Sera Akvaryum Amonyak Giderici

En Ucuz Sera Akvaryum Amonyak Giderici Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Sera
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Akvaryum amonyak göstergesi nedir? Akvaryumdaki amonyak oranı nasıl düşürülür?

Akvaryum azot döngüsünü iyi takip etmek ve gerektiğinde müdahale etmek, balıkların sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için önemlidir. Akvaryum içerisinde kalan yemler ve çürüyen atıklar sonucu akvaryumda amonyak birikmesi meydana gelir. Sudaki bakteriler, amonyağı nitrite dönüştürürler. Amonyak kimyada NH3 olarak ifade edilir. Akvaryum içerisindeki nitrit oranı, sağlıklı bir su için ‘0’ düzeyinde olmalıdır. Akvaryum amonyak düşürücüleri cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Akvaryum içinde biriktiğinde balıkların solungaç ve solunum sistemlerini bozabilir, balık ölümlerine neden olabilir. Bunun için ayda bir kez akvaryum suyunu test etmek, iç ve dış filtrelerin düzenli çalışıp çalışmadığını kontrol etmek önemlidir.

Akvaryumda amonyak olduğu nasıl anlaşılır?

Nitrit ve amonyak düzeyi artan akvaryumlardaki balıklar, sağlıklı solunum yapabilmek için devamlı su yüzeyine doğru çıkarlar ve filtrenin yanında bulunurlar. Balıkların, akvaryum filtresinin yanında toplandığını ve devamlı yüzeyde yüzdüklerini görüyorsanız, bu nitrit ve amonyak tehlikesine işaret ediyor olabilir. Ekosistemi oturmuş bir akvaryum içerisinde bulunan yararlı bakteriler, amonyağı nitrite çevirir, sonrasında diğer bakteriler nitriti kullanır ve nitrata çevirir. Nitrat ise su değişimi ve fitrasyonla akvaryum dışına atılır. Ancak bu döngüde bir kopukluk olmuşsa akvaryumdaki amonyak seviyesinin düşürülmesi gerekebilir. Bu durumda, en ucuz akvaryum amonyak giderici ürünleri cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.

Akvaryum amonyak seviyesi nasıl düşürülür?

Akvaryumda biriken amonyağın giderilmesi için ilk yapılacak işlem su değişimidir. Genellikle akvaryumun %30 düzeyini geçmeyecek şekilde su değişimi yapılması gerekir, ancak devamı için bu yeterli değildir. Amonyak birikmesine neden olan her ne ise bulunup ortadan kaldırılmalıdır. Akvaryum filtresinde tıkanıklık varsa değiştirilmeli, tortu oranı artmışsa azaltılmalı, balıklara gereğinden fazla yem veriliyorsa azaltılmalı ve amonyak düzeyi düzenli olarak test edilmelidir.

Akvaryum amonyak giderici fiyatları ne kadardır?

En ucuz akvaryum amonyak gidericileri, cimri.com sitesinde balık-akvaryum kategorisi altında yer alan, akvaryum amonyak giderici sekmesine tıklayarak bulabilir, ürünlerin fiyat ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan sanal mağazaları sizin için gezerek, en ucuz ürünleri bulmanıza yardımcı olur.