track source
track source

Akvaryum Dalga Yapıcı

Akvaryum Dalga Yapıcı Fiyatları

20 Ürün gösteriliyor.
Akvaryum Dalga Yapıcı fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kuş Kraker-Ödül Fiyatları
 • Deniz Ürünleri Fiyatları
 • Köpek Yatakları Fiyatları
 • Kedi Yatakları Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Akvaryum Dalga Yapıcı Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 4 Akvaryum Dalga Yapıcı markası:

  En Çok İncelenen Akvaryum Dalga Yapıcı Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Akvaryum Dalga Yapıcı Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 20 Akvaryum Dalga Yapıcı modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Dalga Yapıcı fiyatı 4.99 TL iken, en yüksek Akvaryum Dalga Yapıcı fiyatı 916.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Dalga Yapıcı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Dalga Yapıcı fiyatı ise 64.38 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Dalga Yapıcı Ürünleri Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri'nin Seçimi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Akvaryum Dalga Yapıcı

  Yaşam hareketliliğine ve ev ortamına uyum sağlayan evcil hayvanlar, hayatı daha güzel bir hâle getirirler. Konuşma yetenekleri olmasada her daim sevgi ve şevkatlerini hissettiren hayvanlar, insanların sorunlarına ortak olur ve hayat enerjisi sağlarlar. Herkesin arkadaşlık kurduğu hayvan türü farklıdır. Kimi bir kedinin doğasına kendini yakın hissederken kimi köpekler ile daha iyi anlaşır. Birçok türü olan balıklar ise insanları sakinlik ve dinginlik ile buluşturur. Ele alınıp sevilme ihtimali olmasa bile balıklar sadece görüntüsü ile hayranlık oluşturmaya yeter. İçine konuldukları akvaryumlar ile ortama farklı bir hava katarlar. Birbirinden farklı akvaryum çeşitleri, tasarımları ile dekorasyonlara uyum sağlar. Yüksek dirençli plastik ya da cam malzemelerden elde edilen akvaryumlar, pek çok balığa ev sahipliği yapar. Akvaryumun içerisine konan aparatlar ise balıklara daha uzun ve kaliteli bir ömür sunar. Akvaryum ısıtıcısı, akvaryum kumu, filtre, arka plan dekoru ve Dalga motoru gibi birçok aparat çeşidi bulunur. Dalga motorları, akvaryumun dibine inen ve orada biriken pisliklerin temizlenmesine yardımcı olur. 

  Akvaryum Dalga Yapıcı Modelleri ve Özellikleri

  Hayvanlar aleminin en sessiz türü olarak bilinen balıklar, yaşaması için uygun bir ortam oluşturulduğunda, uzun süre insan hayatına eşlik ederler. Bu kaliteli ve uzun ömrü sağlayacak olan akvaryum aparatları, her bütçeye uygun, ekonomik fiyatlar sunar. Akvaryum dalga yapıcı, akvaryum malzemeleri içerisinde yer alan en önemli aparattır. Görevi akvaryum dibindeki atıkların ve suyun hareket etmesini sağlamak olan dalga yapıcılar, akvaryum içinde bir sirkülasyon oluşturur. Bu kuvvetli akım balıkların hareket etmesine yardımcı olur. Akvaryuma yerleştirilen sump, balıkların dışkılarını atmak için kullanılır. Dalga yapıcı, motor gücü ve sağladığı sirkülasyon ile balık dışkılarını bu sump adı verilen tanklara iter. Bu sayede akvaryumun temizliği yapılmış olur. Amfibyumlar, omurgasızlar, deniz memelileri, suda yaşayan bitki ve hayvanların konulduğu akvaryumlar, bu aparatlar yardımı ile daha kullanışlı bir hâle gelir. Dalga motorlarının bir diğer görevi ise sump olan akvaryumlarda suyun eşit dağılmasını sağlamaktır. Eşit dağılan su, biyolojik dengenin devam etmesine ve korunmasına yardım eder. Özellikle dip kısımlara yerleştirilen dalga yapıcılar, dip kısımda yer alan suyun hareket etmesini de mümkün kılar. Kafa motoru olarak adlandırılan bir başka motor ise kum altında bulunan pisliklerin ve zararlı atıkların akvaryum dışına atılmasına destek olur. Dalga motorlarının sessiz çalışma yapısı, çalışma ev ortamlarında tercih edilmesine olanak tanır. Ayrıca düşük enerji tüketimi sunan dalga yapıcılar, tasarruf fırsatı sağlar. Pek çok marka farklı modeller de dalga motoru üretir. Her bir ürün değişik özellikler sunar. Dalga motorları genel olarak akvaryum boyutları baz alınarak seçilir. Güçlü mıknatısları ile akvaryuma kolayca yapıştırılan ürünlerin kurulumu kolaylık sağlar. 3 W güç sağlayan motor, 600 litre/saat akış desteği oluşturur. Modeller arasında tek çıkışlı olanlar da mevcuttur. Çift çıkışlı olan modeller yoğun hava sirkülasyonu sağlar. Balıkların oksijen ihtiyacını büyük ölçüde giderir. Su seviyesinde biraz daha yukarıda çalıştırılır. Saat dalga motoru su ayarını kontrol etmeye yardımcı olan ekranı ile kullanıcılara sunulur. Dalga motor modelleri ile sizde balıklarınızın daha temiz bir akvaryuma sahip olmasına yardım edebilirsiniz. 

  Akvaryum Dalga Yapıcı Kullanımı

  Akvaryumlar için oldukça gerekli olan dalga motoru, kullanım bakımından kolaylık sağlar. Cihazın çalışma sistemi çok basittir. İlk önce dalga motorunun mıknatıslı kısmı akvaryum camına tutturulur. Daha sonra ürünün alt bölümünde yer alan sekizgen parça, mıknatıslı tabana yerleştirilir. Akvaryum dalga yapıcı modelleri, suyun altında ve üstünde çalışma prensiplerine göre ikiye ayrılır. Eğer ürün su altında çalışma özelliğine sahip ise tümüyle su altında olduğundan emin olmanız gerekir. Su ile temas etmemesi gerekiyor ise ürünü akvaryumun üst kısmına yerleştirebilirsiniz. İstenilen yöne doğru ayarlanabilen dalga motorunu akvaryuma sabitledikten sonra prize takarak kullanabilirsiniz. Ürünü kapatmak isterseniz prizden çekmeniz yeterli olacaktır. Dalga motorunun uzun süren bir kullanım sağlaması bakımına bağlıdır. Düzenli ve temiz bir bakım ile cihazın ömrünü uzatabilirsiniz. Deniz akvaryumları söz konusu olduğunda tuzlu suyun korozyona neden olma etkisi yüksektir. Materyallerin yapısı tuzlu su içerisinde uzun süreler aynı kalmaz. Dalga yapıcıyı belirli aralıklarla temizleyerek korozyondan koruyabilirsiniz. Motorun verimi için yosun ve bakterilerin, su emiş ızgaraları ve mil yataklarına birikmemesi önlenir. 

  Akvaryum Dalga Yapıcı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Akvaryumun temizliğini ve su eşitliğini sağlayan dalga motorlarının seçiminde bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Bu özelliklerden ilki motorun kalitesidir. Motor kalitesi, gücü ve üretim malzemesi ile doğru orantılıdır. Yüksek motor gücüne sahip motorlar, suyu daha fazla hareketlendirerek balıkların oksijen seviyesinin artmasına yardım ederler. Üretim malzemesi ise dayanıklılık bakımından önem kazanır. İyi bir malzemeden üretilen dalga yapıcılar, uzun kullanımlarda akvaryum sahiplerine avantaj sağlarlar. Kaç litrelik su kapasitesi olduğu da bakılması gereken noktalardandır. 40 litre kapasitesi olan bir tank için 10 litreye kadar uygun olan bir dalga motoru yeterli performans göstermeyecektir. Akvaryumun temizliğini yeteri kadar temizleyemeyen dalga yapıcı balıkların sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle dalga motorunun hacim kapasitesi doğrultusunda modeller tercih edebilirsiniz. Akvaryumun dar ve oksijensiz ortamı nedeniyle gerçekleşen balık ölümlerinin önüne geçen dalga motorlarını Cimri.com adresinde bulabilirsiniz. Akvaryum dalga yapıcı fiyatlarını inceleyebilir en balıklarınız için en doğru ve ekonomik ürünü seçebilirsiniz.  

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery