Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi

Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi Fiyatları

18 Ürün gösteriliyor.
Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kuş Yemi Fiyatları
 • Yumurta Fiyatları
 • Islak Mendil Fiyatları
 • Köpek Tarak-Fırçası Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi markası:

  En Çok İncelenen Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 18 Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi modeli içerisinde en ucuz Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi fiyatı 5.48 TL iken, en yüksek Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi fiyatı 185.92 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi fiyatı ise 45.33 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi Ürünleri Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da yer alan Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi modeli:
  Cimri'nin Seçimi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Kemirgen ve Sürüngen Kemirme Malzemesi

  Doğadaki tüm canlılar ile uyum içerisinde yaşamayı seven, ev yaşamını evcil hayvanlar ile paylaşmayı tercih eden birçok insan vardır. Evcil hayvanlar olarak çoğunluk köpek ya da kedileri tercih etse de bu konuda farklı düşünen kişiler de vardır. Tavşan, hamster, su ve kara kaplumbağası ya da ginepig beslemeyi seçen kişiler de vardır. Bu hayvanlar genelde bir kafes ya da sınırlı alan içerisinde yaşarlar. Beslenmeleri için tükettikleri gıdaların yanı sıra birçok hazır ürün de üretilir. Kemirgen ürünleri ve sürüngen gıdaları, bir yandan hayvanların doğalarından gelen diş kaşıntısını, kemirme ihtiyacını karşılarken aynı anda beslenmelerine de katkı sunmak üzere üretilir. Her hayvan cinsinin metabolizması ve beslenme ürünleri birbirinden farklıdır. Çok tercih edilen evcil hayvanlardan biri olan hamster ise fındık, fıstık, leblebi ürünleri severek yerler. Bu gıdaların yası sıra kullanıcılar kemirgen ve sürüngen kemirme malzemeleri ile evcil hayvanlarının beslenmesinde farklılık yaratmayı tercih edebilirler. Beslenme alışkanlıkları bu kadar farklı olan hayvanların kemirmek için ihtiyaç duyduğu ürünler aynı olur. 

  Kemirgen ve Sürüngen Kemirme Malzemesi Çeşitleri

  Evcil hayvanlar ailedeki çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için en etkili yöntemdir. Evcil hayvanın beslenmesi, bakımı ile ilgili görevler de çocukların gelişimine, sorumluluk bilincine sahip olmasına önemli katkılar sağlar. Evcil hayvan olarak kemirgenler familyasının bir üyesini seçen ailelerin minik dostlarının beslenmeleri ve başkaca ihtiyaçları için bazı malzemelere ihtiyaçları vardır. Küçük bir kafeste yaşayan kemirgen ürünleri çeşitleri, temel ve yardımcı gıdalardan, hareket etmelerine yardımcı olan düzenek ve oyuncaklardan, yem ya da su kasesi gibi aparatlardan oluşur. Her bir kemirgenin fiziksel ölçülerine göre rahat hareket edebileceği bir alanda yaşamaya ihtiyacı vardır. Fiziksel ölçüleri değiştikçe de daha büyük yaşam alanlarına gereksinim duyulur. Genel olarak ince tellerden örülü kafeslerde yaşayan kemirgenler normal yollar ile sevdikleri gıdalar ile beslenirler. Dişleri sürekli uzadığı için hem sağlıklı büyümeleri hem de törpülenmeleri için sürekli bir şeyleri kemirme ihtiyacı hissederler. Kemirgen malzemeleri; tavşan, sincap, hamster, ginepig gibi kemirgenlerin bir yandan sert bir cismi kemirmelerini, bununla birlikte kemirip ufaladıkları nesneyi bir gıda olarak tüketebilmelerine imkan sağlamak adına üretilirler. Her bir hayvanın cinsine ve sevdiği lezzetlere göre farklı karışımlarda farklı formlarda kemirme ürünleri vardır. Bazıları bir aparatla kafes tavanına da asılabilen bu kemirme malzemelerini kemiren hayvan hem dişlerini törpüleme ihtiyacını giderir hem de kemirme esnasında dişleri arasında ufalanan malzemeyi afiyetle yiyebilir. Hayvanların sevdikleri meyve lezzetleri ile harmanlanan çubuk şeklindeki kemirme malzemesi de severek kemirdikleri, oynadıkları ve yedikleri bir üründür. Hamster gibi kemirgenler için üretilen zararlı hiçbir kimyasal içermeyen yalnızca kemirme ihtiyacına cevap veren ponza taşından çeşitler de vardır. Bu malzemeler hamster için hem bir oyun malzemesi hem de kemirme aparatıdır. Yonca bitkisinden üretilen, sert dokulu çubuklardan yapılan yemler de kemirgenler için sağlıklı birer beslenme ve kemirme ürünüdürler. Talaş şeklinde farklı bitki ve meyve lezzetleri ile tasarlanan yem çeşitleri de sert dokuları sayesinde kemirme ihtiyacına cevap verebilirler. Üretici markalar, minik dostların beslenmeleri ve daha sağlıklı dişlere kavuşmaları için ürün geliştirme çalışmalarını sürdürürler.

  Kemirgen ve Sürüngen Kemirme Malzemesi Fiyatları

  Sürüngen kemirme malzemesi, farklı cins evcil hayvanların tüketmeleri için farklı ambalajlarda ve farklı formlarda üretilirler. Talaş şeklinde üretilen değişik lezzetlerdeki yemlerin fiyatları lezzet ve ambalaj farklılıklarına göre değişebilir. Yoncadan üretilen sert dokulu çubuk şeklindeki ürünlerin fiyatları da muadil ürünlere kıyasla yukarıda olabilir. Her evcil kemirgenin sevdiği meyve lezzetlerine göre farklı aromalarda üretilen meyveli çubuklar, sevimli minik dostlar için hem beslenme hem kemirme hem de oyun anlamında yardımcı ürünlerdir. Bu çok işlevlilik, meyve çubuklarının fiyatlarını benzer ürünlere kıyasla yukarı taşıyabilir. Küp ya da prizma formatında, kafesin tavanına da asılabilen taş sertliğindeki yem batonları çok tercih edilen ürünlerdir. Kemirgenler için oyun malzemesi gibi de işlev görürler ve hareket etmelerine imkan sağlar. Kemirilebilme ve ufalanan talaşın afiyetle yenilebilmesi de ürünün fiyatına etki eden önemli özellikleridir. Her bir kemirme malzemesi farklı besin bileşenleri içerdiği için bu farklılıkları fiyatlarına da etki edebilir. Ürünlerin içeriğindeki her bir maddenin maliyetlerindeki yükselmeler, doğal olarak kullanıcı fiyatlarına da etki edebilir.

  Kemirgen ve Sürüngen Kemirme Malzemesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Evcil hayvan olarak evlerde beslenen kemirgen çeşitleri kendi doğaları gereği farklı besinlerden hoşlanırlar. Kişiler kemirgen dostlarını sevdikleri gıdalar ile beslerken bir yandan da bakımları ve özel ihtiyaçları ile ilgilenmek durumundadırlar. Dişleri sürekli uzayan ve sağlıklı kalmaları için törpülenmek durumunda olan kemirgenler bu ihtiyaçlarını gidermek için sürekli bir şeyleri kemirirler. Bu noktada kemirme malzemeleri ile minik dostlarına yardımcı olabilirler. Tavşan, hamster, ginepig, sincap gibi evcil hayvanların her birinin sevdiği lezzetler farklı olduğu için, beslediğiniz türe göre bir lezzet seçmenizde fayda vardır. Sevdiği lezzette temin edeceğiniz kemirme ürünü bir yandan minik dostunuzun dişlerini dilediği an törpülemesine yardımcı olur. Diğer yandan da içerdiği besin öğeleri ile tamamlayıcı bir gıda olarak sağlığına katkıda bulunur. Edineceğiniz minik dostunuzun beslenmesine uygun kemirme malzemeleri ile ona hem yerine göre bir oyun malzemesi, duruma göre egzersiz yapabilmesi adına bir fırsat, dişlerini törpülemesi için sağlıklı bir malzeme ve nihayetinde lezzetli bir gıda sunma şansını elde edebilirsiniz.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery