Marka
Reebok
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

En uygun fiyatlı outdoor çorapları, cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Falke, Nike, Norfolk, Bridgedale, Adidas, Korayspor, Thermoform markalı ürünleri inceleyerek, fiyatlarını karşılaştırabilir, sizin için en uygun olan ürüne kolayca ulaşabilirsiniz.

Outdoor çorap çeşitleri nelerdir?

Yün çorap, termal çorap ve su geçirmez çorap gibi farklı özellikle ürünler mevcuttur. Yün çorap, soğuk kış günleri, doğa yürüyüşleri sırasında ayağı sıcak tutar ve terletmez. Termal çorap da ısıyı dengelemek için kullanılır. Adeta bir termos etkisi yaparak, içerideki ısı ve dışarıdaki soğukluk arasında bariyer oluşturur. Su geçirmez çorap ise daha çok sulak, karlı arazi aktivitelerinde kullanılır. Zorlu parkurlarda, ayakkabı su alsa bile, su ayağa ulaşmaz. Böylece tüm doğa aktiviteleri, her türlü olumsuz hava koşulunda, havanın keyfini çıkartarak yapılabilir. Ayrıca, kayak sporları ile ilgilenenler için özel kayak çorapları mevcuttur. Balıkçılık, dağcılık, avcılık, doğa yürüyüşleri, offroad aktivitelerinde outdoor ayakkabı ve botlarla birlikte outdoor çoraplar da kullanılır.

Outdoor aktivitelerde, outdoor çorapları kullanmanın avantajı nedir?

Outdoor aktiviteler, şehir hayatından uzaklaşmak, yaşam kalitesini artırmak ve doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin tercih ettikleri aktivitelerdir. Zorlu doğa koşullarında yürüyüşler yapmak, bol bol oksijen almak, doğa ile bütünleşmek, farklı keyifler yaşatır. Bu aktiviteleri yaparken, sağlığımızı koruyabilmek önemlidir. Sağlığımızı koruyabilmenin en etkin yolu da vücut ısımızı koruyabilmektir. Üşüdüğümüz zaman, vücudumuz hayati organlarımızı ısıtmak için enerji harcar. Bu da enerji gerektiren doğa sporumuz sırasında, kolayca yorulmamıza sebebiyet verebilir. Bu nedenle, bu tür aktiviteleri yaparken, outdoor ürünler kullanılır. Özellikle bayanların sağlığı açısından ayakların sıcak tutulması, üşütülmemesi çok önemlidir. Bu nedenle, soğuk hava etkinliklerinde yün outdoor çorap, termal outdoor çorap gibi özel çoraplar kullanırlar. Yağışlı havalarda yürüyüşler yapmak veya bir dereye, göle ayakkabılarımızla girebilmek birçok kişi için keyif vericidir. Su geçirmez çoraplar, bu ihtiyacımızı rahatlıkla giderir.

Cimri.com sitesi, birçok online alışveriş sitesini sizin için inceleyerek, aradığınız, en ucuz ürünü tek tıkla bulmanıza yardımcı olur. Sitede bulunan, giyim (outdoor) kategorisinin altında yer alan outdoor çorap markalarını ve modellerini inceleyebilir, fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz.