vücutları, parlak gözleri ve düzgün tüyleri ile insanların kalbini çeler. Bir kemirgen besleme fikri hiç aklında yokken hamster beslemeye başlayan çok insan vardır. Kendine has karakteri, sıra dışı özellikleri ile kolayca evin bir üyesi haline gelir. Kendine ait kafesi, suluğu, çarkı ve topu bulunan bu sevimli hayvanlar günün çoğunu uyuyarak geçirir. Geceleri ise türlü sevimlilikler ile sizi eğlendirir. Siz de kemirgeninizin enerjisini atması için bir hamster oyun çarkı almak istiyorsanız; Cimri.com’da farklı markalara ait çeşitler arasından en ucuz hamster çarkını alabilirsiniz.

Hamster Çarkı Nedir?

Hamsterin egzersiz ve oyun ihtiyacını karşılamak amacıyla metal veya plastik malzemelerden üretilmiş, enerji harcayarak sakinleşmelerine de yardımcı olan, genelde yıkanabilen oyun çarklarıdır. Bütün gün uyuyan ve geceleri daha aktif olan bu minik kemirgenler, uzun saatler boyunca hamster koşu çarkı ile biriken enerjilerini atabilirler. Böylece çok fazla kilo almaz ve zaten minicik olan bedenleri sağlıklı kalır. Hamster yavru ilen kendisine yeten çark, kemirgeniniz büyüdüğünde yeterli gelmeyebilir. Şirin hamsteriniz biraz büyüdüğünde rahat etmesi için büyük hamster çarkı almalısınız. Ayaklı hamster çarkı, kafes içerisinde sabit durabilirken, kafese bir vida yardımıyla sabitlenen hamster çarkı çeşitleri de vardır. Metal hamster çarkı genelde beyaz, mavi veya pembe renklerde üretilse de plastik hamster çarkı birçok farklı renkte üretilir. Işıklı hamster çarkı; kemirgen çarkı döndürdüğünde ışıkları yanan ve döndürmeyi bıraktığında ışıkları sönen bir çeşittir.

Hamster Çarka Nasıl Alıştırılır?

Hamsterler tabiatları gereği çok meraklı hayvanlardır. Uzağı çok iyi göremezler fakat koku alma duyuları çok gelişmiştir. Kafesine yeni bir çark koyduğunuzda ilk başta pek ilgilenmese de belirli bir süre sonra koklayarak çarkın yanına yaklaşmaya başlar. Çarkı koklamaya başladığında artık merakını cezp etmiş demektir. Zamanla çarkın içine girip egzersizinizi yapmaya başlayacaktır. Hamsteriniz hala çark ile ilgilenmiyorsa, hamsteri alıp çarkın içine koyabilirsiniz. Elinizi, çarkın üzerinde biraz boşluk bırakacak şekilde kapatın. Hamsteriniz yukarıdaki boşluğa uzanacak ve oradan çıkmaya çalışacaktır. Zaten bu esnada çark dönmeye başlayacak ve hamsteriniz çarkı keşfetmiş olacaktır.