Pawise Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi

En Ucuz Pawise Kemirgen-Sürüngen Kemirme Malzemesi Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Pawise
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Kemirgen ve sürüngenler için ek besinler nelerdir?

Evcil kemirgen ve sürüngenler, ihtiyaç duydukları mineralleri doğal ortamlarındaki gibi alabilmeleri için, mineralli kemirme taşları üretilmiştir. Hamster, tavşan, bukalemun gibi evde beslediğiniz kemirgen ve sürüngen hayvanlarınızın kafeslerine bu taşları takarak, ihtiyaç duydukları mineralleri almalarını ve dişlerinin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Kemirme taşları ve tuzları minerallidir ve özellikle tüy değiştirme zamanlarında bağışıklık sistemlerini güçlendirmeye yardımcı olur. Bağışıklık sistemi güçlü olan hayvanlar, hastalıklara karşı daha dirençli olurlar. Hamsterların dişleri aynı tırnaklarda olduğu gibi sürekli olarak uzar ve törpülemeleri gerekir. Doğada bu ihtiyaçlarını ağaç kabukları ve kayalarla karşılarlar. Kemirme taşları, hamsterların dişlerini törpülemesi için faydalı olur. Bu taşlar, aroma olarak hamsterların hoşuna gidecek katkılardan yapıldığı için taşları severler. Kemirme taşları, kemirgenlerin sağlığı için çok önemlidir.

Hamster kemirme taşı yerine ne verilebilir?

Bu taşın yerine iyi temizlenmiş dana kemiği de konulabilir, ancak dana kemiği fazla uzun süre kafeste tutulursa koku yapabilir. Bunun dışında kabuklu ceviz, kabuklu fındık, keçiboynuzu da faydalı olacaktır. Kabuklu cevizi kemirip içindekine ulaşmaya çalışırken dişlerini törpüler. Ceviz kabuğunu kolay kırabilmesi için bir miktar çatlatıp öyle koyabilirsiniz. Hamsterınızın mineralli taşı bittiyse, en ucuz kemirme taşlarını cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Mineralli tuzlar, arka bölümlerinde bulunan körüklü kısımdan rahatça kafese takılabilir. Bazı tuzlar, hamsterların aynı zamanda oyun oynayabileceği, keyif alabileceği tarzda dönen bir tekerlek formundadır. Hamster yaladıkça tekerlek döner. Bir de mineralli yalama taşı kullanılır. Bu taş da aromalı olup, kemirgen ve sürüngenlerin mineral ihtiyaçlarını takviye der.

Kemirgen ve sürüngen kemirme taşlarının fiyatları ne kadardır?

Bu ürünlerin fiyatları, genellikle markasına, besinin içeriğine ve nerede satıldığına bağlı olarak değişir. Living World marka kemirgen sürüngen kemirme taşlarını, en uygun fiyatlarla, cimri.com sitesinde, kemirgen ve sürüngen kategorisi altında yer alan, kemirgen ve sürüngen kemirme taşı sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri listeleyerek fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız sürüngen taşlarının satışını yağan sanal mağazaları sizin için gezerek, en ucuz mineralli sürüngen taşlarını bulur ve tek tıkla ekranınıza getirir.