Bisikletler

En Ucuz Bisikletler Fiyatları

2872 ürün gösteriliyor.
Bisikletler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bisikletler modelleri ve Bisikletler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bisikletler kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Dağ Bisikletleri, Çocuk Bisikletleri, Bisiklet Aksesuarları, Şehir & Gezi Bisikletleri, Üç Tekerlekli Bisikletler. 2872 adet Bisikletler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
Salcano Hector 26 Jant Dağ Bisikleti
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Babyhope 125 Yupi Panda Kırmızı Bisiklet
Babyhope 125 Yupi Panda Kırmızı Bisiklet
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Modacar 250036 Şifreli Bisiklet Kilidi
Modacar 250036 Şifreli Bisiklet Kilidi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bisiklet Nedir?

Bisikletler temel olarak bir ulaşım aracıdır. Temel amacı ulaşım olan bisikletler günümüzde eğlence ve spor gibi amaçlarla kullanılıyor. Teknik özellik bakımından 2, 3, veya 4 tekerlekli olabilen bisikletler, pedallar ve zincir aracılığı ile tekerleklerin döndürülmesi ile çalışır. Bisiklet sahibi olmak istiyorsanız Cimri.com sizin için doğru adres. Cimri.com sizin için onlarca firmanın ürününü karşılaştırıp en uygun fiyat teklifini sunar.

Bisikletlerin Faydaları Nelerdir?

Bisiklet kullanımının en önemli faydası arasında yer alan kilo verme ve vücut şekillendirme sayesinde hem eğlenebilir hem de fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Kalp ve akciğer sağlığına da oldukça faydalıdır. Bisiklet kullananların kalp krizi, yüksek tansiyon ve akciğer hastalıklarından uzak durduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra ruh sağlığına da oldukça faydalıdır.

Bisiklet Çeşitleri Nelerdir?

Çocukların çoğunlukla yaz aylarındaki en büyük keyiflerinden biri de çocuk bisikletlerini kullanmaktır. Çocuk bisikletleri, 3 tekerlekli bisiklet yaşını aşan ve motor becerilerinin kısmen tamamlanmaya başlaması ile birlikte gelen bisiklet modelleridir. Dört tekerlekli bisikletler, motor becerilerini geliştirmekle birlikte, denge kurmayı öğrenmesi konusunda da yardımcı olmaktadır. Çocuğunuz tam olarak bisiklet sürmeyi öğrenene kadar, arka tekerleklere bağlı olan iki küçük ekstra tekerlek ile denge sağlamayı öğrenir. Zamanla arkadaki küçük tekerlekler çıkarılarak, çocuk bisikleti iki tekerlekli bisiklete çevrilebilir. Dağ bisikletini satın almadan önce düşünülmesi gerekilen en önemli noktalardan biri kadro, yani bisikletin çerçevesidir. Daha uygun fiyatlı dağ bisikletlerinde kullanılan en yaygın kadro malzemesi çelikken, daha ilerisinde ise alüminyum alaşımlı, karbon ve titanyum kadrolar takip etmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gerekilen en önemli şey ise dağ bisikletinizde bedeninize uygun kadro seçiminin yapılmasıdır. Dağ bisikletinizi alırken bunu anlamanın en kolay yolu ise; dağ bisikletini bacaklarınızın arasına aldığınızda selenin ucunu kuyruk sokumunuza yaslamak ve kadronun üst borusunu bacak aranıza dokunana kadar ön tekeri havaya kaldırmaktır. Tekeri havaya kaldırdığınızda, tekerleğin yüksekliği 7 ile 13 cm arasında ise doğru dağ bisikletini seçmişsiniz demektir. Şehir gezi bisikleti satın alarak günlük yaşamınızda kullanabilirsiniz. Şehir gezi bisikletleri, genel olarak 10-15 kilo civarı asfalt yollarda kullanılabilecek şekilde üretilmiş bisiklet çeşitleridir. Bisikletin genel ağırlığının 10-15 kilo olması sayesinde yokuşlar çok daha rahat çıkılır ve çok daha rahat bir şekilde sürat yapılabilir. Lastikler ise orta kalınlıkta ve az dişlidir. Az dişli olmasının sayesinde tekerleklerin yola sürtünmesi önlenir böylece bisiklet sürmek daha da kolaylaşır. Şehir gezi bisikletlerinin, amortisörlü ve amortisörsüz olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Bisiklet kategorisinde bulunan elektrikli bisikletler ulaşım kolaylığı sağlaması açısından tercih edilmektedir. Sadece elektrik enerjisi ile çalışması, bazı modellerinde de pedal desteğinin var olması ile pratik bir şekilde yol kat edilebilen elektrikli bisiklet modelleri de farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra bisiklet aksesuarları, yarış profesyonel bisikletler ve elektrikli motosiklet ürünleri de bu kategoride yer almaktadır.

Bisikletler Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Bisikletler ürünlerinin fiyat aralığı model, marka ve ürüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan bisikletleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.

Hoş bir sabah kahvaltısı için taze sıcak bir ekmeğin sofraya katacağı hoşluk, herkesi iyi hissettirir. Ekmeğin yanında alınan bir demek çiçek, hayatı güzelleştirir. Günlük gazete ise gündemden ve yorumlardan uzak kalmamak için her sabah alınır. Bunun gibi alınan her şeyi sepetli bisiklet ile taşımak çok kolay olacaktır. Cimri’de Ümit, Cıka gibi markaların en ucuz kargo bisikletlerini bulabilir ve en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Kargo Bisikleti Nedir?

Yurtdışında hemen her ülkede uzun yıllardır kullanılan, ülkemizde son yıllarda oldukça rağbet gören, yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahip olan, 3 tekerleğiyle kullanım kolaylığına sahip, ön ve arkada bulunan sepetleri ile işlevsel bir bisiklet çeşididir. Sağlam malzemeden üretilmiş olan 3 tekerlekli kargo bisikletleri son derece rahat selesiyle oturum konforu sunarken, sahip olduğu üçüncü tekeriyle, iki tekerdeki denge sorununu ortadan kaldırır. Elektrikli kargo bisikleti ise aynı bisikletin motorlu olanıdır.

Kargo Bisikleti Nerelerde Kullanılır?

Ticari maksatlı olarak daha büyük seleli olan modelleri; su, tüp, kargo malzemeleri gibi evlere servis yapan bütün işyerlerinin tercihidir. Sağlıklı bir yaşam için yürüyüşle birlikte en çok önerilen spor olan bisiklet sporunu, vitesli kargo bisiklet modelleri ile hem keyif hem güven içerisinde yapabilirsiniz. İki tekerlekli bisiklet süremiyorum, bisiklet üzerinde dengede duramıyorum diyenler için adeta biçilmiş kaftandır üç tekerlekli bisiklet. Sahip olduğu üç tekerlek sayesinde, denge sorunu yaşanmadan kolayca sürme olanağı sağlar.

Diğer bir adı yük bisikleti olan kargo bisikletleri artık köyden kente kadar her yerde karşımıza çıkmaktadır. Değişik vites ve fren yapıları, ince ya da kalın jantları ve rengârenk modelleri ile kargo bisikletleri kendi modasını yaratmış durumdadır.

Kargo bisikleti seçerken dikkat edilmesi gereken nokta; tekerleklerin kalitesi ve iskeletin sağlamlığıdır. Satın aldığınız kargo bisikletinizin temizliğine özen göstermeli ve periyodik aralıklarla bakımını yapmalısınız. Böylece çok daha uzun yıllar size eşlik edecektir.

Özellikle metropol insanının en büyük çilelerinden biri trafik sorunudur. Gelişmiş ülkelerin kullanımını sürekli teşvik ettiği bisikletlerin içinde rahatlığı ve şıklığı ile öne çıkan kargo bisikletleri size hem sağlıklı yaşam hem de ekonomik bir ulaşım imkânı sağlar. Siz de şehir içi trafiğinde, kır gezilerinde ve tatil yörelerinde, spor amaçlı veya yük taşıma amacıyla bir kargo bisikleti edinmek için Cimri’deki en uygun fiyatlara göz atabilirsiniz.

Çocuklar Kaç Yaşından İtibaren Bisiklete Binmeye Başlayabilirler?

Uygun şartlar altında çocukların en büyük eğlence kaynağı olan bisikletler her yaştan çocuklar için vazgeçilmezdir. Bir buçuk, iki yaşlarından itibaren kullandıkları üç tekerlekli bisikletlerle bisiklet sürmeye başlayabilirler. Dört buçuk beş yaşlarıyla beraber destek tekerlekli bisikletlere geçerler. Bu yaş aralıklar çocuğunuza ilk bisikletini almanız için en doğru dönemlerdir.

Bisiklet Tercihlerinizde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bisiklet alırken tercihlerinizi önce bisikleti kimin için aldığınıza göre yapmalısınız. Örneğin çocuğunuza bisiklet alırken yaşına uygun kullanabileceği boyutlarda bir bisiklet almak hem öğrenme süresini kısaltır hem de daha güvenli bir kullanım sağlar. Daha yeni bisiklet kullanmayı öğrenen bir çocuk için yardımcı tekerlekli bisikletler ilk planda yer almalıdır.

Eğer bisikleti bir yetişkin kullanacak ya da kullanacak çocuk zaten bisiklet sürmeyi biliyorsa tercihinizde ikinci kriter bisikletin hangi şartlarda kullanılacağı olacaktır. Örneğin düzenli olarak şehir içi ulaşım amacıyla bisiklet kullanacak bir kişinin dağ bisikleti kullanması kullanım açısından zorluklar getirebilirken. Kırsal alanlarda ve gezilerde kullanacak kişiler tercihlerini dağ bisikletinden yana kullanabilirler.

Dağ bisikletleri genel kullanıma ve farklı koşulda yollara daha uygun olduklarından birçok bisiklet sever tarafından en çok tercih edilen modellerdir.

Katlanır Bisikletler Ne Kadar Kullanışlı?

Son yıllarda çevremizde sıklıkla görmeye başladığımız katlanabilir bisikletler şehir trafiğinde en çok kullanılan bisiklet türlerindendir. Bu bisikletler hem evde saklama konusunda kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadırlar. Ayrıca birçok kullanıcı bisikletlerinin katlanma özelliğinden yararlanarak toplu taşıma araçlarını da rahatlıkla kullanabilmektedirler. Bu da katlanabilir bisikletlerin uzun mesafelerde daha rahat kullanılmasını sağlamaktadır. Bu avantajlar sayesinde katlanır bisikletler şehir hayatında büyük bir avantaj yaratmaktadırlar.