Bazen özel bir günde ortamın havasını değiştirmek için, bazen yorgun bir günün ardından biraz sakinliğe kavuşmak için, bazense sadece elektrikler kesildiği için kullandığımız birbirinden farklı mum çeşitlerini daha hoş gösterecek yüzlerce mumluk modelini Cimri.com’da en uygun fiyat sıralamaları ile bulabilirsiniz!

 • Mumluk çeşitleri nelerdir?

  Sakinliğin ve huzurun en güzel simgelerinden birisi hiç şüphesiz ki mumlardır. Yorgun bir günün ardından bir mum yakıp uzandığınız zaman sessizliğin içerisinde mumun hareket edişini izlemenin verdiği huzur ve sakinliği hiçbir şey veremez. Bu güzel objeleri daha da güzelleştirmek ve etrafı kirletmemek adına edineceğiniz mumluk çeşitleri keyfinize keyif katacak güzel aksesuarlar arasındadır. Bu güzel aksesuarların birbirinden güzel pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerin en başında da tabii ki şamdan modelleri gelmektedir. Özellikle romantik akşam yemeklerinin ya da özel davetlerin vazgeçilmez aksesuarlarından olan yüzlerce şamdan çeşidi bulunmaktadır. Genelde metal destekli ayak kısımları bulunan uzun objeler olarak karşımıza çıkarlar.

  Çeşitlerden bir diğeri ise fener mumluk modelleridir. Bu çeşitlerin genel özelliği üst kısımlarında askılarının olmasıdır. Üst kısımlarındaki askılar sayesinde eski nostaljik aydınlatmalar gibi belirli bir yere asılarak ortam aydınlatılır. Özellikle yaz aylarında bahçelerde kullanabileceğiniz güzel aksesuarlardır. Bir diğer çeşit ise tealight adı verilen hepimizin bildiği minik beyaz mumlar için özel olarak üretilmiş tealight mumluk çeşitleridir. Üzerine minik mumları koyabileceğiniz delikleri olan bu dekoratif ürünler evinize hoş bir hava katabilir. Bardak mumluk çeşitleri de oldukça çok rağbet gören ve sevilen modellerden biridir. Mumlar için özel olarak üretilen dekoratif bardakların içerisine koyacağınız mumlarla emin olun ortamın havası değişecektir!

 • Yukarıda adı geçen ve daha birçok mumluk modelleri en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da sizlerle!

 • Mumluk Nasıl Temizlenir?

  Oldukça hoş ve ortamın havasını değiştiren mumluk modellerini temizlemesi biraz uğraştırıcı gelebilir. Oysa belli birkaç yöntem ile temizliği çok basit bir hale gelecektir.

  Öncelikle bu tarz objelerinizi sık sık temizlemek mumunuzun her damladığında bırakacağı mum kalıntılarının birikmemesi ve sizi zorlamaması adına oldukça önemlidir. Objelerinize mumları yerleştirmeden evvel bir miktar su koyduğunuz takdirde mumun dibine akıp donmasını engelleyerek mumluğunuzu koruyabilirsiniz. Bu önemleri alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

  Fazla miktarda mum kalıntısı olan objeleriniz varsa onları temizlemek de oldukça basittir. Öncelikle yapmanız gereken şey, mumluğunuzu dondurucuya koyarak donmasını sağlamak. Böylelikle donan mumlar objenizde hiç zorlanmadan çıkacaktır. En az 1 saat buzlukta kalıp donan objenizi çıkararak keskin olmayan bir bıçak yardımı ile nazik bir şekilde mum kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Kalan ufak mum kalıntılarını çıkarmak için de sıcak su, sabun ve bir bezden yardım alabilirsiniz. Bu üçlüyü kullanarak kalan mum kalıntılarından da hemen kurtulabilirsiniz!