Yaşadığımız alanları güzelleştirmek için bazen ufak tadilatlar gerekebilir. Sıcak hava tabancaları da bu tadilat zamanlarında işlerinizi kolaylaştırmak için üretilmiş çok bilinmeyen fakat birçok tadilat işlerinde rahatlıkla kullanılabileceğiniz bir alettir. Bu ısı tabancası aynı zamanda çok güçlü bir fön makinesi olarak da düşünülebilir. Öyle güçlü ki bazı modellerinin 650 dereceye kadar yükseldiği bilinmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok bilinmese de bu ürünlerin oldukça geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Emin olun bir sıcak hava tabancasına sahip olduğunuzda düşündüğünüzden çok daha fazla şekilde onu kullanabilirsiniz.

  Sıcak hava tabancası kategorimizin altında yer alan markaların en kaliteli modellerini Cimri.com’da en uygun fiyat sıralamaları ile bulabilirsiniz!

 • Sıcak Hava Tabancası Nasıl Kullanılır?

  Bu aletler, çözdürme, kurutma, şekillendirme, yapıştırma ve kurumuş boyaları çıkarma gibi işlemlerde kullanabileceğiniz ideal aletlerdendir. Saydığımız gibi oldukça fazla kullanım alanı vardır ve uygulamalarınızı hızlandırarak işlemlerinizi daha kısa sürelerde tamamlamanızı sağlar. Oldukça kullanışlı olan ısı tabancalarını kullanırken dikkat edilmesi gereken belli konular vardır. Bunlar;

  · Bu ürünleri kullanmadan önce aldığınız firmanın size göndereceği kullanım kılavuzunu iyice incelemeniz ve kılavuza uygun bir şekilde hareket etmelisiniz.

  · Sıcak hava tabancaları yüksek ısı yaydığı için malzemenize zarar vermemek adına cihazı uzun süre sabit bir alana tutmamalısınız. Malzemeniz istediğiniz şekle gelene kadar dairesel hareketlerle sıcak hava uygulamalısınız.

  · Bir alandan boya sökmek için bu cihazı kullanıyorsanız, yukarıda dediğimiz gibi dairesel hareketlerle ısı uygulaması yapıp boya katmanının kabarmasını sağlayarak katmanı rahatlıkla yüzeyden sökmelisiniz.

  · Bu cihazı uygulayacağınız alanın hassasiyetine dikkat etmelisiniz. Örneğin, boya kazımak için hassas, ısıya dayanıksız bir alana ısı uygulaması yapmanız elinizdeki malzemeden de olmanıza neden olabilir.

  Yukarıda bahsedilen konulara dikkat ederek Cimri.com’dan alacağınız kaliteli ve uygun fiyatlı sıcak hava tabancalarını sağlıklı bir şekilde, en yüksek verimi elde ederek kullanabilirsiniz.

 • Sıcak Hava Tabancası Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Sıcak hava tabancaları oldukça kullanışlı olmasının yanında dikkatli kullanılmadığı takdirde can yakan kazalara sebebiyet verebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek adına dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bunlar;

  · Sıcak hava tabancanızı topraklaması olan bir prize takmalısınız.

  · Isı tabancanızı kullanırken; kalın iş eldivenleri, filtreli maske, güvenlik gözlüğü gibi koruyucu ekipmanlar kullanmalısınız.

  · Mümkünse açık havada çalışmanız işlem sırasında oluşacak çeşitli gazların sizi etkilemesini engelleyecektir. Dış mekanda çalışma fırsatınız yoksa iyi hava alan bir mekanda çalışıyor olmanız önemlidir.

  · Çalıştığınız alanın temiz olması, etrafta yanıcı ya da patlayıcı herhangi bir madde bulunmaması çok önemlidir.

  · Cam ya da fayans gibi maddelerin aralarını yapıştırırken dikkatli olmalısınız. Uygulayacağınız ısı cam ya da fayansınızı çatlatabilir.

  · Bu cihazlar lehimlere zarar verebileceği için lehimli alanlara uygulama yaparken dikkatli ve mesafeli bir şekilde uygulama yapmalısınız.

  · Çalışma sırasında seçeceğiniz kıyafetlere dikkat etmelisiniz. Uzun, sarkan parçalı kıyafetler giymemelisiniz.

  · İşiniz bittiğinde cihazınızı fişten çekmeli ve kutusunda muhafaza etmelisiniz.

  Yukarıda bahsedilen konulara dikkat ederek hem kendinize hem de çevrenize zarar vermeden sağlıklı bir şekilde makinenizi kullanabilirsiniz.

  Bosch, Dewalt, Einhell gibi kaliteli markaların ürünlerine en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri’de ulaşabilirsiniz!