Evlerden atölyelere, ahşap delmekten metal delmeye kadar birçok farklı kullanım yeri ve imkânı bulunan matkaplar farklı matkap uçlarıyla birlikte kullanılır. Siz de Bosch, Makita, Dewalt, Troy gibi markalara ait en kaliteli matkap ucu çeşitlerine Cimri.com’daki en ucuz fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz.

Matkap Ucu Nedir?

Delik delme, havsa açma işlemleri için kullanılan elektrikli bir alet olan matkabın delme işlemini yapan uç kısmıdır. Matkap ucu zamanla ülkemizde matkap adını almıştır. Birçok üretim atölyesinin ve fabrikaların en temel aletlerinden biri haline gelen matkaplar profesyonel kullanımda olduğu gibi ev tarzına uygun modellere de sahiptir.

Matkap Ucu Çeşitleri Nelerdir?

Matkap ucu çeşitleri kullanımına göre delici/kırıcı, darbeli, vidalama yapma özelliğine sahiptir. Metal matkap uçları; çelik, çinko vb metal aksamların delinmesi işlerinde kullanılan çeşitlerdir. Titanyum kaplama ya da yüksek hızlı çelikten imal edilirler. Ahşap matkap uçları; uzun uçlu olan, ahşapta düzgün delikler açabilmek için kullanılan modellerdir. Mobilya sabitlemede ahşap matkap uçları, eşyalarınıza zarar vermeden, görüntüsünü ve yapısını bozmadan işlem yapmanıza imkân sağlar. Beton matkap uçları; darbeli ya da darbesiz duvarların üzerinde delik açılması için üretilmiş özel matkap uçlarıdır. Beton matkap ucu; duvara sabitlenmesi gereken her şey için delik açmanın güvenli bir yoludur. Farklı matkap uçlarının bir arada bulunabildiği matkap ucu seti işlevsel yapısıyla matkap kullanımının yoğun olduğu atölyelerde daha çok tercih edilir.

Matkap uçları; ağız kısmındaki ucun girmesine imkân veren matkap mandreni tiplerine göre de seçeneklere sahiptir. Anahtarlı, çift kovanlı, anahtarsız, tek kovanlı anahtarsız ve SDS mandren olmak üzere üretilen matkap uçları delme işlerinde çok güvenli kullanım sağlamaktadır.

Matkap ucu seçimi özenli yapılmalıdır. Kullanım alanına göre sağlam motorlu ve kaliteli bir model uzun yıllar size hizmet edecektir. Farklı iş kollarında ve evlerde kendine yer edinen matkap ve matkap uçları pratikliği ve az yer tutmasıyla özel kutularında düzenli bir şekilde muhafaza edilmeye imkân tanımaktadır. Çok fazla güç harcamadan, kendinizi yormadan, metalden ahşaba seramikten betona dek birçok alanda delme işlerini rahatça yapabileceğiniz matkap ucu; ebat ve marka seçeneği bolluğu ile sizlerle buluşuyor. Cimri’de en kaliteli ve en ucuz matkap ucu çeşitlerini bulabilirsiniz.