Ferplast Kedi Tırnak Makası

En Ucuz Ferplast Kedi Tırnak Makası Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Ferplast
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

KEDİ TIRNAK MAKASI NASIL SATIN ALINIR?

Kedi tırnağı, kedilerin patilerinin içerisinde duran ve özel bir hareketle, kedilerin bir yere tırmanırken ya da kendini koruması gerektiği durumlarda kullanıldığı organlarıdır. Virgül şeklinde olan, sivri uçlu ve keskin organlardır. Kedi tırnakları uzadıklarında tıpkı bir kanca gibi içeri doğru kıvrılır.

Sağlıklı bir kedinin tırnakları güçlüdür. Hatta sokak kedisi ya da yaşadığı alanda herhangi bir alanda tırmanma aktivitesini sürekli kullanıyorsa, oldukça sert ve sağlam yapıdadır. Kediler, zamanla uzayan bu tırnaklarını, törpüleyip kısaltmak için ağaç gövdelerini kullanırlar. Fakat tırnaklarını törpülemek için etrafta herhangi bir ağaç bulamayan ev kedilerinin tırnakları, zamanla uzar. Bu uzama sonucu, tırnaklar yürüdükleri zemine ya da tırmalama tahtasına takılır. Eğer fark edilmez ise, kedi tırnağını kurtarabilmek için yaşadığı uğraşlar sonucu, omzunu çıkartabilir. Bu kedinin sağlığını kötü açıdan etkileyen olaydan kurtulmak için, kedilerin tırnakları düzenli aralıklarla kesilmelidir. Kedi tırnak makası bu yüzden kullanılır.

Kedi tırnağı tırnak makasıyla kesilir mi?

Uzmanlar kedi tırnağını normal tırnak makası ile kesmeyi tavsiye etmezler. İnsanların kullandıkları normal tırnak makasları, kedinin tırnağını keserken ezer. Bu ezilme kedinin tırnağını burmak, kırmak sureti ile deforme eder. Bu yüzden kedilere özel makaslar kullanılır.

Kedi tırnak makası nasıldır?

Kedi tırnak makası, normal makaslara benzer. Uçlarındaki kedinin tırnağına uygun biçimde tasarlanmış boşluk kısmı, kedinin tırnağını giyotin gibi tek seferde ve tırnağa zarar vermeden, kolayca kesmeye yarar.

Kedi tırnak makası nasıl kullanılır?

Kediyi, nazikçe kucaklayıp, patisini hareket ettirmeyecek şekilde elinizle kavradıktan sonra, pembe kısımdan (kan dolaşımı ve sinir uçlarının olduğu kısım) uzak durmaya çalışarak, kedi tırnak makasının boşluk kısmına kedinin tırnağını koyduktan sonra, normal makasın kesme hareketini uygulanır. Tırnak kesildikten sonra diğer tırnaklara geçilir.

Kedi tırnak makası nerede satılır?

Kedi tırnak makasları petshop ve veterinerlerde bulunduğu gibi sanal mağazalardan da sipariş yoluyla alınabilir. Hatta sanal mağazalarda ürün çeşitliliği daha fazla olmakla beraber, daha da uygun fiyatlıdır. En uygun kedi tırnak makası fiyatlarını bulabileceğiniz cimri.com kedi için tırnak makası arayışlarınıza son verecektir.