Bisikletler

Bisikletler Fiyatları

1564 Ürün gösteriliyor.
Bisikletler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bisikletler modelleri ve Bisikletler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bisikletler kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Bisiklet Aksesuarları, Dağ Bisikletleri, Çocuk Bisikletleri, Şehir & Gezi Bisikletleri, Üç Tekerlekli Bisikletler. 1564 adet Bisikletler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Bianchi Folding 20 Jant Katlanır Bisiklet
Bianchi Folding 20 Jant Katlanır Bisiklet
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Kron XC100 2019 V 26 inç Dağ Bisikleti
Kron XC100 2019 V 26 inç Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Tunca Torrini 1 Vites 20 Jant Kız Çocuk Bisikleti
Tunca Torrini 1 Vites 20 Jant Kız Çocuk Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bisikletler

Günümüzden 200 yıl kadar önce Alman Baron Karl von Drais tarafından üretilen iki tekerlekli araç modern bisikletin bir prototipi olarak görülür. Drais, “Drezin” adı verdiği bu aracı daha hızlı hareket edebilmek için icat eder ve zaman içinde gelişen bu araç günümüzdeki bisiklete evrilir. Fakat ilk bisiklet kelimesi 1860’lı yıllarda Fransa’da ortaya çıkar. Bu icat sayesinde 1903 yılı itibariyle Fransa’da Tour de France adı verilen dünyanın en eski ve en prestijli yarışlarından birisi ortaya çıkar. Günümüzde ise her yaştan ve kesimden büyük tutkunları bulunan bisikletin birçok çeşidi bulunur ve bu bisikletlerin üretimi ve kullanımı Avrupa’da büyük bir yer alır. Avrupa Bisiklet Sanayii Konfederasyonu’nun 2016 rakamlarına göre Avrupa çapında yıllık yaklaşık olarak 21 milyon bisiklet ve elektrikli bisiklet satılır ve bu rakamın 13 milyonu ise Avrupa’da üretilir. Ülkemizde de her geçen hem yoğun trafik hem de sağlıklı yaşamı desteklemek gibi sebeplerle satışı artan bisikletlerin ayrıca spor olarak da büyük tutkunları bulunur. Üstelik çocukların günlük yaşamda sosyalleşmesinin, hareket etmesinin ve bir spora adapte olabilmesi için de önemli bir adım olan bisikletler, ebeveynlerin çocuklarının eğitimleri için önemli adımlarından birini oluşturur.  Bu nedenle bisikletin hem tarihsel hem de yaşamsal olarak hayatlarımızla reddedemeyeceğimiz bir bağı bulunur. Bisikletlerin üretimleri de tam da bu bağa ve ihtiyaca göre şekillenir.

Bisiklet Modelleri ve Çeşitleri

Bisiklet modelleri birçok farklı seçenek ile satışa sunulur. Her yaştan insanın ihtiyaçlarına ve her amaç için farklı tasarımlarla üretilen bu bisikletler günlük yaşamınıza bir kere girdiğinde vazgeçemeyeceğiniz araçlardan biri haline gelir. Özellikle hareketli bir yaşamı teşvik etmesi ve şehir yaşamındaki trafiğe rağmen daha hızlı hareket etmek gibi avantajları bulunan bisikletler sayesinde oldukça doğru bir karar verebilirsiniz. Fakat tüm bu seçimi doğru yapabilmek için bisikletinizi ne için satın aldığınıza dikkat etmeniz gerekir. Üretimi sırasında bisiklet çeşitleri birçok farklı ayrıntı göz önünde bulundurularak tasarlanır. Bu nedenle bu ayrıntılar doğru tercihi yapmanızda önemlidir. Örneğin; çocuklar için yaşamlarındaki en önemli anılardan birisi olan bisiklete binmek eylemi için doğru bir seçim yapmak önemlidir. Çocukların kas ve kemik gelişimleri, dengede durma becerileri gibi birçok gelişimi destekleyen bu bisikletler için ilk aşamada çocuğunuzun seviyesine göre 3 tekerli bisiklet ve 4 tekerli bisiklet doğru bir tercihtir. Ayrıca vites dereceleriyle dikkat çeken vitesli bisikletler de yetişkinlik dönemi itibariyle rahatlıkla kullanılarak yaşamın bir parçası haline gelir.  Bir diğer seçenek ise; modern ulaşım araçlarından birisi olan elektrikli bisiklet ekonomik olması ve ulaşım kolaylığı sağlaması nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilir. Kendisine ait elektrik motoru ve bataryası sayesinde zorlanmadan uzun mesafeler kat edebileceğiniz bu bisikletler sayesinde oldukça rahat bir yaşama adım atabilirsiniz. Akülü bisikletler ve şarjlı bisikletler de aynı amaçla yaşamınızda önemli bir nokta elde eder. Günlük yaşamınızı oldukça kolaylaştıran bu seçenekleri inceleyerek doğru kararı verebilirsiniz. Amatör veya profesyonel olarak yol bisikleti dağ, kır, bayır ve yol gibi birçok mekân için zorlu şartları alt edecek fakat sizin de spor yapmanızı sağlayacak şekilde tasarlanır. Böylece günlük yaşamınızın spor detaylarının önemli bir parçası haline gelen bisikletler sayesinde önemli bir spor dalına giriş yapabilir veya kendinizi geliştirebilirsiniz. Farklı bir bisiklet arayışınız mevcut ise bu konuda farklı üretim ile yapılan basık bisikletler ilginizi çekebilir. Tüm bu seçenekler içerisinde bisiklet markaları da önemli bir yer tutar. İstediğiniz bisikleti ararken aynı zamanda markalara da dikkat etmeniz doğru bisikleti almanızı sağlar.

Bisiklet Fiyatları

Bisiklet satın alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar aynı zamanda bisiklet fiyatlarını da belirler. Her model farklı şekilde tasarlanır bu nedenle farklı fiyatlar belirlenir. Örneğin; çocuk bisikletlerinin 3 veya 4 tekerlekli olması, denge sisteminin iyi tasarlanmış ve malzemesinin kalitesi fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlardan bazılarıdır. Üstelik yol bisikletlerinde zorlu şartlar altında nasıl bir performans sergilediği, vitesli bisikletlerin vites dereceleri ve dayanıklılığı gibi unsurlar da bu fiyattaki belirleyici olan önemli etkenler arasında yer alır. Elektrikli, katlanabilir gibi bisiklet çeşitleri de farklı bir fiyatlandırma ile satışa sunulur. Bu fiyatlandırmada etken olan yol ve yarış bisikletlerindeki aerodinamik ve yüksek teknoloji içeren modellere göre farklılık gösterir. Her seçimde farklı bir özellik dahil edilmesi bisikletin fiyatını da yükseltir. Ayrıca aksesuar özellikleri de bu fiyatlardaki önemli etkenlerden bazılarıdır. Kullanmak istediğiniz aksesuarların farklılığı ve çeşitliliği fiyatın yükselmesini sağlar. Bu nedenle seçim yaparken oldukça dikkatli olunması gerekir. İstediğiniz modelin özelliklerine internet siteleri üzerinden yapacağınız incelemelerle karar verebilirsiniz. Böylece aynı zamanda doğru bisiklete karar verebilirken fiyat analizini de daha kolay yapabilirsiniz. Eğer karar vermekte zorlanırsanız internet siteleri üzerinden sıklıkla yapacağınız aramalar ile kullanıcı yorumlarını okuyabilir, böylece daha kolay bir karar verebilirsiniz. Bu verdiğiniz karar ise daha rahat bir bütçe ayarlaması yapmanızı sağlayabilir. Ayrıca web siteleri üzerinden sıklıkla yapacağınız bu aramalar sayesinde dönemsel olarak yapılan kampanyaları ve indirimleri yakalayabilir, bu sayede istediğiniz bisiklete oldukça uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Bisiklet Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bisikletlerin amaçlarına göre farklılık göstermesi nedeniyle birçok bisiklet modeli bulunur. Bu nedenle bisiklet seçiminizde ilk olarak hangi amaçla kullanacağınız kısmını doğru tespit etmeniz önemlidir. Bu sayede arama ve seçim yaparken yolunuzu daha kolay bulabilirsiniz. Örneğin; çocuk için alacağınız bir bisikletin tekerlek sayısı denge sağlamasında önemlidir. Bu nedenle öncelikle çocuğunuzun nasıl bir bisiklete uygun olduğunu tespit etmeniz gerekir. Bir diğer seçenek ise kendiniz için seçeceğiniz bisikletinizi şehir içinde mi yoksa daha çok doğada mı kullanacağınız kısmı önemlidir. Zorlu şartlarda tercih etmek istediğiniz bisikletlerin daha farklı bir malzeme kalitesi ve farklı bir tasarıma ihtiyacı bulunur. Daha güçlü bir fren sistemi ve kalın ve dişli tekerlek tasarımı önemlidir. Şehir bisikletinde ise örneğin bagaj kısmı olması okula veya işe giderken eşyanızı koyarak rahatça hareket etmenizi sağlayan hayatınızı kolaylaştırıcı bir unsur olarak sunulur. Ayrıca lastik yapısının düz ve dişsiz şekilde tasarlanması sayesinde şehir içinde yokuşlarda daha rahat ilerlemenizi sağlar. Ayrıca bisiklet alırken bacak içi boyunuza dikkat ederek bisikletin kadro boyunu önemsemeniz gerekir. Uygun bir kadro boyunda alacağınız bisiklet ile bacak ağrıları, zor bir sürüş gibi zorluklarla karşılaşma olasılığı ortadan kalkar. Yine boyunuza göre jant seçimi de önemlidir. Kısa boylular için 26” jant önerilirken engelleri daha kolay aşmak için yer tutuşu daha iyi olan 29” jant önerilir. Fakat ortalama bir jant boyu olan 27,5” jant her iki durumda da kullanılabilmesi nedeniyle en çok tercih edilen jant boyudur. Direksiyon tipi ise seçiminizin bir diğer aşamasıdır. Düz ve alta kıvrık olarak tasarlanan bu gidonlar (direksiyonlar) farklı amaçlarla kullanılır. Eğer hız yapacaksınız ve farklı şekillerde tutmak isterseniz alta kıvrık gidonlar daha kullanışlıdır. Fakat düz bir sürüş yapacaksanız düz gidonlar seçiminiz için daha uygundur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery