track source
track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kemirgen-Sürüngen Yemi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kemirgen-Sürüngen Yemi markası:

En Çok İncelenen Kemirgen-Sürüngen Yemi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Kemirgen-Sürüngen Yemi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 230 Kemirgen-Sürüngen Yemi modeli içerisinde en ucuz Kemirgen-Sürüngen Yemi fiyatı 2.9 TL iken, en yüksek Kemirgen-Sürüngen Yemi fiyatı 680.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kemirgen-Sürüngen Yemi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Kemirgen-Sürüngen Yemi fiyatı ise 17.4 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kemirgen-Sürüngen Yemi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kemirgen ve Sürüngen Yemi

Evcil hayvanlar özellikle ev içindeki en yakın arkadaşlarınız olur. Kimileri evinde kedi ve köpek gibi cins canlıları beslemeyi tercih eder. Kimi kullanıcılar ise kaplumbağa, kuş, tavşan ve hamster gibi canlıları besler. Türü ya da cinsi ne olursa olsun evcil hayvanların bakımı her zaman yüksek dikkat ve sorumluluk gerektirir. Her canlı tıpkı insanlar gibi farklı beslenme koşullarına sahip. Evcil hayvanlar insan yemekleri yemez. Yememeleri de gerekir. İnsan yiyecekleri bu hassas yaratıkları hasta edip öldürebilir. Bu nedenle hayvanınızın cinsi ne ise ona uygun olan yemi ya da mamayı almanız gerekir. Bu ürünlerin dışında da herhangi bir gıda vermemeniz gerekir. Tavşan, hamster ve benzeri türler kemirgen olarak tanımlanır. Bunların beslenmeleri için özel gıdalar bulunur. Bu gıdaların içinde onların vücuduna iyi gelen vitaminler ve takviye edici gıdalar bulunur. Kaplumbağa gibi türler ise sürüngen olarak bilinir. Bu cinslerin beslenmeleri de özel hassasiyet gerektirir. Kaplumbağaların sindirim sistemleri yavaş çalışır. Sürüngen yemleri de buna uygun olacak şekilde üretilir. Bu yemleri üreten birbirinden farklı marka bulunur.

Kemirgen ve Sürüngen Yemi Çeşitleri

Bir hayvan ile birlikte yaşamak oldukça zor ve emek isteyen bir süreç olabilir. Onlarda tıpkı insanlar gibi kendilerine has bir beslenme ve bakım rutinine sahiptir. Bu nedenle de evcil bir hayvan satın alırken onların beslenme özelliklerine, nasıl bakıldıklarına dikkat etmeniz bir sonraki aşamada da detaylı bir şekilde araştırmanız gerekir. Bu araştırmadan sonra göreceksiniz ki her canlı farklı mama ile beslenir. Tavşan, hamster ve benzeri yaratıklar kemirgen olarak adlandırılır. Bu isimlendirmenin temelinde bir şeyleri ön dişleri ile kemirmeleri yer alır. Tavşanlar ve diğerleri kedi ya da köpeklerin mamaları ile beslenemez hasta olur ve ölürler. Kemirgen yemi bu hayvanların sindirim özelliklerine göre geliştirilmiş gıdaların birleşiminden üretilir. Bu ürünlerin pek çok marka ve firmaya ait çeşidi bulunur. Bunların arasında en iyisini bulmanız için yapmanız gereken tüm ürünleri tek tek denemek olabilir. Deneye deneye en iyi yemi bulursunuz. Kaplumbağa ve su kaplumbağası gibi hayvanlar da kanlarının soğuk olması ve yavaş hareket etmeleri nedeniyle sürüngen türü içinde yer alır. Sürüngen canlı yemleri, kemirgen yemlerinden ve diğer mamalardan farklı olacak şekilde üretilir. Bu ürünlerin geneli canlı yem olarak satılır. Canlı sürüngen yemleri, kaplumbağa ve benzeri sürüngenlerin sindirim mekanizmalarına, vücut yapılarına uygun olacak şekilde üretilir. Sindirim esnasında herhangi bir zorluk yaşamayan hayvanlar bu şekilde sağlıkla yaşamlarına devam eder. Bu ürünlerin pek çok çeşidi bulunur. Çeşitler genel olarak ürünün gramajına göre ve tat özelliklerine göre değişir. Sürüngen canlı yem çeşitleri de tatlarına göre çeşitlenip, değişir. Bu çeşitlerden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Çeşitlerin tümünü bu türlerin sindirim özellikleri ve beslenme özelliklerine göre özel olarak üretilir. Yapımlarında da özel malzemeler ve bazılarında da canlı malzemeler kullanılır. Diğer yandan bu çeşitler cins özelliklerine göre de farklılaşır. Her tavşan ya da her kaplumbağa aynı ürünü tüketmez. Su kaplumbağaları başka kara kaplumbağaları başka ürünü tüketir. Çeşitlerin tümü ve ayrıntılı bilgileri için cimri.com’a bakabilirsiniz.

Kemirgen ve Sürüngen Yemi Fiyatları

Evcil canlılar için üretilen gıdalar paketli olarak satışa sunulur. Tümünün birbirinden ayrı özellikleri olduğu gibi birbirinden farklı da fiyatları bulunur. Bu fiyatlandırma genel olarak gıdayı tüketecek varlığın ne olduğuna, cinsine göre değişir. Bunun dışında da temelde paketin gramajına göre de fiyatlandırılır. Paketlerin büyüklüğü arttıkça bu artışa paralel olacak şekilde satılan ürünün fiyatı da fiyatla doğru orantılı olarak artar. Paketler küçüldükçe fiyatlarda düşer. Tabii bu durum markadan markaya değişiklik gösterir. Bazı markaların ürünler büyükte olsa küçükte olsa yüksek fiyata satılır. Fakat bu ürünlerin memnuniyeti yüksek olur. Bu noktada canlıların sağlığı için fiyat performans odaklı alışveriş yapmak iyi olur. Sürüngen yem fiyatları, kaplumbağanın suda ya da karada yaşamasına göre değişir. İki türde farklı gıdalar tüketir. İkisinin fiyatı da birbirinden farklı olur. Bu paketler kedi ve köpek yemlerinden genel olarak daha yüksek fiyatlı olur. Bunun da sebebi çok fazla tüketilmemeleri ile ilgili olabilir. Fiyat araştırması yaparak alışveriş yaparsanız en iyi ürünü en uygun fiyata satın almanız mümkün olur.

Kemirgen ve Sürüngen Yemi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kemirgen ve sürüngen gibi yaratıklar kedi ve köpek gibi canlılardan farklı olarak bakımı daha fazla titizlik ve özen isteyen varlıklar olmaları ile bilinir. Özellikle bu varlıkların bakımı ve beslenmesinde dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunur. Alınacak yem ve mamaların özellikle varlıkların türleri ve cinslerine uygun olmasına dikkat edin. Buna dikkat etmezseniz yanlış ürünü alarak ilerleyen günlerde sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Kemirgen yem türleri diğer çeşitlerden farklı olmaları ile bilinir. Spesifik olarak bu konuya özen gösterebilirsiniz. En iyi ürünü ilk denemede bulamayacağınızı da aklınızda tutmanız gerekir. En iyi ürün deneye deneye bulunur. Farklı markaların yemlerini deneye deneye en iyi olanı bulabilirsiniz. Bu detayların dışında paketli satılan çeşitlerin gramaj bilgilerine de dikkat etmeniz gerekir. Fiyat performans odaklı alışveriş yaparsanız en kaliteli malzemeyi en uygun fiyata satın alabilirsiniz. Çeşitlerin tümü için cimri.com’u ziyaret edebilir ve yorumları okuyarak ürünler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery