track source
track source

Tırmanış Ayakkabıları

Tırmanış Ayakkabıları Fiyatları

28 Ürün gösteriliyor.
Tırmanış Ayakkabıları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tırmanış Ayakkabıları modelleri ve Tırmanış Ayakkabıları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tırmanış Ayakkabıları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Andoutdoor, Scarpa, Mondeox, Grivel, Stubai. 28 adet Tırmanış Ayakkabıları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tırmanış Ayakkabıları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tırmanış Ayakkabıları markası:

En Çok İncelenen Tırmanış Ayakkabıları Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Tırmanış Ayakkabıları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 28 Tırmanış Ayakkabıları modeli içerisinde en ucuz Tırmanış Ayakkabıları fiyatı 32.61 TL iken, en yüksek Tırmanış Ayakkabıları fiyatı 2190.34 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tırmanış Ayakkabıları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Tırmanış Ayakkabıları fiyatı ise 184.61 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tırmanış Ayakkabıları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Adidas Terrex AX2R BB1980 Erkek Trekking Ayakkabısı
Adidas Terrex AX2R BB1980 Erkek Trekking Ayakkabısı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tırmanış Ayakkabısı

Farklı spor dallarında sporcular, değişik kıyafetler, ayakkabılar, aksesuar ve ekipmanlar kullanır. Extrem sporlar arasında yer alan dağcılıkta da tırmanma ayakkabıları adı verilen ayakkabılara gereksinim duyulur. Engebeli, girintili, çıkıntılı, her türlü zorluğun yaşanabileceği tırmanış etkinliği sırasında kişilerin zemine iyi tutunan ayakkabılara ihtiyaçlara vardır. Tırmanma faaliyeti, kaya tırmanma ve dağcılık olarak 2 ana grupta yapılır. Kaya tırmanma için yüzeye daha iyi tutunan kaymaz tabanlı ayakkabılar kullanılır. Dağ yürüyüşleri ve tırmanmalarında ise mevsimsel koşullara göre ayakkabı ya da bot türevi ürünler tercih edilirler. Doğa ile baş başa olunan bu etkinlikte her türlü yüzeysel engel ile karşılaşılabilir, her an bir su birikintisi ya da akarsu içinden geçmek gerekebilir. Bu nedenle kullanılacak ayakkabıların her şeyden önde su geçirmez özellikli olması gereklidir. Bitki örtüsü ve yürüyüş, tırmanış güzergahında her türlü madde ile temas riski olduğu için de son derece dayanıklı, kolay yırtılmayan materyallerden, mümkün mertebe az dikişli ayakkabılar kullanılmalıdır. Dağ ve kaya tırmanma ayakkabıları birbirlerinden farklı özelliktedir.

Tırmanış Ayakkabısı Modelleri

Dağ tırmanış ayakkabıları, kaya tırmanış ve dağ tırmanış ayakkabıları olmak üzere 2 farklı türde üretilirler. Dağ tırmanış ayakkabıları, daha soğuk hava koşulları için kullanılan tırmanış botları ve kısa konçlu tırmanma ayakkabıları olmak üzere 2 ana çeşitte üretilirler. Tırmanış ayakkabısı kadın ve erkek kullanıcılar için farklı ebatlarda, farklı tasarımlarda üretilirler. Temelde ayakkabının tabanında girintiler oluşturulur. Böylece tırmanış esnasında her türlü yüzeye daha iyi tutunma imkanı sağlanır. Çok farklı yüzey koşulları içeren güzergahlarda tırmanış yapıldığı için, bazen su birikintilerinden ya da akarsulardan geçmek gerekebilir. Bu gibi durumlar ve her türlü yağış ihtimaline karşı, tırmanış ayakkabıları suya dayanıklı malzemeden imal edilirler. Dikiş bölgeleri her türlü ayakkabıda su sızdırma riski taşıdığı için de olabildiğince dikişsiz bir şekilde tasarlanırlar. Tırmanış ayakkabılarının tabanı, yüzeylere daha iyi tutunması için bir nevi plastik çivi gibi tanımlanabilecek girintili şekilde tasarlanır. Bu sayede ayakkabı her türlü yüzeye daha iyi tutunabilir. Ayakkabılar son derece kaliteli, su geçirmez materyalden imal edilir ve yırtılma, delinmelere karşı da dayanıklı olmalarına özen gösterilir. Ayakkabılar, dayanıklı ve orta sertlikte malzemelerden üretilir. Ayağı iyi saran özellikleri ve esnek yapıları ile hem sıcak tutar hem de hareket kabiliyetini yüksek tutmaya yardımcı olurlar. Engebeli bir arazide ayağın olası her türlü burkulma ve darbelere karşı korunmasına imkan sağlarlar. Görsel tasarım olarak da birçok farklı renkte ve şık formlarda üretilirler. Tırmanış botu modelleri ise tırmanış ayakkabıları ile aynı taban ve üst kısım özelliklerinde ürünlerdir. Yüksek konçları ile daha sert iklim ve yüzey koşullarında tam koruma sağlamak üzere üretilen modellerdir. Tırmanış ayakkabılarının uzun konçlu kış versiyonları olarak tanımlanabilirler. Kaya tırmanış ayakkabıları ise daha ince ve esnek malzemelerden üretilirler. Kaymaz tabanları en önemli özellikleridir, bu sayede farklı kaya zeminlerine daha sağlam tutunabilir. Ayağı sımsıkı saran ve daha fazla hareket imkanı tanıyan kaya tırmanış ayakkabıları pratik bir şekilde çıkarılmaları için genelde tekli ya da ikili cırt bantlı olarak üretilirler. Markalar, extrem sporcuların daha güvenli tırmanışlar yapabilmeleri adına, tırmanış ayakkabı ve bot ürünlerini daha konforlu hale getirmek için araştırmalarını sürdürürler.

Tırmanış Ayakkabısı Fiyatları

Dağ tırmanışı ve kaya tırmanışı için özel olarak üretilen tırmanış ayakkabıları günlük kullanım ayakkabı, bot ya da spor ayakkabı modellerinden çok farklı özelliklerde üretilirler. Taban yapıları, malzeme kalitesi ve su geçirmez özellikleri nedeniyle tırmanış ayakkabısı fiyatları daha üst seviyelerdedir. Erkek ve kadın kullanıcılara özel üretilen tırmanış ayakkabıları az dikişli, yırtılmaya, delinmeye karşı dayanıklı kumaşlardan üretilirler. Bu özellikleri de tırmanış ayakkabılarının fiyatlarına etki edebilir. Her türlü zemin ve hava koşulunda sağlıklı bir tırmanışa izin veren dayanıklılığı ve ayağı rahat hareket ettirmeye imkan veren esnekliği de tırmanış ayakkabılarının fiyatlarına etki eden unsurlar arasındadır. Taban ve malzeme kalitesi olarak tırmanış ayakkabıları ile benzer özelliklere sahip yüksek konçlu tırmanış botları ise daha sert hava koşullarında kullanıma yönelik üretilirler. Zorlu hava koşullarında güvenli bir tırmanışa izin veren botların fiyatları da muadil ürünlere kıyasla birkaç adım önde olabilir. Kaya tırmanışı ayakkabıları ise daha esnek malzemelerden üretilirler ve ayağı sıkıca sararak daha fazla hareket etmelerine imkan verirler. Kaymaz tabanları ile tırmanışların güvenli bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan kaya tırmanışı ayakkabılarının fiyatları da benzer markaların modellerine göre üst seviyede olabilirler.

Tırmanış Ayakkabısı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Amatör dağcılık ya da extrem sporlar ile ilgileniyor, dağ yürüyüşleri ya da kaya tırmanışları yapıyor iseniz, tırmanış ayakkabısı ihtiyacı duyabilirsiniz. Size en uygun tırmanış ayakkabısını seçmek için piyasadaki markaların modelleri hakkında bilgi edinmeniz yararlı olabilir. Teknik özellikleri ve kullanıcı yorumlarına bakarak markalar arasından seçim yapabilirsiniz. Markada karar kıldıktan sonra normal yürüyüş ayakkabılarına ya da botlara göre farklı üretilen kaya tırmanış ayakkabısı özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmenizde fayda vardır. Bu incelemede ne tür bir tırmanış ayakkabısı ya da botunun sizin için daha kullanışlı olduğuna karar verebilirsiniz. Hangi mevsim koşullarında olduğunuza bağlı olarak ayakkabı ya da bot tercihi yapabilirsiniz. Dağ tırmanışlarından ziyade kaya tırmanışları ile ilgili iseniz, kaya tırmanışı ayakkabıları daha sağlıklı bir tercih olabilir. İhtiyacınıza göre belirlediğiniz her bir tırmanış ayakkabı veya bot ürününü temin ederek, çok daha güvenli, konforlu ve sağlıklı tırmanışlar gerçekleştirebilirsiniz. Edineceğiniz tırmanış ayakkabısı, rahat hareket etmenize imkan verebilir. Ayak sağlığınızı koruyabilir ve dayanıklı, ekonomik kullanım ömrü ile bu konforu uzun süreler yaşayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery