track source
track source

Bisikletler

Bisikletler Fiyatları

1716 Ürün gösteriliyor.
Bisikletler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bisikletler modelleri ve Bisikletler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bisikletler kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Çocuk Bisikletleri, Bisiklet Aksesuarları, Dağ Bisikletleri, Şehir & Gezi Bisikletleri, Üç Tekerlekli Bisikletler. 1716 adet Bisikletler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Kron XC100 2019 V 26 inç Dağ Bisikleti
Kron XC100 2019 V 26 inç Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bisikletler

Çok eski dönemlerden itibaren kullanılmaya başlanan bisikletler, pek çok kullanıcıya ve amaca hitap eder. Özellikle son yıllarda yaşanan yoğun trafik nedeni ile kullanıcıların seyahat için tercih ettiği alternatifler arasında bulunur. Kısa ya da uzun mesafeli seyahatlere uygun olarak dizayn edilen seçenekler ile isterseniz işe isterseniz de okula gidebilirsiniz. Seyahatin ötesinde sağlıklı yaşamı desteklemek gibi amaçlara da hitap eder. Örneğin; uzun süreli yolculuklar için akülü bisikletler tercih edilebilir. Bisikletler, vücuda sağladığı fayda sayesinde özellikle sporseverler tarafından yoğun bir ilgi görür. Günlük yaşamın spor detaylarının önemli bir parçası haline gelen bisikletler sayesinde önemli bir spor dalına giriş yapabilir veya kendinizi geliştirebilirsiniz. Üstelik çocukların günlük yaşamda sosyalleşmesinin, hareket etmesinin ve bir spora adapte olabilmesi için de önemli bir adım olan bisikletler, ebeveynlerin çocuklarının eğitimleri için önemli adımlarından birini oluşturur. Bu nedenle bisikletin hem tarihsel hem de yaşamsal olarak hayatlarımızla reddedemeyeceğiniz bir bağı bulunur. Bisikletlerin üretimleri de tam da bu bağa ve ihtiyaca göre şekillenir. Her yaştan insanın ihtiyaçlarına ve her amaç için farklı tasarımlarla üretilen bu bisikletler, günlük yaşamınızda bir kere kullandığınızda vazgeçemeyeceğiniz araçlardan biri haline gelir. Günlük yaşamınızı oldukça kolaylaştıran bu seçenekleri inceleyerek doğru kararı verebilirsiniz. Ürün çeşitlerinden biri olan şarjlı bisikletler veya diğer modeller detaylı bir şekilde inceleyerek hangisini kullanmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. 

Bisiklet Modelleri ve Çeşitleri

Özellikle hareketli bir yaşamı teşvik etmesi ve şehir yaşamındaki trafiğe rağmen daha hızlı hareket etmek gibi avantajları bulunan bisikletler, hem çocuklara hem de yetişkinlere özel olarak üretilir. Üretimi sırasında bisiklet çeşitleri birçok farklı ayrıntı göz önünde bulundurularak tasarlanır. Bu nedenle bu ayrıntılar doğru tercihi yapmanızda önemlidir. Örneğin; çocuklar için yaşamlarındaki en önemli anılardan birisi olan bisiklete binmek eylemi için doğru bir seçim yapmak önemlidir. Çocukların kas ve kemik gelişimleri, dengede durma becerileri gibi birçok gelişimi destekleyen bu bisikletler için ilk aşamada çocuğunuzun seviyesine göre 3 tekerli bisikletler tercih edilebilir. Bu modeller, gelişim çağındaki çocuklar için daha uygundur. Zamanla bisiklet kullanmayı öğrenen çocuklarınızı 2 tekerlekli bisikletlere geçirebilirsiniz. Yaşı daha küçük olanlar için de 4 tekerli bisiklet doğru bir tercihtir. Bu modellerin sahip olduğu en büyük avantaj yan tarafa entegre edilen tekerleklerin daha sonra çıkarılabilmesidir. Küçük yaştaki çocuğunuza 4 tekerlekli bisikleti sürmeyi öğrettikten sonra ürünü 2 tekerleğe düşürebilirsiniz. Ayrıca vites dereceleriyle dikkat çeken vitesli bisikletler de yetişkinlik dönemi itibariyle rahatlıkla kullanılarak yaşamın bir parçası haline gelir.  Düz yolda giderken, yokuş inerken ya da çıkarken doğru vitesi ayarlayarak seyahatinizi daha rahat bir hale getirebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise; modern ulaşım araçlarından birisi olan elektrikli bisiklet ekonomik olması ve ulaşım kolaylığı sağlaması nedeniyle özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilir. Kendisine ait elektrik motoru ve bataryası sayesinde zorlanmadan uzun mesafeler kat edebileceğiniz bu bisikletler sayesinde oldukça rahat bir yaşama adım atabilirsiniz. Amatör veya profesyonel olarak yol bisikleti dağ, kır, bayır ve yol gibi birçok mekan için zorlu şartları alt edecek fakat sizin de spor yapmanızı sağlayacak şekilde tasarlanır. Farklı bir bisiklet arayışınız mevcut ise bu konuda farklı üretim ile yapılan basık bisikletler ilginizi çekebilir. Tüm bu seçenekler içerisinde bisiklet markaları da önemli bir yer tutar. İstediğiniz bisikleti ararken aynı zamanda markalara da dikkat etmeniz doğru bisikleti almanızı sağlar.

Bisiklet Fiyatları

Bisiklet satın alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar, aynı zamanda bisiklet fiyatlarını da belirler. Her model farklı şekilde tasarlanır bu nedenle farklı fiyatlar belirlenir. Örneğin; çocuk bisikletlerinin 3 veya 4 tekerlekli olması, denge sisteminin iyi tasarlanmış ve malzemesinin kalitesi fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlardan bazılarıdır. Üstelik yol bisikletlerinde zorlu şartlar altında nasıl bir performans sergilediği, vitesli bisikletlerin vites dereceleri ve dayanıklılığı gibi unsurlar da bu fiyattaki belirleyici olan önemli etkenler arasında yer alır. Elektrikli ya da katlanabilir gibi bisiklet çeşitleri de farklı bir fiyatlandırma ile satışa sunulur. Bu fiyatlandırmada etken olan yol ve yarış bisikletlerindeki aerodinamik veya yüksek teknoloji içeren modellere göre farklılık gösterir. Her seçimde farklı bir özellik dahil edilmesi bisikletin fiyatını da yükseltir. Ayrıca aksesuar özellikleri de bu fiyatlardaki önemli etkenlerden bazılarıdır. Kullanmak istediğiniz aksesuarların farklılığı ve çeşitliliği fiyatın yükselmesini sağlar. Bu nedenle seçim yaparken oldukça dikkatli olunması gerekir. Bisikletlerin üretiminde kullanılan renk, desen ve tasarımda fiyatların belirlenmesinde sıklıkla dikkate alınır. Yetişkinler için üretilen sade modeller görece daha uygun fiyatlı olabilir. Aynı zamanda çocukların hoşuna gidecek renkli ve cıvıl cıvıl tasarımlara sahip olan ürünlerin fiyatlarında da farklılık bulunur. İstediğiniz modelin özelliklerine internet siteleri üzerinden yapacağınız incelemelerle karar verebilirsiniz. Böylece aynı zamanda doğru bisiklete karar verebilir iken fiyat analizini de daha kolay yapabilirsiniz. Eğer karar vermekte zorlanırsanız cimri.com sayfası üzerinden sıklıkla yapacağınız aramalar ile kullanıcı yorumlarını okuyabilir, böylece daha kolay bir karar verebilirsiniz. Bu verdiğiniz karar ise daha rahat bir bütçe ayarlaması yapmanızı sağlayabilir. Ayrıca cimri.com sayfası üzerinden sıklıkla yapacağınız fiyat karşılaştırması sayesinde istediğiniz bisiklete oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Bisiklet Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bisikletlerin amaçlarına göre farklılık göstermesi nedeniyle birçok bisiklet modeli bulunur. Bu nedenle bisiklet seçiminizde ilk olarak hangi amaçla kullanacağınız kısmını doğru tespit etmeniz önemlidir. Bu sayede arama ve seçim yaparken yolunuzu daha kolay bulabilirsiniz. Örneğin; çocuk için alacağınız bir bisikletin tekerlek sayısı denge sağlamasında önemlidir. Bu nedenle öncelikle çocuğunuzun nasıl bir bisiklete uygun olduğunu tespit etmeniz gerekir. Bir diğer seçenek ise kendiniz için seçeceğiniz bisikletinizi şehir içinde mi yoksa daha çok doğada mı kullanacağınız kısmı önemlidir. Zorlu şartlarda tercih etmek istediğiniz bisikletlerin daha farklı bir malzeme kalitesi ve farklı bir tasarıma ihtiyacı bulunur. Daha güçlü bir fren sistemi, kalın ve dişli tekerlek tasarımı önemlidir. Şehir bisikletinde ise bagaj kısmı olması okula veya işe giderken eşyanızı koyarak rahatça hareket etmenizi sağlayan hayatınızı kolaylaştırıcı bir unsur olarak sunulur. Ayrıca lastik yapısının düz ve dişsiz şekilde tasarlanması sayesinde şehir içinde yokuşlarda daha rahat ilerlemenizi sağlar. Seçiminiz sırasında bacak içi boyunuza dikkat ederek bisikletin kadro boyunu önemsemeniz gerekir. Uygun bir kadro boyunda alacağınız bisiklet ile bacak ağrıları, zor bir sürüş gibi zorluklarla karşılaşma olasılığı ortadan kalkar. Yine boyunuza göre jant seçimi de önemlidir. Kısa boylular için 26” jant önerilir iken engelleri daha kolay aşmak için yer tutuşu daha iyi olan 29” jant önerilir. Fakat ortalama bir jant boyu olan 27,5” jant her iki durumda da kullanılabilmesi nedeniyle en çok tercih edilen jant boyudur. Direksiyon tipi ise seçiminizin bir diğer aşamasıdır. Düz ve alta kıvrık olarak tasarlanan bu gidonlar farklı amaçlarla kullanılır. Eğer hız yapacaksınız ve farklı şekillerde tutmak isterseniz alta kıvrık gidonlar daha kullanışlıdır. Fakat düz bir sürüş yapacaksanız düz gidonlar seçiminiz için daha uygundur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery