Marka
Bianchi
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
  • Bisikletler kategorisinde bulunan dağ bisikletleri, diğer bisiklet türlerine göre günümüzde daha yaygın kullanılan bir bisiklet türüdür. Kullanım rahatlıkları ve her zemine uygun olmaları dağ bisikletlerinin bu kadar tercih edilir olmasının bir sebebidir. Siz de Cimri’de Salcano, Bianchi, Ümit, Carraro, Sedona gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun dağ bisikleti modellerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile hızlıca sahip olabilirsiniz.

  • Dağ Bisikleti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Dağ bisikletini satın almadan önce düşünülmesi gerekilen en önemli noktalardan biri kadro, yani bisikletin çerçevesidir. Daha uygun fiyatlı dağ bisikletlerinde kullanılan en yaygın kadro malzemesi çelikken, daha ilerisinde ise alüminyum alaşımlı, karbon ve titanyum kadrolar takip etmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gerekilen en önemli şey ise dağ bisikletinizde bedeninize uygun kadro seçiminin yapılmasıdır. Dağ bisikletinizi alırken bunu anlamanın en kolay yolu ise; dağ bisikletini bacaklarınızın arasına aldığınızda selenin ucunu kuyruk sokumunuza yaslamak ve kadronun üst borusunu bacak aranıza dokunana kadar ön tekeri havaya kaldırmaktır. Tekeri havaya kaldırdığınızda, tekerleğin yüksekliği 7 ile 13 cm arasında ise doğru dağ bisikletini seçmişsiniz demektir. Dağ bisikletlerinde vitesler, eğime göre sürüşü kolaylaştırmak ve bisikletin süratini arttırmak için bulunmaktadır. Dağ bisikletlerinde vites yuvasındaki vidalar sanıldığından daha hassas bir ayara sahip olduğundan, dağ bisikletinin mutlaka vites geçişlerinin akıcı, dişlilerde takılma olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

    Dağ bisikletlerinde seleler de uzun sürüşler yapılacağından konforunuz için en önem vermeniz gereken parçalardan biridir. Bu aşamada, zamanla vücudunuzun şeklini alacak seleleri seçmeniz avantajlı olacaktır. Dağ bisikletlerini satın almadan önce dikkat edilmesi gerekilen noktalardan biri de tekerlekleridir. Dağ bisikleti için uygun basınç değeri 35-40 psi aralığında olmalıdır. Dağ bisikletlerinde tekerlek seçimlerini de kullanacağınız bölgeye göre seçmeniz gerekmektedir. Örneğin dişli lastikler arazi için uygunken, alçak desenli lastikler ise yol sürüşleri için ideal olacaktır. Dağ bisikletlerini seçerken tekerleklerin mutlaka yuvarlanma direnci değerlerini de öğrenmeniz gerekmektedir. Dağ bisikletlerini satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise havalı ve yaylı olmak üzere ikiye ayrılan süspansiyonlardır. Dağ bisikletinizin süspansiyonuna yine kullanacağınız bölgeye göre tercihinizi yapmalı, ön veya arka ya da ikisi de bulunan süspansiyonları tercih etmelisiniz. Siz de bu doğrultularda, size ve kullanım alanlarınıza en uygun dağ bisikletlerine Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.