Yarış-Profesyonel Bisikletleri

En Ucuz Yarış-Profesyonel Bisikletleri Fiyatları

48 ürün gösteriliyor.
Fren Tipi
Vites
Model Yılı
Amortisör
Amortisör Tipi
Kadro Tipi
Jant Tipi
Yarış-Profesyonel Bisikletleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yarış-Profesyonel Bisikletleri modelleri ve Yarış-Profesyonel Bisikletleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yarış-Profesyonel Bisikletleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Salcano, Peugeot, Bianchi, Kron, Carraro. 48 adet Yarış-Profesyonel Bisikletleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Salcano XRS030 Tiagra 2017 Model 20 Vites 28 Jant Mekanik Disk Fren Erkek Yol/Yarış Bisikleti

Salcano XRS030 Tiagra 2017 Model 20 Vites 28 Jant Mekanik Disk Fren Erkek Yol/Yarış Bisikleti

Cimri'nin Seçimi
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Babyhope 125 Yupi Panda Kırmızı Bisiklet
Babyhope 125 Yupi Panda Kırmızı Bisiklet
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Bianchi Touring 727 HD 28 Şehir Bisikleti
Bianchi Touring 727 HD 28 Şehir Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Modacar 250036 Şifreli Bisiklet Kilidi
Modacar 250036 Şifreli Bisiklet Kilidi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Profesyonel Yarış Bisikletleri Nedir?

Profesyonel yarış bisikletleri, isminden de görebileceğiniz üzere profesyonel sporculara ve bisiklet severlere özel üretilmiş yarış bisikletleridir. Yarış bisikleti, uzun yollarda bisiklet sürmeyi sevenler diğer bisikletlerin aksine profesyonel yarış bisikletlerine bindikleri anda yol tutuşu, hızı ve yokuş kolaylığı gibi anlamlarda yardımcı olan bir bisiklet türüdür. Yarış bisikletlerinin tutuşlara göre daha da hızlanmanızı sağlayan bir mekanizması bulunmaktadır. Bu mekanizma sayesinde vücut ağırlığınızı kullanarak beraber daha hızlı gidebilir, yokuşları daha kolay çıkabilirsiniz. Bu yüzden turistler bisiklet ile ülke turlarına çıktıkları zaman bu tarz profesyonel bisikletlere önem vermektedirler.

Profesyonel Yarış Bisikletlerinin Özellikleri Nelerdir?

Profesyonel olmasa da bu sporu yapan insanların en öncelikli tercihi, yapısından dolayı yarış bisikletleridir. Hafif ve ince yapısından dolayı şehir içinde kullanmaya en uygun bisiklet modelleri arasında ilk sıradadır. Hafif olmasını sağlayan nedenlerin başında ise yapımında kullanılan malzemeler gelmektedir. Bu malzemelerden en yaygın olanları, karbon fiber ve alüminyum alaşımlı malzemelerdir. Standart olarak tekerleklerinin çapı 28’’, lastik ve jant yapısı oldukça incedir. 23 ya da 25 cm kalınlığında olan bu lastikler yerle teması en aza indirgediğinden daha hızlı bir sürüş sağlamaktadır. Vites oranları diğer çeşitlere göre daha büyüktür. Ortalama ağırlıkları ise 10 kg civarındadır. Diğer modellerle karşılaştırıp baktığımızda gözümüze en önce çarpacak olan farklılık gidon yapısıdır. Öne doğru eğimli olan bu gidonlar sürücünün alacağı pozisyon sayesinde rüzgâra karşı olan sürtünmeyi en aza indirip daha az enerjiyle daha fazla mesafe kat edilmesini sağlar. Yapısının en önemli özelliği inceliği ve hafifliği olduğu için fazla ağırlık yapmaması sebebiyle iskeletinde amortisör bulunmamaktadır. Fren sistemleri ise yine diğerlerinden farklı olup kendine özgü bir yapıya sahiptir.

Profesyonel Yarış Bisikletleri Çeşitleri Nelerdir?

Profesyonel yarış bisikletleri çeşitlilik konusunda genel anlamda çok fazla olmasa da kullanıldığı alana göre farklılık gösterebilmektedir. Örnek olarak: Gezi için profesyonel bisikletler, yarış için profesyonel bisikletler, uzun yollar için profesyonel bisikletler Şeklinde bisiklet çeşitleri olmakla beraber tasarım, dizayn, renk ve üretici markalara göre de değişiklik ve çeşitlilik gösterebilmektedir.

Profesyonel Yarış Bisikletleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Profesyonel yarış bisikletleri almak isteyenlerin ilk olarak kaliteli üretici markalardan almaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Pedalı iyi olan bir yarış bisikleti almak yollarda ayaklarınızı zorlamayacaktır. İnce tekerlekli bisikletlere binmek herkesin harcı değildir. Fakat öğrenmek de zor değildir. Bu yüzden aldıysanız da zamanla alışacaksınız. Frenler diğer bisikletlere göre daha farklı bir yapıda olduğu için buna da alışmanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca profesyonel bir yarış bisikleti alacaksanız kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun çok iyi bir konfor beklememelisiniz. Çünkü diğer bisikletlere nazaran hafif olması gerektiğinden dolayı her şey hafif bir şekilde tasarlanmıştır. Hızlı ve yol tutuşu yüksek bisikletler almanız, sizi uzun yollarda zorlamayacak ve yormayacaktır.

Profesyonel Yarış Bisikletleri Fiyatları Ve Üretici Markalar Nelerdir?

Kaliteli ve kullanım alanı ile beraber üretici markalara göre profesyonel yarış bisikleti fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Merida, Tunca, Salcano, Carraro, Kron, Scott şeklinde üretici firmalar yaklaşık olarak en az 500-600 TL civarında yarış bisikleti satarken kaliteye göre bu fiyatlar yaklaşık olarak 34.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bunların en idealleri ise yaklaşık olarak 1.500-2.000 TL civarındadır. Daha kaliteli isterseniz fiyatı yükseltebilirsiniz. Cimri.com aynı ürüne ait farklı fiyatları tek bir çatı altında toplayarak en uygun fiyatı bulmanıza yardımcı olur. Fiyat karşılaştırma özelliği ile farklı satıcıların arasından en uygun fiyatlı profesyonel yarış bisikletini bulabilirsiniz.