track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Köpek Banyo Malzemesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Köpek Banyo Malzemesi markası:

En Çok İncelenen Köpek Banyo Malzemesi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Köpek Banyo Malzemesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 79 Köpek Banyo Malzemesi modeli içerisinde en ucuz Köpek Banyo Malzemesi fiyatı 1.99 TL iken, en yüksek Köpek Banyo Malzemesi fiyatı 549.95 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Köpek Banyo Malzemesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Köpek Banyo Malzemesi fiyatı ise 34.65 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Köpek Banyo Malzemesi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Köpek Banyo Malzemesi

Köpeklerin; gelişimleri süresince belli aktivitelere, bakıma ve gıdaya ihtiyaçları olur. Bütün canlılar gibi köpeklerin de yiyeceklerinden bakımlarına kadar her ürünün sağlıklı ve onların vücut yapısına uygun olarak kullanılması gerekir. Köpeklerin bakımları için temizlenmeleri oldukça önemlidir. Bu temizliği onlara özel köpek banyo malzemesi çeşitleri ile kolayca yapabilirsiniz. Köpeklerin temizliğinin; yaşına, cinsine ve tüylerinin yapısına göre farklı malzemeler yardımıyla yapılması gerekir. Köpeklerin yıkanma sıklığı; ırklarına ve cinslerine, ciltlerinin yağlı olup olmamasına, tüylerinin kısa ya da uzun olmasına göre de değişiklik gösterir. Köpeklerin cinslerine ve boyutlarına göre günlük yapmaları gereken aktivilerinin miktarı da değişiklik gösterir. Köpeklerin yaptıkları aktive miktarları; cilt ve tüylerinin kirlenmesine neden olduğu için temizleme ve bakım sıklıklarını belirlenmesinde etkili olan unsurlardır. Köpeklerin tüy tiplerine uygun şampuan kullanımı, cilt ve tüy bakımları için gereken bütün temizliğin sağlanmasında yardımcı olur.

Köpek Banyo Malzemesi Çeşitleri

Köpeklerin cilt ve tüylerinin bakımlarını ve temizliğini yapabilmek için belli sıklıkta yıkamak, oldukça önemlidir. Deri ve tüylerinin arasında biriken tozlardan ve kirlerden arındırılması için köpeklere özel köpek banyo malzemeleri kullanılır. Köpek banyo malzeme çeşitlerinden yararlanılarak temizlemek köpeklerin cilt sağlıkları için önemlidir. Köpeklerin temizliği ve bakımı için gerekli banyo malzemeleri; şampuanlar, tüy tarama tarakları, masaj eldivenleri, diş macunları, diş fırçaları gibi pek çok gereç içerir. Köpeklerin yıkanma işlemi için en gerekli malzemelerden biri ise şampuanlar olur. Köpek şampuanları; tamamen köpeklerin ırklarına, cinslerine ve yaşlarına göre farklı malzemeleri içeren çeşitlerde üretilerek satışa sunulur. Şampuanların kullanımda ve çeşitlerinin belirlenmesinde etkili diğer unsurlar; köpeklerin yaşları, tüy tipleri ve uzunlukları olur. Yaşlarına göre köpek şampuan çeşitleri; yavru, genç ve erişkin köpek şampuanı olmak üzere üçe ayrılır. Yavru köpek şampuanı; özel içeriklere ve cinslere göre farklı çeşitlerde üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulur. Köpek şampuanları; derinlemesine temizlik yaparken tüylerin yumuşak olmasını ve cildin kurumadan nemli kalmasını sağlar. Çünkü yavru köpeklerin; tüyleri, citleri ve vücut yapıları gelişmekte olduğundan, bunu destekleyecek ürün içerikleri kullanılarak yıkanmaları, sağlıkları için oldukça önemlidir. Köpeklerin aktiviteleri ve tuvalet ihtiyaçları için günde en az bir kez dışarı çıkmaları gerekir. Bu zaman dilimi içerisinde tuvaletini alıp temiz ve hijyenik bir şekilde atmak için tuvalet torbaları kullanılır. Bu tuvalet torbaları düzenli derli ve toplu bir şekilde yanınızda taşıyabilmeniz için köpek tuvalet torbası kabı kullanabilirsiniz. Köpeklerin günlük temizliklerinde ya da dışarıda geçirdikleri aktiviteleri sonrası patilerinin temizlemek gerekir. Bu temizliği, içeriğinde tamamen doğal maddeler bulunan pati temizleme köpüğü ile sağlayabilirsiniz. Köpeklerin beslenmelerine sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için gerekli uzuvlarından biri de dişleridir. Köpeklerin dişlerinin bakımları için onların vücut ergonomisine uygun diş fırçaları ve köpek diş macunu bulunur. Köpek diş macunları içerisinde paraben, fosfat gibi zararlı maddeler kullanılmadan bitkisel olarak üretilir. Köpeklerin diş bakımı için gerekli tüm malzemeleri barındıran köpek diş bakım seti ile kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Köpek Banyo Malzemesi Fiyatları

Köpeklerin de insanlar gibi yaşamsal fonksiyonlarını yerine getirebilmek için temizliklerinin ve bakımlarının yapılması gerekir. Bu noktada birçok farklı ürün bulunur ve ürün tipleri fiyatlandırmada büyük bir rol oynar. Köpeklerin tüylerinin bakımlarını ve banyo sonrası taranması için köpek tarama ve masaj eldiveni kullanılır. Bu taraklar, köpeklerin vücutlarında bulunan parazitlerinde banyo sonrasında uzaklaştırılmasında yardımcı olur. Köpeklerin cinslerine, ırklarına ve yaşlarına göre farklı tüy tipleri bulunur. Kısa tüy tiplerine sahip olanlar için farklı bakım ürünleri ve gereçleri kullanır. Uzun tüylü köpeklerin tüy bakımı için daha farklı bakım ürünleri ve gereçleri kullanılması gerekir. Ürünlerdeki farklılıklar ise fiyatların da farklı olmasına sebep olur. Uzun tüylü köpek cinslerinin tüy tiplerine bağlı olarak belli aralıklarda inceltilmesi ya da kesilmesi gerekebilir. Bu kesme ve tarama işlemi için köpeklerin vücutlarında kullanım için uygun olan köpek tüy inceltme kuaför makası kullanımı büyük kolaylık sağlar. Siz de cimri.com’dan köpekler için üretilen banyo malzemelerini inceleyebilirsiniz.

Köpek Banyo Malzemesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Köpeklere alınan her ürünün; köpeklerin ırkına, cinsine ve yaşına dikkat ederek satın alınması gerekir. Ancak bu şekilde kullanılan ürünler köpeklerin sağlıklı ve bakımlı olmasında sizlere yardımcı olur. Köpeklerin bakımlarında tüylerinin ve cildinin temizliği, bakımı ve taranması oldukça önemlidir. Köpeklerin yıkanması; belli aralıklarda yaşlarına, cinslerine uygun olan bir köpek şampuanı yardımıyla yapılır. Köpeklerin bakımlarında gerekli olan köpek banyo malzemesi çeşitleri; köpeklerin tüy tiplerine, yaşlarına ve cinslerine göre özenle seçmek gerekir. Aksi takdirde ciltleri tahriş olabilir, tüyleri dökülebilir ve sağlık sorunları yaşanabilir. Köpeklerin bakımları için belli aralıklarda yıkamak gerekir. Köpeklerin cinslerine bağlı yıkama işlemi sonrasında kurulamak ve üşümemeleri için köpek bornozu çeşitleri kullanabilirsiniz. İri ırklara sahip köpeklerin ve uzun tüylere sahip olan köpek cinslerinin banyo sonrasında iyice kurulanması, hasta olmamaları için oldukça büyük önem taşır. Ayrıca banyo sonrası kullanılan tarama gereçlerinin de köpeklerin tüy tiplerine uygun yapıda olacak şekilde seçilmesi gerekir. Aksi takdirde bu durum tüylerinin sağlıksız olmasına ve birbirine dolanmasına neden olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery