Marka
Bedinn
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Yemek yenilen masaların üstü çok çabuk kirlenir. Kirlenmeyi önlemek için de masanın üstüne örtü serilir. Bu örtüye masa örtüsü denir. Apolena, Gravel, Aliz, Beauty Crafts, İsadora, Elart, Taç gibi markaların masa örtüsü modellerini Cimri.com dan bakıp sipariş verebilirsiniz.

MASA ÖRTÜSÜ NEDİR?

Yemek masaları, mutfaklar da ya da yemek odalarında bulunurlar. Yemek yenilen yerler oldukları için yemek kırıntıları dökülmesin diye örtü serilir. Serilen örtü her masanın boyutuna göre farklılaşır. Yemek masaları zaten standart boylara sahiptir. Bu standart boylarda da örtüler üretilir. Örtüler farklı modelde ve renkte tasarlanırlar. Dantelli, çiçekli, düz kumaşlardan yapılmışlardır. Günlük kullanılan örtüler çiçekli ya da düz kumaşlardan olurken, ağır misafirlerin olduğu zamanlar kullanılan örtü dantelli olandır. Örtünün kaymak olması gereklidir. Kaygan kumaştan yapılırsa üstüne koyulan tabak, bardak gibi şeyler kayıp düşebilir. Masa örtüsü fiyatları ise her bütçeye uygundur. Cimri.com da masa örtüsü kategorisinde sadece masa örtüsü yoktur. Masaların üzerine kullanılan runnerlar ve Amerikan servisleri de vardır. Runnerlar normal örtünün üzerine serilirler. Uzundurlar. Tabakların alt kısmına denk gelirler. Amerikan servisleri de daha küçük ailelerin kullandığı örtülerdendir. Tabağın ve çatal bıçağın kapladığı alana yerleştirilir. Yemek bittikten sonra kolayca silkelenip kaldırılır. Birçok renk ve model ürünleri Cimri.com da bulabilirsiniz.

MASA ÖRTÜSÜ NASIL TEMİZLENMELİDİR?

Tabakların, bardakların, yemeklerin üstüne konulan örtüler ne kadar dikkatli olunursa da kirlenirler. Hem de yemek ve içecek lekeleri olacağı için temizlenmesi biraz daha zorlaşır. Örtünün temizlenmesini kolaylaştıracak ya da zorlaştıracak bir etkende örtünün kumaşıdır. Kumaş leke tutmaz özelliğe sahip olursa temizlenmesi daha kolaydır. Yeni çıkan leke tutmaz kumaşlar ev kadınlarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Runnerlar da örtüler gibi temizlenir. Yani çamaşır makinesinde kumaşa uygun programa atılır. Amerikan servisleri ise kumaştan değil de daha sert maddeden yapılır. Bu yüzden makineye atmak yerine ıslak bir bez yardımıyla temizlenebilir. Yemek masanıza en uygun örtü modellerini bu özelliklerine göre seçebilirsiniz. Az kişili aileye sahipseniz Amerikan servisleri, kalabalık aileye sahipseniz de masa örtüsü ya da runnerları tercih edebilirsiniz.