track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kedi Tarak-Fırçası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kedi Tarak-Fırçası markası:

2021 yılı Kedi Tarak-Fırçası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 120 Kedi Tarak-Fırçası modeli içerisinde en ucuz Kedi Tarak-Fırçası fiyatı 4.56 TL iken, en yüksek Kedi Tarak-Fırçası fiyatı 968.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kedi Tarak-Fırçası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kedi Tarak-Fırçası fiyatı ise 47.77 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kedi Tarak-Fırçası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kedi Tarak ve Fırçası

Hayvanseverler ve evde hayvan besleyenlerin; veteriner klinikleri, hayvan otelleri ve benzeri birçok alanda kullanılabilecek ve pet ürünleri bulunur. Bu ürünler arasında yer alan kedi tarak fırçası, adından da anlaşılacağı üzere kedilerin tüylerini taramak ve bedenlerinde biriken fazla tüylerden arındırmak için kullanılır. Bu ürünler birçok farklı marka tarafından çeşitli boyutlarda ve şekillerde üretilseler de genel tasarımları tarak biçimindedir. Ancak bu ürünlerin tarama bölümleri bilinen taraklara kıyasla çok daha sivri ve belirli oranda keskinliğe sahiptir. Bu nedenle kedi tüy bakımı yaparken oldukça hassas ve dikkatli davranılması gerekir. Kediler bilindiği üzere köpeklere göre bakımı daha kolay hayvanlardır. Çoğu zaman fazla tüylerini kendileri temizleyerek ağız ya da dışkı yolu ile dışarı atabilir. Ancak bu işlemleri onların yapmasına gerek kalmadan hayvanseverlerin minik dostlarının organ sağlığı için temizlik konusunda titiz olmaları gerekir. Bunun içinde kedi fırça ve tarakları kedi beslenen her evde bulunması gereken ürünler arasında gösterilebilir. Çeşitli modeller ve tasarımlarda üretilen kedi bakım ürünleri cimri.com sayfalarında farklı marka seçenekleri ile listelenir.

Kedi Tarak ve Fırça Çeşitleri

Kediler, her ne kadar bakımlarını kendileri yapan hayvanlar olsalar da yaşadıkları alanda onlara eşlik eden hayvanseverlerin desteği ile çok daha sağlıklı bir biçimde yaşamını sürdürebilir. Bu nedenle kedi besleyen kişilerin dostlarının rahatı için bakım ritüellerini düzenli olarak yapması gerekir. Bu bakımların en başında da kum değişimi ve tüy bakımı gelebilir. Bunun dışında ilgilenilmesi gereken en önemli konular kedilerin beslenmeleri ve rutin sağlık kontrolleridir. Kedilerin günlük yaşamlarında evlerde sahipleri ile geçirdikleri vakitleri daha kaliteli hale getirmek hem kediler hem de insanlar açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle kedilerin tuvaletlerini yaptığı kum kovalarının temizliği ve kedilerin tüy bakımı düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde evin temizliği ve havası açısından rahatsız edici durumlar yaşanabilir. İşte bu sebeple çeşitli markaların ürettiği kedi bakım ürünleri arasından temin edilecek ilk şey kedi tarak seti olabilir. Neredeyse tüm hayvanseverlerin bildiği üzere kediler tırtıklı dilleri sayesinde hem kendi kendi kendilerini iyileştirebilir, hem de temizlik işlemlerini gerçekleştirebilir. Ancak onların yaptıkları bu temizlik işlemleri özellikle büyük ırklı ve uzun tüylü kedi cinslerinde yeterli olmayabilir. Bu sebeple de kedilerin cinslerine ve tüy uzunluklarına göre tarak temini yapılması gerekir. Örneğin; kısa tüylü kedilerin derilerine zarar vermemek için kısa tüy tarak, uzun tüylü kediler için ise uzun tüy tarak çeşitleri arasından seçim yapılması gerekir. Bu noktada tarak çeşitlerinden detaylı olarak bahsetmek gerekirse; bu ürünler farklı boyut, renk ve model seçeneklerine sahiptir. Kimi ürün ahşap saplı olarak üretilirken kimi ise metal ya da plastik aksamlara sahiptir. Aynı zamanda kedi bakım aksesuarları birkaç farklı fonksiyona da sahip olabilir. Mesela, çift taraflı tarak çeşitlerinde bir bölüm tarak olarak tasarlanmışken, bir bölüm fırça olarak şekillendirilmiştir. Bu ürünlerin kullanım amacı tahmin edileceği gibi hem tüy taramak hem de tüy toplamak içindir. Ancak ürünlerin fırça yumuşaklığı sayesinde ürün kullanımı kedilerde rahatlama hissi yaratabilir. Bu nedenle bu ürünler en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Kedi tüyü için tarak seçenekleri dışında en çok tercih edilen ürün çeşitlerinden biri de kedi tüy toplama eldivenleridir. Bu ürünler, ele giyilerek tarama sonrasında biriken tüyleri kısa süre içinde toplamaya yardımcı olur.

Kedi Tarak ve Fırça Fiyatları

Kedilerin tüy bakımlarında kullanılan ve mutlaka her evde bulundurulması gereken kedi tarak ve fırça çeşitleri, kedilerin cinslerine ve tüy uzunluklarına göre temin edilmesi gereken ürünlerdir. Bu ürünler aynı zamanda kedilerin boyut ve yaşlarına göre de temin edilmelidir. Çünkü yavru kedilerin deri kalınlıkları yetişkin kedilere göre daha hassas olabilir. Bu nedenle ürün incelemesi yaparken bu kriteler üzerinden araştırma yapılması gerekir. Kedi tüy fırça ve tarakları kısa tüy, uzun tüy fırçası ve tüy toplama ürünleri olarak da kategorilere ayrılabilir. Bu sebeple, kedi tarak fırçası fiyatları ürünlerin çeşitlerine göre farklı fiyatlanabilir. Fiyat farkları marka, model, kalite, materyal, fonksiyonlara göre de çeşitlenir. Bu yüzden kedi sahiplerinin araştırma yaparken tüm bu detayları göz önünde bulundurarak fiyat değerlendirmesi yapması gerekir. Türkiye genelinde kedi bakımı ürünleri üretimi yapan birçok firma bulunabilir. Bu nedenle kedi sahipleri fiyatlarda karşılaştırma yapmak cimri.com’u kullanabilir, sayfalar üzerinden ürünleri ve fiyatları karşılaştırabilir. 

Kedi Tarak ve Fırçası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kediler dünya genelinde evde en çok beslenen hayvan çeşitlerindendir. Bakımları oldukça kolay olan ve köpeklere kıyasla daha az ilgi isteyen bu hayvanlar hemen her hayvansever tarafından rahatlıkla dost edinilebilir. Kendi temizliklerini kendileri yapmaları, tuvalet ihtiyaçlarını kedi kumlarında gidermeleri gibi kolaylıklar sayesinde bakımları tercih edilse de ev sahiplerinin dostlarına bakım konusunda destek vermesi gerekir. Özellikle mevsim değişim dönemlerinde tüy dökme oranı yükseldiğinden kedilerin tüy bakımlarının sahipleri tarafından yapılması gerekir.  Bu nedenle edinilmesi gereken ürünler kedi tarağı ve fırça çeşitleridir. Bu ürünler temin edilirken ürünlerin kaliteli malzemelerden üretilmiş olması ve kedilerin derilerinde herhangi bir alerjen yaratmayacağına emin olmak gerekir. Aksi takdirde kedilerin derilerinde yara benzeri durumlar yaşanabilir. Bunun içinde teminlerin mutlaka güvenilir markalardan yapılması önerilebilir. Ürün satın almadan önce kullanıcı tavsiyesi okumak isteyen kedi sahipleri cimri.com u ziyaret edebilir, burada yer alan ürünler hakkında bilgisi edinebilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery