Marka
Brit Care
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Konserve Köpek Maması Nedir?

Köpeğinizin belirli aralıklarla yemesi gereken; balık ya da kırmızı etin yan ürünleri, tahıllar, mineraller, yağlar, sebze ve meyvelerden oluşan ve belli bir kıvama getirmek için içine su ve jelleştirme maddeleri eklenerek hazırlanıp sonrasında buhar ile biraz pişirilip kesilerek gerçek bir et parçası görünümü verilen bu çeşitlere konserve (yaş) köpek maması denmektedir.

İçerisinde bulundurduğu mineraller ve vitaminler sayesinde köpeğinize ek besin olarak belirli aralıklarla verilmesi gereken bir çeşit olan bu ürünlerin en kaliteli seçeneklerini Cimri.com’da en uygun fiyat sıralamaları ile bulabilirsiniz!

Konserve Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Üretim aşaması biraz zor olması nedeniyle bu köpek maması çeşitlerini alırken belli konulara dikkat etmelisiniz.

· Kesinlikle çok ucuz ürünlerden uzak durmalısınız.

· Kaliteli güvenilir markaların ürünlerini seçmelisiniz.

· İçerisinde okyanus balıklarından elde edilmiş deniz ürünleri bulunan konservelerden almalısınız.

· Seçeceğiniz ürünlerin protein değerlerinin en az %10 olması gerekmektedir.

· Aldığınız ürünlerde omega 3 mutlaka olmalıdır.

Yukarıda bahsedilen konulara dikkat ederek alacağınız ürünleri gönül rahatlığı ile köpeğinize yedirebilirsiniz.

Köpeğiniz için en iyi konserve köpek maması çeşitlerini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da hemen bulabilirsiniz.

Konserve Köpek Mamaları Ne Sıklıkla Verilmeli?

Normal besinlerinin yanında ekstra gıda almaları için oldukça önemli bir besin kaynağı olan yaş mama çeşitlerini de belirli aralıklarla köpeğinize verdiğiniz taktirde köpeğinize en sağlıklı beslenme şeklini sunmuş olursunuz. Aksi taktirde köpeğiniz bazı mineral ve besinlerden eksik kalacağı için belirli problemlerle karşılaşabilir. Kuru mamalar köpeğiniz için en sağlıklı besin olsa dahi sürekli aynı şeyi yemekten belirli vitaminlerden eksik kalmaları yaşanabilecek durumlar arasındadır. Bu nedenle belirli aralıklarla olacak şekilde haftada 2 kere ya da en az 1 kere köpeğinize bu ürünleri yedirmeniz gerekmektedir. Böylelikle köpeğiniz ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminlere sahip olacak ve beslenme şeklinden kaynaklı hiçbir problem yaşamayacaktır.

Quik, Brit Care, Schesir ve Hill’s gibi kaliteli markaların köpeğinizin ihtiyacı olan bütün vitamin ve proteini içeren çeşitlerini en uygun köpek maması fiyatları ile Cimri.com’da bulabilirsiniz!