Akvaryum Amonyak Giderici

Akvaryum Amonyak Giderici Fiyatları

4 Ürün gösteriliyor.
Akvaryum Amonyak Giderici fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kedi Şampuanı Fiyatları
 • Akvaryum Dekor-Süsü Fiyatları
 • Köpek Parfümü Fiyatları
 • Toz ve Küp Şeker Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Akvaryum Amonyak Giderici Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 3 Akvaryum Amonyak Giderici markası:

  En Çok İncelenen Akvaryum Amonyak Giderici Ürünleri Hangileridir?

  Cimri.com

  2021 yılı Akvaryum Amonyak Giderici Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 4 Akvaryum Amonyak Giderici modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Amonyak Giderici fiyatı 33.6 TL iken, en yüksek Akvaryum Amonyak Giderici fiyatı 906.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Amonyak Giderici fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Amonyak Giderici fiyatı ise 280.9 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Amonyak Giderici Ürünleri Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da yer alan Akvaryum Amonyak Giderici modelleri arasında en çok indirim bulunan 4 Akvaryum Amonyak Giderici modeli:
  Cimri'nin Seçimi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Akvaryum Amonyak Giderici

  Akvaryumda balık yetiştirmek günümüzde pek çok kullanıcının hobisi haline gelmiştir. Sorumluluğunu aldığı canlıyı huzurlu ve konforlu yaşamasını sağlamak her kullanıcının görevleri arasında yer alır. Bu huzur ve dinginlik veren hobi için kullanıcıların belirli kriterlere uyması gerekir. Suyun temizliği bu kriterlerden en önemlisidir. Akvaryumun içerisinde balık dışkılarından dolayı zamanla amonyak oluşur. Oluşan amonyak birikintileri temizlenmediği durumda bu durum akvaryum içerisinde yaşayan canlılar için tehlike oluşturur, hatta akvaryum içinde yaşayan canlıların ölümü bile söz konusu olabilir. Akvaryum amonyak ölçer cihazlar sayesinde akvaryumun içindeki amonyak miktarı tespit edilebilir ve canlılar için daha sağlıklı bir yaşam ortamı hazırlanabilir. Akvaryumda yaşayan evcil hayvanlar birlikte yaşadıkları insanların bakımına ihtiyaç duyar. Bu noktada onların bakımı için kişilerin ellerinden geleni yapması gerekmektedir.Akvaryum suyu temizliği en önemli konulardan biridir. Balıklar dışkıladıkça akvaryumda azot birikir bu azotu engellemek de ancak dışarıdan alınan malzemelerde mümkün olur. Akvaryum içinde bulunan bu miktar dengelenmezse içerisinde yaşayan canlıların tümü zarar görür hatta ölebilir.   

  Akvaryum Amonyak Giderici Çeşitleri

  Kullanıcılar birlikte yaşadıkları akvaryum canlılarının yaşamını sağlıklı kılmak ve ömürlerini uzatmak için sağlıklarına dikkat ederler. Ayrıca kullanıcılar evine renk katmak için de akvaryum sahibi olmak isteyebilir. Tabi birçok canlının sorumluluğunu almak böylesi sığ bir durum değildir. Yalnızca görsel amaçla hiçbir canlı sahiplenilmemelidir. Özellikle balıklar doğaları gereği zamanla amonyak üretirler. Fakat akvaryumun içinde yalnızca bu sebepten amonyak birikmez. Organik gıda atıkları ve diğer canlılarda amonyak birikmesine sebep olur. Akvaryumda ayrıca amonyak harici fosfat ve silikat oluşur. Fosfat ve silikat akvaryumda yaşayan bitkiler sebebiyle oluşmaktadır. Akvaryum fosfat giderici de düzenli olarak kullanılmalıdır.Suda biriken fazla fosfat akvaryum içerisinde yaşayan canlılara zarar verir. Akvaryumda yaşayan canlılara zarar veren bir diğer madde de silikattır. Silikat bir nevi kireçtir. Suda biriken fazla kireç canlılara oldukça zarar vereceğinden akvaryumlarda akvaryum silikat giderici kullanılması önerilir. Eğer akvaryumunuz daha yeniyse ve evde balık yetiştirmeye yeni başladıysanız daha dikkatli olmalısınız. Balıkların akvaryumda yaşamaya başladığı ilk haftalarda azot birikmesi daha hızlı şekilde gerçekleşir. Bu durumun sebebi ise yaşam alanında henüz çevre döngülerinin oturmamış olmasıdır. Bu durumda hemen bir akvaryum azot giderici edinmeniz size fayda sağlayabilir. Akvaryumda amonyak birikmesini engellemenin bir yolu da biyolojik filtreleme yapmaktır. Fakat biyolojik filtreleme tek başına yeterli olmayabilir. Akvaryumlarda balıkların yemediği yiyecekler ya da fazla atılmış gıdalar da suyun içerisinde birikim olmasına sebep olur. Balıkların amonyak üretmesi doğalarının bir sonucudur. Doğaları gereği her canlı gibi balıklar da dışkı salgılar. Bu salgılanan dışkılar düzenli temizlenmezse suda çeşitli kötü maddeler artar. Bunlar başında amonyak gelir. Amonyak düzeyi akvaryumda her zaman kontrol edilmelidir. İdeal düzey belirlenip temizlik ona göre yapılmalıdır. Biyolojik filtreleme akvaryumun içerisine bitki yerleştirilmesidir. Fakat amonyak seviyesi çok fazla yükselmişse bu yöntem hiçbir işe yaramaz. Ancak dışarıdan kullanılan maddeler sudaki amonyak seviyesini düzenler. Amonyak gidericiler kullanım amacına göre sıvı ya da katı halde bulunabilir. Amonyak gidericilerin kullanımı oldukça kolaydır. Piyasada bu tarz organik ürünlere ulaşmak da mümkündür.  

  Akvaryum Amonyak Giderici Fiyatları

  Akvaryum amonyak giderici fiyatları  ürünlerin kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Ürünün kalitesi içerisinde bulunan maddeler fiyatları dogrudan etkiler. Üretici firma da fiyatları etkileyen faktörler arasında yer alır. Fakat piyasada her bütçeye uygun seçenekler bulunmaktadır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre tercih yaptığı vakit en ideal ürüne sahip olmuş olurlar. Ekolojik ve biyolojik maddelerin fiyatları diğer maddelere görece daha yüksek olabilir. Satın alınacak ürünün boyutu ve gramajı fiyatları doğrudan etkiler. Ürünün kalitesi ve üretici firma ürün fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır. Akvaryum amonyak gidericinin malzeme kalitesi arttığında fiyatlarda da değişim görülür. Yeni satılmaya başlanan ürünler eski ürünlere göre daha yüksek fiyatlı olabilir.İçeriği daha az kimyasal olan ürünlerin fiyatları daha yüksek olabilir. Ürün satın alınmadan önce Cimri.com ziyaret edilebilir. Fiyat performans karşılaştırması yapılabilir. Bu sayede en iyi ürüne en uygun fiyata ulaşılabilir.   

  Akvaryum Amonyak Giderici Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Akvaryum amonyak giderici satın alırken pek çok kriter göz önüne alınmalıdır. En doğru ürünü seçmeyi her kullanıcı ister. Akvaryum amonyak gidericiyi satın almadan önce akvaryuma dair beklentileri belirlemek gerekir. Akvaryuma dair beklentiler belirlendiği vakit doğru bir tercih yapılır. Akvaryum amonyak giderici markaları piyasada çok çeşitli olarak bulunur. Her marka ve her ürün fiyat açısından farklılık gösterir. Ürünlere ait fiyat performans karşılaştırması yapmak hem iyi bir alışveriş yapmayı sağlar hemde canlıların daha sağlıklı olmasını sağlar. Kullanıcıların satın aldığı ürünü uzun süre kullanmak istemesi oldukça olağandır. Amonyak giderici ürünleri kullanım koşullarına uygun ortamlarda saklayarak kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Akvaryum içindeki canlıların daha sağlıklı olması ve akvaryumun dışarıdan bakıldığında daha güzel görünmesi için bu tarz ürünlerin kullanımı oldukça önemlidir. Ürünlerde yapılan kampanyaları takip ederek ürünlere daha uygun fiyata ulaşabilirsiniz. Aynı markaya ait ürünlerde gramajı daha fazla olan ürünler kilo başına daha uyguna gelebilir. Akvaryumda yaşayan canlı sayısına göre ihtiyacınızı belirleyip daha fazla ürün satın alabilirsiniz. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery