iştirakidir.
500 - 615 TL (4 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Razer Ouroboros Elite Ambidextrous Mouse

500,00 - 615,00 TL (4 Fiyat Seçeneği)
  • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Bağlantı Türü Kablosuz
  • Ürün Tipi Mouse
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Razer Ouroboros Elite Ambidextrous Oyuncu ekipmanları denilince ilk akla gelen firmalardan Razer’ın Ouroboros Elite Ambidextrous modeli, ayarlanabilir yapısıyla kullanıcılara tam ergonomi sunuyor. En ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da bulabileceğiniz Razer Ouroboros Elite Ambidextrous modelinin detaylarına yakından bakıyoruz.
Yazar: Hakan Sülün 15/02/2016

Razer, donanım dünyasıyla içli dışlı olanların bildiği üzere uzun zamandır oyuncu ekipmanları geliştiren köklü bir firma. Bundan bir 10 yıl öncesinde ülkemizde pek fazla faaliyet göstermese de yaklaşık 5-6 yıldır hemen hemen her yeni çıkan Razer ürününün artık ülkemizde temin edebilmek mümkün. Ülkemizde daha faaliyet göstermesiyle Razer’ın nasıl ekolojik yapıya sahip ürün yelpazesi geliştirdiğini de daha yakından öğrendik ve deneyimledik. Buna göre Razer firması, genellikle üst düzey oyunculara hitap edecek, kaliteli malzeme ve şık görünüme sahip ancak bir o kadar fiyatı tuzlu donanım ekipleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Bugün inceleyeceğim Razer Ouroboros Elite Ambidextrous adlı oyuncu faresi de yukarıda anlattığım tipik bir Razer ürünü standartlarına birebir uyuyor. Razer Ouroboros Elite Ambidextrous, gerçekten kaliteli malzemelerle harmanlanmış, şık görünümüyle albenisi yüksek ancak fiyatı da normal bir farenin çok daha üstünde seyreden bir oyuncu faresi. Bu ön bilgiyi verdikten sonra sizlere farenin teknik özelliklerine bir göz atalım.

Tasarım

Razer Ouroboros Elite Ambidextrous’la ilgili bahsetmem gereken iyi özelliklerin büyük bir çoğunluğunu tasarım bölümü oluşturuyor. Ergonomik açıdan her kullanıcıya hitap etmesi için özel olarak geliştirilen sıra dışı ve robotik bir tasarımı olan cihaz, tam olarak oyunculara hitap edecek cinsten agresif ve şık bir dizayna sahip.

Farenin üzerinde sağ klik, sol klik, scroll tuşu dahil olmak üzere toplam 11 adet programlanabilir tuş yer alıyor. Bu tuşlar farenin PCI değerini artırma/azaltma ya da müzik sesini azaltıp/yükseltme gibi çeşitli fonksiyonlar için atanabiliyor. Tabii ki bu atamaları yapmak için Razer’ın bulut üzerinden izmet veren Razer Synapse 2.0 yazılımını kurmak gerekiyor ancak yazılımla ilgili detaylara birazdan değineceğim.

Özellikler

Oyuncu fareleri genelde 5.000 ila 7.000 arasında bir değere kadar DPI (inç başına noktalama) sunabiliyor. Lakin Razer Ouroboros Elite Ambidextrous’ta bu rakam 8.200 DPI’a kadar çıkabiliyor. Bu da fare imlecinin standardın çok daha üzerinde bir hızla hareket ettirilebileceği anlamına geliyor.

Kalbinde 32-bit’lik bir ARM işlemci barındıran fare, kullanım esnasında tepki gecikme süresini yalnızca 1 ms gibi inanılmaz düşük bir rakama indirgeyebiliyor. Cihazın hiç şüphesiz en önemli özelliklerinden biri ise ister USB 2.0 çıkışı ile kablolu olarak ister kablosuz olarak da kullanılabilmesi. Kablosuz olarak kullanabilmek, kutu içeriğinde beraber gelen kabloyu, farenin kablosuz bağlantı sağlayıcı istasyonuna bağlamak gerekiyor. Böylece fare, gereken kablosuz bağlantı desteğini bu istasyon üzerinden sağlıyor. Ancak kablosuz olarak cihazın bataryasının el verdiği süre kadar kullanılabiliyor. Bu da yaklaşık 12 saate kadar kesintisiz oyun oynanabileceği anlamına geliyor. Fareyi şarj etmek içinse iki yöntem var; USB kablo ile kullanımda batarya otomatik olarak dolum işlemine geçiyor ya da istasyonun üzerine takılabiliyor. Tabii istasyona takıldığında fareyi kullanmak mümkün olmuyor.

Razer Ouroboros Elite Ambidextrous'un içindeki teknoloji dışında daha konuşulabilecek çok şey var. Modüler bir tasarıma sahip Razer Ouroboros Elite Ambidextrous, bir kullanıcının tam olarak istediği fiziksel şekle göre ayarlanabiliyor ve kişiselleştirilebiliyor. Örneğin farenin en arka bölümünde yer alan avuç içinin bilek kısmına yakın bölgesine temas eden kısmı, yaklaşık 2,5 cm’e kadar uzatılabiliyor ve 3 farklı açı ayarı yapılandırılabiliyor. Ayrıca cihazın sağ ve sol kenarlarında yer alan 2’şer mıknatıs paneli sayesinde, tutuş şekli tamamen kullanıcının ihtiyacına göre şekillendirilebiliyor. Razer Ouroboros Elite Ambidextrous’un kişiselleştirilebilme konusunda eksik gördüğüm tek yanı; ağırlığının değiştirilememesi. Üst seviye oyuncu farelerinin çoğundan, tutuş hassasiyetini ayarlamak için cihazla beraber gelen harici ağırlıklara alışığız. Ancak muhtemelen tüm diğer ayarlanabilir bileşenlerden kaynaklı farede fazladan ağırlık koyacak yer kalmadığından harici ağırlık özelliği eklenmemiş.

Özellikler kısmında son olarak Razer’ın neredeyse tüm oyuncu ekipmanlarıyla beraber sunduğu Synpase 2.0 bulut yazılımından da kısaca bahsedeyim. Synapse 2.0, kullanıcıların tuş atamaları ya da makrolar gibi yazılımsal tüm ayarlarını bulut üzerinden saklayan bir yazılım programı. Eğer bir kullanıcının faresini başka bir bilgisayarda kullanması ya da bilgisayarına format atması gerekirse, eskiden kullandığı ayarları birebir kullanabilmesi için mevcut kullandığı PC’ye bu yazılımı yüklemesi yeterli oluyor.

Sonuç

Razer Ouroboros Elite Ambidextrous, sunduğu özelliklerin çeşitliliği ve karizmatik tasarımı açısından bir oyuncuyu asla yarı yolda bırakmayacak son derece kullanışlı bir fare. Hatta oyuncu faresinin sunduğu özellikler o kadar fazla ki, belki normalde hiç ihtiyacınız olmayan ayarlamaları bile yapmak ve bu kadar zengin kişiselleştirilebilme arasında kendinizi şımartmak isteyeceksiniz. Özetle; Razer Ouroboros Elite Ambidextrous’un sunduğu performans ve özellikleriyle ilgili kesinlikle kötü bir yorum yapamam. Tüm bu özelliklerin Razer’ın her ürününde başardığı üzere bir de son derece vahşi bir tasarımla birlikte gelmesi, cihazın albenisini daha da artırıyor. Yalnız cihazla ilgili yapacağım en büyük eleştiri de bu “almak” kısmında başlıyor. Razer Ouroboros Elite Ambidextrous ülkemizde 428 ila 550 TL arasında değişen fiyat etiketi ile satılıyor. Sunduğu özellikler ne kadar şahane olursa olsun bir oyuncu faresi için 550 TL gibi bir meblağ gözden çıkarılabilir mi? İşte işin düşündüren noktası tam olarak bu. Razer Ouroboros Elite Ambidextrous’ı en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da bulabilirsiniz. Cimri, cebinize çalışır…

Hakan Sülün 15/02/2016
Razer Oyuncu Mouse