Bisikletler

En Ucuz Bisikletler Fiyatları

3053 ürün gösteriliyor.
Bisikletler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bisikletler modelleri ve Bisikletler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bisikletler kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Çocuk Bisikletleri, Bisiklet Aksesuarları, Dağ Bisikletleri, Şehir & Gezi Bisikletleri, Üç Tekerlekli Bisikletler. 3053 adet Bisikletler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Babyhope 125 Yupi Panda Kırmızı Bisiklet
Babyhope 125 Yupi Panda Kırmızı Bisiklet
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Bianchi Touring 727 HD 28 Şehir Bisikleti
Bianchi Touring 727 HD 28 Şehir Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Modacar 250036 Şifreli Bisiklet Kilidi
Modacar 250036 Şifreli Bisiklet Kilidi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bisiklet Nedir?

Bisikletler temel olarak bir ulaşım aracıdır. Temel amacı ulaşım olan bisikletler günümüzde eğlence ve spor gibi amaçlarla kullanılıyor. Teknik özellik bakımından 2, 3, veya 4 tekerlekli olabilen bisikletler, pedallar ve zincir aracılığı ile tekerleklerin döndürülmesi ile çalışır. Bisiklet sahibi olmak istiyorsanız Cimri.com sizin için doğru adres. Cimri.com sizin için onlarca firmanın ürününü karşılaştırıp en uygun fiyat teklifini sunar.

Bisiklet Modelleri

Bisiklete genelde spor veya hobi amaçlı kullanılır. Fakat temiz taşımacılığı desteklediği için ulaşım amaçlı da kullanılabilir. Neredeyse her yaşa uygun bisiklet bulmak mümkün olduğu kadar her amaca uygun bisiklet bulmak da oldukça kolay hale geldi diyebiliriz. Bisiklet modelleri arasında amaca ve yaşa uygun bisikletleri model başlıkları altında incelemek uygun bisikleti bulma konusunda yardımcı olabilir. Peki bisiklet çeşitleri arasında neler var?

Dağ Bisikletleri

Arazi yapısına uygun ve dayanıklı olduğu kadar dengeli yapısıyla gün geçtikçe yaygınlaşan bir bisiklet çeşididir. Dağ bisikletleri sadece arazi için değil şehir yaşamının düzgün yollarına da oldukça rahat adapte olabilen bir bisiklet türüdür. Daha rahat ve dengeli bir sürüş isteyen kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği bisiklet çeşididir. Dağ bisikletlerinin bisiklet çeşitleri arasındaki en büyük dezavantajı için biraz daha ağır ve kalın jantlara sahip olması gösterilebilir. Şehir içi kullanımlarda istenilen hızda sürmek için ekstradan efor sarf etmek oldukça olasıdır. Bunun en temel sebebi jant kalınlığına bağlı olarak yere yapılan sürtünmenin artmasıdır. Dağ bisikletlerinde disk fren sistemi ve V-fren sistemi kullanılmaktadır.

Şehir Bisikletleri

Şehir ve gezi bisikletleri olarak bilinen bu bisiklet modelleri hafif ve sepetli yapıları ile dikkat çekiyor. Şehir bisikletleri arasındaki modellerin çoğunda mini eşyaları, çantaları taşımaya yönelik ek bir sele veya sepet olmakta. Jant genişlikleri tercihe göre değişiklik gösterse de ince jantlı şehir bisikletleri oldukça sık görülenlerdendir. Hafif yapıları ve güçlü frenleri ile şehir trafiğine uygun olarak tasarlanmış bisikletleri uzun bisiklet gezileri için kullanmak da mümkündür. Şehir bisikletlerinde disk fren sistemi ve V-fren sistemi ile tercih edilebilir en yaygın olanı v-fren sistemidir.

Profesyonel-Yarış Bisikletleri

Profesyonel anlamda bisiklet kullanan sporcular için gerekli dayanıklılık ve teknik özelliklere sahip bisikletlerin olduğu modeller topluluğudur. Profesyonel bisikletlerde dayanıklılığı yüksek fakat ağırlığı az olan pahalı malzemeler kullanılmaktadır. Denge, hız ve dayanıklılık odağı yüksek bu bisiklet çeşitleri profesyonel olarak bisiklet kullanmayanlar için de iyi birer alternatif olabilir. 

Katlanabilir Bisikletler

Katlanabilir bisikletler, standart bisikletlere göre daha küçük çapa sahip tekerlere sahiptir. Sele ve kontrol kolları katlanabilen bu bisikletler kolayca araç bagajlarına sığabildiği gibi bazı özel sırt çantalarınca sırt üzerinde de taşınabilir. Standart bir bisikletten tek farkının katlanabilir olması dışında herhangi ayrıca bir özelliği bulunmamaktadır. Daha çok şehir için kullanım için uygundur. Arazi koşullarında kullanım katlanabilen mekanizmasına zarar verebileceği gibi kullanan kişinin kaza yapma olasılığını da arttırır. 

Elektrikli Bisikletler

Elektrikli bisikletler içerisinde katlanabilir, şehir ve dağ bisikletleri yer almaktadır. Aynı zamanda 3 tekerli bazı bisiklet modellerini de bulmak mümkün. Elektrikli bisikletler şehir için kullanımda uzun mesafeler için oldukça avantajlı bir bisiklet türüdür. Motorlarında kullanılan bobinler sayesinde sürüş esnasında aynı zamanda şarj olabilme ve gitme mesafesini arttırabilmektedir. Elektrikli bir bisikleti elektrik özelliğini kullanmadan sürmek de mümkündür. Tek dezavantajı fazladan ağırlığa sahip olmasıdır. Elektrikli bisikletler ile az efor harcayarak yüksek hızlara çıkmak mümkündür. Aynı zamanda far gibi aydınlatmaları çok daha sağlıklı bir şekilde çalıştırabilirler. 

Çocuk Bisikletleri

Bisiklet boyutları çocuklar ve gençler için uygun olan bisiklet türleridir. 5 ve 8 yaş arası bisikletlerde ekstradan 2 teker seçeneği tercih edilebiliyor. Bu güvenlik tekerleri bacak kasları gelişene kadar ekstradan denge sağlamasıdır. 7 yaş ve üzeri modellerde bisikletlerde boy farkları görülebilmektedir. V-fren sistemine sahip bu bisikletler çocuklara zarar vermeyecek materyaller ile üretilir. Çocukların güvenliği açısından vites sayıları düşüktür ve zincir bölgelerinde korumalıklar bulunur. 

Üç Tekerli Bisikletler

Üç tekerli bisikletler çocukların ebeveyn kontrolünde kullandığı bisiklet modellerini barındırır. 3+ yaş için uygun bu modelleri bebek arabası gibi kullanmak mümkündür. 3 tekerli oyuncak bisikletler ise 3 ve üzeri yaş grubu için uygun üretilmiş yere yakın küçük bisikletlerdir. 

Bisiklet Fiyatları

Bisiklet fiyatları bisiklet modelleri ile değişkenlik göstermektedir. Yukarıda belirtilen her bisiklet çeşitleri için bisiklet fiyatları artmakta veya azalmaktadır. Fiyatlardaki bir diğer etken nokta ise bisiklet markalarıdır Fiyat karşılaştırmalarını ve aralıklarını sitemiz en kolay şekilde sunmaktadır. Fiyatlar hakkında genel bir bilgi vermek gerekirse. Çocuk bisikletleri 50 TL ile 1800 TL ve üzeri arasında değişkenlikler göstermektedir. 500 TL ve üzeri fiyatlar 7 yaş ve üzerine uygun modelleri barındırmaktadır. Dağ bisikletleri 400 TL ile profesyonel dağ bisikletleri kategorisine giren 45.000 TL’lik modeller arasında değişkenlik göstermektedir. Standart bir dağ bisikleti 800 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. Şehir bisikletleri 400 TL ile 20.000 TL üzeri fiyat aralığında sunulmakta. Standart şehir bisikletleri 600 TL ile 1500 TL arasında bulunabilir. Yarış bisikletleri 1.300 TL ile 30.000 tel arasında değişen fiyat aralığı ile sunulmaktadır. Elektrikli bisikletler 1900 TL – 20.000 TL arasında değişen fiyatlar ile sunulmakta. Katlanabilir bisikletlerde ise fiyat aralığı 600 TL ile 4000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bisiklet fiyatları bisiklet alınımında etkin rol oynasa da bir bisikleti almadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç kural vardır. Bu kurallara dikkat etmek uzun vadede kullanıcılar için daha avantajlı ve güvenli olabilir.

Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Farklı bisiklet modelleri için farklı noktalara dikkat edilmesi gereklidir. Yine de her bisiklet modelini ilgilendiren ve asla değişmeyecek bazı noktalar ile başlamak daha iyi olabilir. Öncelikle almak istenilen bisikletin kullanım alanını doğru değerlendirmek ve kullanım sıklığını da göz önüne alarak bir bisiklet seçmek çok daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra bazı profesyonel modellerin pahalı teknik parçalarına özel bakım yapmayı bilmek veya buna vakit ayırmak gerekebilir. Bir bisiklete ne kadar bütçe ve vakit ayırılabileceği hesaplanarak bir model türü ve kalitesi seçilmelidir. Bisiklet alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise fren sistemidir. V-fren sistemi ve Disk fren sistemi olarak 2 farklı yaygın fren sistemi bulunmaktadır. V-fren sistemi parçaları çok daha uygun fiyatlı, hafif ve doğru kullanıldığında etkili bir fren sistemidir. V-fren sistemi jantın alt kısmını 2 yandan sıkıştırarak bisikletin durmasını veya yavaşlamasını sağlar. Disk fren sistemi ağırdır, değişimi ve bakımı zordur. Disk fren sistemi bisiklet tekerini merkezden yavaşlatır. V-frene göre daha güvenlidir ve yüksek hızdaki bisikletleri çok daha güvenli bir şekilde yavaşlatır. Bisiklet tecrübesi az olan kullanıcılar için öncelikli olarak V-fren kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Bisiklet alınırken modeli ne olursa olsun dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri seledir. Rahat bir sele bisiklet kullanımını oldukça keyifli bir hale getirebilir. Selesi rahatsız edici bisikletler kalçalarda kas ağrılarına ve batmalara sebep olabilir. Hangi yaş grubu için olursa olsun, hangi bisiklet modeli olursa olsun bisiklette sele önemlidir. Çocuk bisikletlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bisikletin iskeletinde yumuşatma sağlayan bariyerlerin olduğuna dikkat edilmesidir. Çocuk bisikletleri sadece alınırken değil alındıktan sonra da sık sık kontrol edilmesi gereken bisikletlerdir. Bu kontroller çocukların sağlığı açısından önem arz eder. Şehir içi bisikletlerde şehrin coğrafi yapısı, yolların düzgünlüğü hesaba katılmalıdır. Dağ bisikleti tercih ederken jant kalınlığı ve bisikletin ağırlığı önemli bir detaydır. Bu detayları bisikleti kullanacak kişiye özel olarak almak avantajlı olabilir. Elektrikli bisiklet tercih edilirken motor gücü ve kendi kendini şarj etme özelliği göz önüne alınabilir. Fiyat ve performans açısından mesafe odağı göz önüne alınmalı. Günlük kullanımda tüketilen yolu karşılayacak bir motor gücü olup olmadığına dikkat edilmesi faydalı olabilir. Bisiklet seçiminden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli kural ise koruyucu malzemeler ve gerekli bisiklet aksesuarları kullanılması olabilir. Işık aksesuarları kazaların bir nebze önüne geçerken olası bir kazada yaralanmayı en aza indirme açısından kask, dirsek ve dizliklerin kullanılması yararlı olabilir.

Bisikletlerin Faydaları Nelerdir?

Bisiklet kullanımının en önemli faydası arasında yer alan kilo verme ve vücut şekillendirme sayesinde hem eğlenebilir hem de fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Kalp ve akciğer sağlığına da oldukça faydalıdır. Bisiklet kullananların kalp krizi, yüksek tansiyon ve akciğer hastalıklarından uzak durduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra ruh sağlığına da oldukça faydalıdır.

Kargo Bisikleti Nedir?

Yurtdışında hemen her ülkede uzun yıllardır kullanılan, ülkemizde son yıllarda oldukça rağbet gören, yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahip olan, 3 tekerleğiyle kullanım kolaylığına sahip, ön ve arkada bulunan sepetleri ile işlevsel bir bisiklet çeşididir. Sağlam malzemeden üretilmiş olan 3 tekerlekli kargo bisikletleri son derece rahat selesiyle oturum konforu sunarken, sahip olduğu üçüncü tekeriyle, iki tekerdeki denge sorununu ortadan kaldırır. Elektrikli kargo bisikleti ise aynı bisikletin motorlu olanıdır.

Kargo Bisikleti Nerelerde Kullanılır?

Ticari maksatlı olarak daha büyük seleli olan modelleri; su, tüp, kargo malzemeleri gibi evlere servis yapan bütün işyerlerinin tercihidir. Sağlıklı bir yaşam için yürüyüşle birlikte en çok önerilen spor olan bisiklet sporunu, vitesli kargo bisiklet modelleri ile hem keyif hem güven içerisinde yapabilirsiniz. İki tekerlekli bisiklet süremiyorum, bisiklet üzerinde dengede duramıyorum diyenler için adeta biçilmiş kaftandır üç tekerlekli bisiklet. Sahip olduğu üç tekerlek sayesinde, denge sorunu yaşanmadan kolayca sürme olanağı sağlar.

Diğer bir adı yük bisikleti olan kargo bisikletleri artık köyden kente kadar her yerde karşımıza çıkmaktadır. Değişik vites ve fren yapıları, ince ya da kalın jantları ve rengârenk modelleri ile kargo bisikletleri kendi modasını yaratmış durumdadır.

Kargo bisikleti seçerken dikkat edilmesi gereken nokta; tekerleklerin kalitesi ve iskeletin sağlamlığıdır. Satın aldığınız kargo bisikletinizin temizliğine özen göstermeli ve periyodik aralıklarla bakımını yapmalısınız. Böylece çok daha uzun yıllar size eşlik edecektir.

Özellikle metropol insanının en büyük çilelerinden biri trafik sorunudur. Gelişmiş ülkelerin kullanımını sürekli teşvik ettiği bisikletlerin içinde rahatlığı ve şıklığı ile öne çıkan kargo bisikletleri size hem sağlıklı yaşam hem de ekonomik bir ulaşım imkânı sağlar. Siz de şehir içi trafiğinde, kır gezilerinde ve tatil yörelerinde, spor amaçlı veya yük taşıma amacıyla bir kargo bisikleti edinmek için Cimri’deki en uygun fiyatlara göz atabilirsiniz.

Çocuklar Kaç Yaşından İtibaren Bisiklete Binmeye Başlayabilirler?

Uygun şartlar altında çocukların en büyük eğlence kaynağı olan bisikletler her yaştan çocuklar için vazgeçilmezdir. Bir buçuk, iki yaşlarından itibaren kullandıkları üç tekerlekli bisikletlerle bisiklet sürmeye başlayabilirler. Dört buçuk beş yaşlarıyla beraber destek tekerlekli bisikletlere geçerler. Bu yaş aralıklar çocuğunuza ilk bisikletini almanız için en doğru dönemlerdir.

Katlanır Bisikletler Ne Kadar Kullanışlı?

Son yıllarda çevremizde sıklıkla görmeye başladığımız katlanabilir bisikletler şehir trafiğinde en çok kullanılan bisiklet türlerindendir. Bu bisikletler hem evde saklama konusunda kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadırlar. Ayrıca birçok kullanıcı bisikletlerinin katlanma özelliğinden yararlanarak toplu taşıma araçlarını da rahatlıkla kullanabilmektedirler. Bu da katlanabilir bisikletlerin uzun mesafelerde daha rahat kullanılmasını sağlamaktadır. Bu avantajlar sayesinde katlanır bisikletler şehir hayatında büyük bir avantaj yaratmaktadırlar.