Konserve Yaş Kedi Maması Nedir?

Kedilerin favori maması haline gelen yaş mama; genelde et yan ürünlerinden, sebze, tahıl, mineral ve yağlardan yapılan, su ve jelatinlerle püre haline getirilip üretilen ve kısmen pişirilerek yapılan bir mama türüdür. Tüylü dostlarımızı sadece yaş mamayla beslemektense günlük mamasının yanında takviye besin olarak konserve mama vermeniz daha doğru olacaktır.

Üretim koşullarının zor olması nedeniyle kaliteli ve olması gerektiği gibi bir yaş kedi maması üretmek oldukça zordur. Kaliteli ve olması gereken seviyede üretilmiş mamaları en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com ’da bulabilirsiniz!

Konserve Yaş Kedi Maması Ne Sıklıkla Verilmeli?

Kediler etobur canlılardır. Konserve mamalar da ete benzediklerinden dolayı gereğinden fazla verdiğiniz taktirde kediniz diğer mama çeşitlerini reddedebilir. Bu da hem onun sağlığı için hem de diğer mamalara kıyasla biraz daha maliyetli olmasından dolayı pek çok açıdan zararlıdır. Küçük dostunuz için tüketilmesi gereken besinleri alabilmesi açısından haftada bir ya da iki haftada bir şeklinde konserve mama verebilirsiniz. Bu miktarı veterinerinize danışarak belirleyebilirsiniz.

Royal Canin, Felix, Miglior Gatto ve Whiskas gibi kaliteli markaların lezzetli ve en yararlı çeşitlerde ve besinlerdeki en iyi kedi maması çeşitlerini Cimri.com’da bulabilirsiniz!

Neden Kediler Konserve Yaş Kedi Mamasına İhtiyaç Duyar?

Konserve mamalar kararında tüketildiği taktirde kediler için oldukça yararlıdır. Doğaları gereği etobur olmaları sebebiyle belirli aralıklarla et benzeri mamalar tüketmelerinde yarar vardır. Kediler, yapıları gereği az su tüketen canlılar oldukları için sindirimleri sırasında zorluk yaşayabilen canlılardır fakat yaş mamalar yapısı gereği içerisinde su bulundurmalarından dolayı gereği kadar tüketildiği taktirde sindirimi kolaylaştıran besinlerdir.

Tüylü dostlarımızın genel olarak obez olmalarının nedeni karbonhidrat değerleri yüksek olan besinleri tüketmelerinden kaynaklanır. Bunu önlemek adına yaş mama gibi su miktarı yüksek olan besinleri tüketmek onlar için daha uygundur.

İster yaş ister kuru kedi maması olsun her seferinde farklı bir lezzete ve besin değerine sahip bir mama türü almanız onların daha fazla mineral almasını sağlayacaktır. Biz insanların bile her gün farklı yiyeceklere ve minerallere ihtiyacı varken küçük dostlarımızın da bizden bir farkı olmadığını unutmayın.