Lion Kedi Tarak-Fırçası

En Ucuz Lion Kedi Tarak-Fırçası Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Lion
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

KEDİ TARAK FIRÇASI NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Kedi bakımında, tüylerin düzenli olarak bakımı hem kedi sağlığı hem de insan sağlığı açısından oldukça önem taşımaktadır. Bilindiği gibi kedilerin dilleri tırtıklı bir biçimdedir. Kedilerin dillerinin bu özellikleri, kendilerin temizlenirken aynı zamanda kendileri taramasını sağlar. Fakat bu yeterli değildir. Özellikle İran, Himalayan gibi uzun tüylü kediler, kendilerini yalamaları dışında düzenli olarak taranmalıdır. Aksi takdirde özellikle uzun tüylü kedilerin tüyleri birbirine dolaşacak ve top halini alacaktır. Bu top şeklindeki kedi tüylerinden kurtulmak için tek çare o bölgedeki tüyleri kesmek olacaktır. Eğer bu topaklanma erken fark edilmez ise, kesim işlemi anestezi verilerek yapılmak zorunda kalır. Bu da kedinizin boşuna hırpalanmasına neden olur. Ayrıca kedileri düzenli olarak taramak pire gibi haşeratlar ile savaşmada oldukça etkilidir. Bunun yanında kedinizi tararken aranızda gelişen duygusal bağ artacak, birbirinize daha çok bağlanacaksınız.

Bu kedinin cinsine göre günlük, haftalık, aylık olarak gerçekleştirilen kedi tarama seansları için kullanılan tarak veya fırçalara kedi tüyü tarakları (kedi tarak-fırçası) denir.

KEDİ TARAĞI NASIL OLMALIDIR?

Kedi tarağı, kedinin cinsine göre değişkenlik gösterir. Uzun tüylü kedi için genelde, uzun tüylü kedi tarakları denilen uzun dişli taraklar tercih edilir iken, kısa tüylü kediler için ise kısa tüylü taraklar tercih edilir. Bu taraklar, kedinizi incitmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca furminatör kedi tarak diye adlandırılan tarakların ise işlevi diğerlerine oranla farklıdır. Kedi tüyü temizleme fırçası olarak kullanılan bu taraklar, kedilerin kökünden kopmuş ama henüz dökülmemiş tüylerini toplar. Kedinizin sağlıklı tüylerine dokumaz iken, dökülmeye yüz tutmuş tüylerini tıraşlamadan kedinizden uzaklaştırır. Bir yüzü tarak, diğer yüzü fırça şeklinde olan çift taraflı kedi köpek fırçalarının tarak yüzü ile kedinizi tararken, fırça tarafı ile de kedinize masaj yapıp onu rahatlatabilirsiniz. Kedinizi hem rahatlatıp hem bakımını yaparken, hem de dökülmeye yüz tutmuş tüyleri, kedi tüyü toplayıcı tarak gibi kullanabilir, kedinizin dökülen tüylerini kontrol altına alabilirsiniz.

Kudi gibi farklı modeller içeren birçok markadaki en kaliteli kedi tarak-fırçası ürünlerini, en uygun fiyata cimri.com’dan temin edebilirsiniz.