iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Tablet Pc >
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Bağlantı Tipi 3G - 4G
  • Bellek (RAM) 1 GB
  • Dahili Hafıza 8 GB
  • Ekran Boyutu 7.85"
  • Ekran Çözünürlüğü 1280x800 Piksel
  • İşletim Sistemi Android
  • Özellikler Ön Kamera
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
General Mobile Discovery Tab 8 3G 2013 yılında piyasaya sürdüğü Discovery modeliyle akıllı telefon pazarında önemli başarı yakalayan General Mobile, mobil teknolojinin önemli oyuncularından biri olduğunu göstermeye devam ediyor.
Yazar: Cenk Atlı 07/01/2015
İlk Bakış

2013 yılında piyasaya sürdüğü Discovery modeliyle akıllı telefon pazarında önemli başarı yakalayan General Mobile, mobil teknolojinin önemli oyuncularından biri olduğunu göstermeye devam ediyor. Özellikle fiyat/performans dengesiyle son derece etkili bir cihaz olan Discovery Elite'in ardından firma, tablet alanında da iddialı olduğunu gösteriyor.

Tasarım

General Mobile'ın Discovery Tab 8 3G olarak adlandırdığı tablet modelinin ince bir yapısı var. 7,85 inç gibi oldukça büyük bir ekranın cihaza sade ve şık bir tasarımla yerleştirildiğini görüyoruz. Rakamlarla konuşmak gerekirse; 199 mm uzunluğa, 134 mm genişliğe ve 8,2 mm inceliğe sahip olan modelin piyasadaki diğer tabletlerle karşılaştırıldığında ortalamadan biraz daha ince olduğu anlaşılıyor. Genel görünümü ve boyutları itibariyle cihazın iPad mini'yi hatırlattığı söylenebilir. Tabletin 337 gram ağırlığının da piyasadaki diğer tabletlerle karşılaştırıldığında son derece makul olduğunu belirtebiliriz. Tek elle de zorlanmadan kullanılabilecek olan Discovery Tab 8 3G'i ceketinizin cebinde de rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Cihazın siyah ve beyaz olmak üzere iki ayrı renk seçeneği de bulunuyor.

Ekran

IPS teknolojisinin kullanıldığı ekranda 16 milyon renk bulunuyor. Cihazın 7,85 inç boyutundaki ekranının dinamik bir parlaklık dengesinin olduğu anlaşılıyor. Her inç başına 163 ppi değerinde piksel yoğunluğu olan Discovery Tab 8 3G'nin geniş ekranında iyi bir görüntü kalitesinin olduğunu ifade edebiliriz. Cihaz akıllı telefondan çok bir tablet kategorisinde değerlendirildiği için, ekranın Full HD özelliği olmaması da anlaşılır bir durum. Zira bu denli büyük bir ekranın daha yüksek piksel yoğunluğu ve Full HD özelliğinin olması çok daha büyük bir maliyet anlamına gelecektir.

Kamera

Discovery Tab 8'in ortalama tablet değerlerinin biraz altına düştüğü alanlardan birisi kamerası. Yüz tanıma, hızlı çekim gibi özelliklere sahip olan ana kameranın yalnızca 2 megapiksel çözünürlüğe sahip olduğunu belirtelim. 1600 x 1200 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekimine olanak tanıyan kameranın 8x dijital zoom ve AutoFocus özellikleri de bulunuyor. Cihazın ana kamerasıyla 1080p değerinde video kaydedilebiliyor.

Tabletin bir de 0,3 megapiksel değerinde ön kamerası var. Yüksek düzeyde bir görüntü kalitesi sunmasa da, ön kamera aracılığıyla geniş bir ekranda görüntülü görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Performans

Discovery Tab 8 3G'de dört çekirdekli bir işlemci yer alıyor. ARM CORTEX A-7 işlemcinin hızı ise 1,2 GHz değerinde. 1 GB RAM ve 8 GB ROM'a sahip olan cihaz, işlemci performansı açısından piyasada bulunan diğer tabletlerle karşılaştırıldığında ortalama bir değere sahip. Arayüzü kullanırken, geçişlerde herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz ve Android platformundaki birçok uygulama son derece rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

Dört çekirdekli işlemci ve 3G bağlantı özelliği piyasada bulunan tablet bilgisayarlar arasında muazzam bir yenilik değil. Fakat dikkat çekici olan Discovery Tab 8'in bunu son derece uygun bir fiyatla kullanıcılarına sunması.

Discovery Tab 8'in 8 GB boyutunda bir dahili depolama alanı mevcut. Bu dahili hafızanın piyasadaki tablet cihazlarla karşılaştırıldığında ortalama bir değerde olduğunu söyleyebiliriz. Müzik, fotoğraf ve video dosyaları için daha fazla bir alana ihtiyaç duyan kullanıcılar için cihazda bir de microSD kart desteği bulunuyor. Cihazın depolama alanı 32 GB'ye kadar genişletilebiliyor.

Batarya

General Mobile Discovery Tab 8'in 4000 mAh değerinde, oldukça yüksek bir batarya kapasitesi var. 7,85 inç boyutundaki ekranını göz önünde bulundurduğumuzda söz konusu batarya kapasitesinin de ideal bir düzeyde olduğu anlaşılabilir. Ortalama bir kullanımla cihaz 1 günü rahatlıkla çıkartabiliyor.

Sonuç

General Mobile Discovery Tab 8, işlemci performansı ve 3G özelliğiyle öne çıkan bir tablet bilgisayar. Onun daha da dikkat çekmesini sağlayan şey ise General Mobile'ın güçlü donanıma sahip ürünlerini görece düşük bir fiyatla piyasaya sunan bir firma olması. Discovery Tab 8 kamera ve ekran kalitesi açısından çok da etkili bir teknik altyapıya sahip olmasa da güçlü donanımı ve bağlantı özellikleri sayesinde doğal bir alternatif olabilir.

Cenk Atlı 07/01/2015
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
General Mobile Tablet Pc