Astell&Kern XB10 Ses Çevirici

Bu ürün 1 fiyat bulunduruyor.
Mağaza Puanı 9.8
Astell&Kern XB10 Yüksek Çözünürlüklü Dijital Ses Çevirici (DAC) - Siyah
Bonus'a özel 1000TL üzeri alışverişe 50TL bonus
+ Kargo Ücreti
Aynı Gün Kargo
EN UCUZ
971.90 TL
Mağazaya Git
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
İnceleme
13.02.2017Yazan: Ferhat Verdi

Astell&Kern AMP AK-XB10

Bluetooth DAC modeli Astell&Kern AMP AK-XB10, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da. Test merkezimizde ağırladığımız bu ilgi çekici modelin teknik detaylarına, tasarımı ve diğer öne çıkan özelliklerine yakından bakacağız. Astell&Kern AMP AK-XB10 detaylı incelemesini aşağıda bulabilirsiniz.
Astell&Kern AMP AK-XB10

Astell&Kern önde gelen ses teknolojileri markalarından. Şirketin test merkezimizin konuğu olan modeli ise AMP AK-XB10. Bir Bluetooth DAC seçeneği ve gerek tasarımı, gerekse yaşattığı deneyimle dikkat çekiyor. Detaylarına yakından bakacağız…

Astell&Kern AMP AK-XB10 Tasarım ve Öne Çıkan Ayrıntılar

Astell&Kern AMP AK-XB10 çok zarif bir kutu içinde geliyor. Silindir şeklindeki kutusundan ürünle birlikte şarj kablosu ve küçük bir kullanım kitapçığı çıkıyor. Dokunduğunuz anda pozitif algılarınız harekete geçiyor bile. Geometrik şekillerle bezeli görünümü, minimalist detayları ve kompakt tasarımıyla öne çıkıyor. Beraberindeki klipsini takarak da kullanabiliyorsunuz; örneğin t-shirt’ünüzün kenarına iliştirebilmenize olanak tanınıyor. Güzel bir detay.

Ses yükseltme/alçaltma butonları, sonraki şarkıya atlama fonksiyonları gibi temel kontrol mekanizmalarına sahip. Küçük bir gösterge ışığı ile 3.5 mm ve 2.5mm kulaklık girişleri bulunuyor. 3.5mm balanssız kulaklık girişinin yanında bir de 2.5mm balanslı kulaklık girişinin olması, balanslı kabloyla gelen kulaklıklarla birlikte kullanımını sağlıyor. Çok iyi bir ekstra puan daha. Peki kullanımı nasıl, performansı tatmin edici mi? İşte bu merak edilen sorulara yanıtlar geliyor…

Astell&Kern AMP AK-XB10  Kullanım  Detayları ve Sonuç

Kullanımı bir hayli kolay. Akıllı telefon ya da tabletinizin Bluetooth’unu açıyorsunuz, XB10’un üzerinde A harfi bulunan klipsini sağa doğru çekip Bluetooth’u açıyorsunuz. Akıllı cihazınızda Bluetooth aramasında ‘XB10’ görünüyor ve eşleştir diyerek ilk aşamayı tamamlıyorsunuz. Şimdi XB10’a kulaklık taktığınız anda akıllı cihazınızdaki tüm çıkan sesleri Bluetooth üzerinden dinleyebilirsiniz. Üstelik kulaklığınız, akıllı cihazınıza değil XB10’a bağlı haldeyken. Son derece fonksiyonel bir hareket esnekliği sağlayan bir durum olduğunun altını çizelim.

Bluetooth menzili maksimum 10 metre, kullanılan Bluetooth teknolojisiise 24 bit HD ses çözünürlüğü destekli. Bu çözünürlük aptX HD teknolojisi ile sağlanıyor. Astell&Kern’in kendi teknolojisi ile bir Qualcomm teknolojisi olan aptX HD’nin harmanlandığı XB10, kayda sadık kalınarak net ve detaylı sesler dinlemenizi sağlıyor. Dinlenilen müziğin Bluetooth üzerinden geldiğini düşünmeniz, açıkçası buna alışmanız biraz zaman alıyor. Sesteki kayıpsızlık muazzam seviyede.

Cihaz 5 saate varan şarj dayanıklılığı sunuyor. Şarjı bittiğinde adaptör kullanılarak 2 saat süre içinde tam dolu hale getirebiliyorsunuz. Kutu içeriğinde adaptör yok, mobil cihazlarınızla birlikte gelen ilgili kısmı kullanabilirsiniz. Şık tasarımı, fonksiyonel özellikleri ve performansıyla beğenimizi kazanan Astell&Kern XB10, son derece yetenekli bir Bluetooth DAC aygıtı. Özellikle sıklıkla spor yapan ya da günlük hayatı genellikle hareket halinde geçen kimseler için çok iyi bir çözüm.