track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kedi Şampuanı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kedi Şampuanı markası:

2021 yılı Kedi Şampuanı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
27 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 91 Kedi Şampuanı modeli içerisinde en ucuz Kedi Şampuanı fiyatı 9.55 TL iken, en yüksek Kedi Şampuanı fiyatı 1080.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kedi Şampuanı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 27 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kedi Şampuanı fiyatı ise 54.8 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Kedi Şampuanı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kedi Şampuanı

Kediler ve köpekler en çok tercih edilen evcil hayvanlar kategorisinde yer alır. Köpeklere nazaran kendi temizliklerini daha iyi yapan kediler için bakım son derece önemlidir. Günlük rutinleri arasında olan yalanmak, kedilerin kendilerini temizleme biçimidir. Kediler, üzerine sinen kokulardan kurtulmak, vücut ısı dengesini sağlamak, rahatlamak, tüylerdeki yabancı cisimleri ayıklamak gibi birçok nedenden ötürü bu yalanma işlemini gerçekleştirirler. Bu işlem aynı zamanda kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olurken, yaraların iyileşmesine de katkı sağlar. Uyanık olduğu zamanın %15 gibi bir bölümünü temizlenmeye ayıran kedilerin bakımları oldukça kolaydır. Sudan pek fazla hoşlanmayan bu hayvanların sık banyo rutinlerine ihtiyacı yoktur. Fakat, yağ, kömür gibi ürünler ile temas ettiyse banyo ve bakım şart olur. Kediler için sorun oluşturabilecek bir başka şey ise bitler ve dış parazitlerdir. Kedi şampuanları, bitlere karşı kedileri korurken aynı zamanda tüy dökülmesini engeller. Kedinizi yılda bir veya iki kez olumsuz sağlık durumlarına karşı bu şampuan ile yıkayarak koruma sağlayabilirsiniz. 

Kedi Şampuanı Çeşitleri ve Özellikleri

Kendi temizliğini büyük oranda kendisi gerçekleştiren kedilerin bakımları oldukça kolaydır. Bu güdü ile dünyaya gelen yavru kediler, annelerini izlemeden temizliklerini yapmaya başlarlar. 6 haftalıktan itibaren temizlik ritüelleri başlayan kediler, evde beslemek için son derece uygundur. Kedi almaya karar verdiyseniz ya da hazırda var olan kedinizin bakımı için ürünler arıyorsanız kedi şampuanlarını değerlendirebilirsiniz. Islak zeminlerden ve sudan hoşlanmayan kedilerin sürekli olarak banyo yapmasına gerek yoktur. Hatta aşırı yıkama işlemleri nedeniyle kedinizi hastalıklara açık bir hâle bir getirebilirsiniz. Uzun tüyleri olan kediler için ise durum biraz daha farklıdır. Kendini temizlerken ulaşamadığı yerler olabilir. Ya da bit, pire gibi canlılar kedinizi rahatsız ederek sürekli kaşınmasına sebebiyet verebilir. Bunun gibi durumlar için büyük kolaylık sağlayan kedi şampunlarının pek çok modeli bulunur. Kedinizin türü ve yaşı doğrultusunda en doğru kedi şampuanı modeline karar verebilirsiniz. Kedi eğer sudan hiç hoşlanmıyor ve bakım zamanları bir eziyete dönüyorsa Kuru kedi şampuanları size yardımcı olacaktır. Sahip olduğu antistatik içerik haddelenmiş yünün ağrısız ve kolay bir biçimde açılmasına olanak tanır. Bu kuru kedi şampuanları bir tozdan meydana gelir. Tozun ana bileşeni ise beyaz kildir. Ölü hücreleri temizleyen ve cildi arındıran beyaz kil, seyahatler içinde kullanıma uygundur. Oldukça dikkat gerektiren baş temizliği sırasında kulağa su kaçması gibi problemlerin önüne geçen kuru şampuanlar, kış mevsiminde yaşanan soğuk algınlıklarını da engeller. Kullanım kolaylığı sunan kuru kedi şampuanları ekstra bir bilgi gerektirmez. Tüy bakımından diğer kedilere göre daha farklı bir yapıya sahip olan kediler için üretilen Uzun tüylü kedi şampuanları, farklı kokuları ve içerikleri ile tam bakım sağlar. Bu kokular, kedilerin dikkatlerini çekerek onların yatışmasına katkıda bulunur. Deri tüy besleyici kedi şampuanları, kürke hacim verir. Özel olarak tasarlanan bitki özlü içerikleri tüy ve deri problemlerini gidererek, tüylerin daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Paraben, boya, sentetik parfüm, ve talk pudrası içermeyen bu şampuanlar zararlı etkiler oluşturmaz. 

Kedi Şampuanı Kullanımı

Kedi şampuanları, insan şampuanları ile benzer özellikler gösterirler. Kullanımı oldukça kolay olan kedi şampuanlarının seçimi önemlidir. Kullanım özellikleri modelden modele değişiklik gösterir. Örneğin bir kuru kedi şampuanı aldıysanız su ile fazla bir işiniz yoktur. Eğer kediniz suyu hiç sevmiyorsa bu şampuan ideal bir seçim olacaktır. Ekstra bir bilgi gerektirmeyen kedi şampuanları basit bir biçimde uygulayabilirsiniz. İşlem öncesinde kedi az dişli bir tarak yardımı ile taranır. Bu işlemin daha kolay olmasına imkân sağlar. Ardından yumuşak bir bez ile şampuanı kedinizin cildine sürebilirsiniz. Sık dişli bir tarak ile de son işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada önemli olan nokta kediyi şampuandan arındırmak olur. Kedinin yalanırken bir problem yaşamaması adına temizliğin iyi yapılması gerekir. Şampuan kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kedinin yaşıdır. Yavru kediler yetişkin kedilere oranla daha hassas bir cilde ve tüylere sahiptir. Yavru kedi şampuanları gereken hassas bakımı sağlar. Göz yakmayan formülü ile acısız bir banyo keyfi sunan bu şampuanlar, kedinizin korkmasını önleyerek, rahat bir işlem gerçekleştirmenize olanak tanır.

Kedi Şampuanı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kedi şampuanları da kullanılan birçok şampuan modeli gibi içerik bakımından birbirinden ayrılır. Her kedinin bakımı  ve ihtiyaçları kendine özeldir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda şampuan modeli belirlenir. Kediyi diğerlerinden farklı kılan bir hastalık varsa model seçiminde bu hastalık göz önünde bulundurulmalıdır. Kedinin tüy yapısı şampuanı belirleyen en önemli konudur. Kısa, uzu, yoğun ya da seyrek olarak bulunabilen tüy yapısına göre pek çok model şampuan üretilir. Tüylerin daha sağlıklı ve gür uzamasını sağlayan bitkisel özlü şampuanlar da mevcuttur. Kedinin yetişkin veya yavru olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Yavru kediler için hassas ürünler tercih edilmelidir. Şampuanların içerikleri ürün özellikleri içerisinde belirtilir. Bu kısmın okunması ve ürünün kimyasal maddenin varlığı bakımından incelenmesi sağlıklı bir adım olur. Bit ve parazit problemleri için üretilen şampuan modelleri, kedinizin bu canlılardan arınarak temiz bir kürke sahip olmasına olanak sağlayacaktır. Bakılması gereken bir diğer husus ise Kedi şampuanları fiyatıdır. Kedi şampuanları fiyatları ve detaylı özellikleri Cimri.com adresinde bulunur. Siteyi ziyaret ederek ürünlere ekonomik yollardan ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery