Marka
Sare Pırlanta
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Yüzük Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle kadınlar tarafından kullanılan ama erkeklerinde aksesuarları arasında yer alan yüzük, bazen aksesuar bazen ise medeni durum belirtme aracı olmaktadır. Kadınlar tarafından en çok tercih edilen altın yüzük ise aksesuar amacıyla ve alyans olarak kullanılmaktadır. Altın yüzük alırken öncelikle seçeceğiniz modelin, sizi ve tarzınızı yansıtacağını unutmamanız gerekmektedir. Takı olarak en çok tercih edilen altın yüzüklerin; sarı ve beyaz olmak üzere iki farklı altın rengi çeşidi bulunmaktadır. Altın yüzük seçimlerinde en önemli nokta, altın yüzüğün kaç ayar altından oluşacağıdır. Fiyat bakımından biraz daha uygun olan gümüş yüzükler de hem aksesuar hem de alyans olarak kullanılmaktadır. Her kadının hayali olan evlilik ve ilk aşaması olan evlilik teklifi için alınan pırlanta tek taş yüzük modelleri de en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Tek taş yüzük evlilik teklifi ile eş değerdedir. Kadınlar için önemi büyük olan tek taş yüzük, elmastan üretilir. Elmas ise doğada bulunan en sert, en önemli taşlardan birisidir. Tek taş yüzük günümüzde aşkın, sevginin ve sonsuzluğun bir ifade biçimi olarak evlilik teklifi sırasında gelin adayına takdim edilir. Nişan yüzükleri dendiğinde ise akla gelen ürün altın alyanslardır. Nişanlandıktan sonra yüzük sağ eldeyken evlendikten sonra ise sol ele takılmaktadır. İkinci seçenek olarak gümüş alyanslar da mevcuttur. Genellikle söz yüzükleri gümüş alyans olarak seçilmektedir. Aksesuarın gözdesi olarak bilinen swarovski yüzükler, kararmaz ve özel bir bakım gerektirmez. Parlatılması için özel bir işlem gerekmez. Her türlü alyans yüzük gibi bu yüzükler de belirli yıllarda bakım için kuyumcuya götürülebilir; ya da ılık su altında hafif bir sıvı sabun ya da deterjan yardımı ile elde yıkanıp; çok iyi durulanıp kurulanarak, bakımları tamamlanabilmektedir. Erkek yüzük modellerinde ise kombinlerini tamamlamak isteyen erkekler için üretilen birçok farklı modeller yer almaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra inci yüzük, renkli taşlı yüzük, pırlanta tamtur yüzük, safir yüzük ve bijuteri yüzük seçenekleri de yer almaktadır. Sizde ürünlerin hepsini incelemek istiyorsanız altın, takı ve aksesuar kategorisi adı altında sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Yüzükler Nasıl Temizlenir?

Genellikle altın ve gümüş yüzükler kullandıkça kararma yapmaktadır. Bunun önüne geçmek için ise izleyeceğiniz pratik yollar mevcuttur. Gümüş yüzüğünüz için diş macunu, sirkeli su ve karbonat karışımı ve tuz ve limon karışımı olarak belirtilmektedir. Altın yüzükler için ise deterjanlı kaynamış su ya da beyaz sabun ve amonyak yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Yüzük Ürünlerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Yüzük ürünlerinin fiyat aralığı yüzüğün markası ve çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan yüzük ürünlerini sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız yüzük ürünlerinin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.

Pırlanta tek taş yüzük, altın yüzük, gümüş yüzük, altın alyans, gümüş alyans, swarovski yüzük, erkek yüzük, pırlanta tam tur yüzük, inci yüzük ve bijuteri yüzük modellerini cimri.com sitesinden inceleyebilir, beğendiğiniz modellerin fiyatlarını karşılaştırarak, en ucuz yüzükleri bulabilirsiniz.

Yüzükler takıldıkları parmağa göre bir anlam ifade eder mi?

Yüzük hem kadınlar hem de erkeklerin kullandığı aksesuarların arasında gelir. Yüzük, takıldığı parmağa göre de anlam kazanabiliyor. İşaret parmağına takılan yüzük, ilişkim yok, ilişkiye açığım anlamına gelebilirken, baş parmağa takılan yüzük, özgürlüğe düşkünlüğü, kısa süreli aşklara açık olunduğunu gösterebiliyor, yüzük, orta parmağa veya küçük parmağa takılmış ise, güvenilir bir kişi imajı çizebiliyor. Hatta, günümüzde kadınlar arasında moda olan, tüm parmaklara takılan eklem yüzükleri de vardır. Son moda bijuteri yüzük modellerini, cimri.com sitesinden inceleyebilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bu yüzükler, tam parmak ve el birleşimine kadar inmez. Parmağın üst boğumuna kadar gelen, küçük çaplı ürünlerdir. Evlilik, nişan ve söz yüzüğü ise yüzük parmağına takılır.

Evlilik yüzükleri ve tek taş pırlantaların anlamı nedir?

Evlilikte yüzük takılması inancı Antik Mısır’a dayanır. Yüzük, form itibariyle başlangıç ve bitiş noktası bulundurmadığından sonsuzluk sembolü olarak da kullanılır. Sol ele takılmasının nedeni de eskiden, kalbe giden damarın sol elimizdeki yüzük parmağından geçtiğine inanılmasıydı. Böylece, ‘’bütün kalbimle sonsuza dek…’’ anlamına gelen evlilik yüzüğü kavramı doğmuştur. Genellikle tek taş pırlanta modeller tercih edilir. Tek taş, tekliği ve birliği ifade eder. Tek taş evlilik yüzüğü, pırlanta tam tur yüzük modelleri ile birlikte kullanıldığında oldukça şık durur. Evlenme teklifi etmeyi düşündüğünüz kişi için en güzel tek taş pırlanta modellerini en ucuz fiyatlı olarak cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca, çift alyans modellerini de inceleyebilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

En ucuz yüzük modelleri nerden incelenebilir?

Kendiniz veya sevdikleriniz için yüzük almayı düşünüyorsanız, cimri.com sitesinde, altın, takı &aksesuar kategorisi altında bulunan, yüzükler sekmesini tıklayabilir, ürünleri inceleyerek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Cimri.com, beğendiğiniz ürünün satışını yapan online alışveriş mağazalarını sizin için gezerek, en ucuz alternatifi tek tıkla ekranına getirir.

https://www.cimri.com/yuzukler