SELFIE ÇUBUĞU NEDİR? NE İŞE YARAR?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızın vazgeçilmez aletlerinden biri olan akıllı telefonlar sayesinde, insanlar için yepyeni bir yaşam alanı oluştu: sosyal medya. İnsanların kendilerini resimlerle ifade ettiği sosyal medya sayesinde, insanlarda beğenme ve beğenilme gibi ihtiyaçlar oluşmaya başladı. Sosyal medya platformları çoğaldıkça, insanların resim çekip, o resmi yayınlama ihtiyaçları da çoğaldı. İstenen açıyı istenen şekilde veremeyip kendilerini istedikleri gibi ifade edememek gibi sıkıntılarla boğuşan insanların yardımına, akıllı telefon aksesuarları üreten markaların koşması ile birlikte selfie-özçekim çubukları hayatımızda rol almaya başladı. Cep telefonunuzun ön kamerası ile çektiğiniz resimlerde, istediğiniz uzaklık kolunuzun yetişemeyeceği noktada ise, ya da vermek istediğiniz pozu yakalamakta zorluk yaşadığınızda, özçekim çubukları yardımınıza koşuyor. Kısacası, etrafınızdaki insanlardan, “bir resmimi ya da resmimizi çeker misiniz?” gibi sorulan sorular selfie-özçekim çubukları sayesinde tarihe karıştı.

SELFIE ÇUBUĞU NEDİR?

Özçekim çubuğu, insanların kendi başlarına fotoğraf çekebilmesi için cep telefonlarını taktıkları bir aparattır. Katlanabilen bir çubuk mekanizmasının üzerine yerleştirilmiş, genelde bir telefona zarar vermemek için yaylı bir sistem üzerine yapıştırılmış yumuşak plastikten oluşan, selfie çubuğu başlığı denilen bir çerçeveden oluşur. Telefonun kulak girişine bağlanan bir soket yardımı ile kullanılır. Bunun yanında selfie çubuğu bluetooth yardımı ile de kullanılabilen modelleri mevcuttur. Bu modellerde ise selfie çubuğu bluetooth kumandası denilen kumandalarda kullanılmaktadır. Selfie çubuğu kullanımı oldukça rahattır. Cep telefonunuzda selfie çubuğu ayarını bir kez yaptıktan sonra, defalarca çok kolay biçimde kullanılır. Piyasada bulunan akıllı telefonların neredeyse hepsi de selfie çubuğu destekleyen telefonlardır.

Selfie- özçekim çubukları, katlanabilen bir mekanizmaya sahip olduğundan, fazla yer kalamaz. Gittiğiniz her yerde, yaşadığınız en güzel anları, istediğiniz şekilde resmedebilmek için yapmanız gereken tek şey, özçekim çubuklarınızı çantanıza atmaktır. Katlanabilir yapısı selfie çubuğu bozulmasına neden olmaz.

Addison, Codegen, Avec, S-Link, Mobile World, Dark, Case 4U, Cyber, Sandberg gibi cep telefonu aksesuarları üreten markalarda da özçekim selfie çubuğu modelleri mevcuttur. Birbirinden farklı renk seçenekleri ile en uygun fiyatta selfie-özçekim çubuklarını cimri.com’dan temin edebilirsiniz.

https://www.cimri.com/selfie-ozcekim-cubugu