Marka
Burç
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Her mevsimin en temel ihtiyacı olan ayakkabılar, kişiliği yansıtan ve kıyafeti tamamlayan bir giyim eşyasıdır. Gündelik hayatın bütün yükünü çeken ayaklarımızın en iyi dostu olan erkek klasik ayakkabı çeşitleri Cimri.com da en ucuz fiyatlarla Pedro Camino, Efor, John Paul, Anıl gibi markaların farkıyla sahiplerini bekliyor.

Erkek Klasik Ayakkabı Nedir?

Farklı deri çeşitleri ve farklı taban malzemelerinden üretilen, bağcıklı ya da bağcıksız modelleri olan klasik ayakkabı çeşididir.

Davetlerde ve özel günlerde, günlük iş hayatında kullanılan, şıklığınızı ve tarzınızı en iyi gösteren ürünlerdir. Bakımlı, temiz ve klasik giyimi seven beylerin gözde tercihlerinden olan erkek klasik ayakkabılar, bir ciddiyet ve statü sembolü olarak yüzyıllardır tüm dünyada kullanılmaktadır.

19.yüzyıl başlarında yürüyüş ve bisiklet sürmek için bugünün spor ayakkabısını andıran kumaş veya süet tarzı ayakkabı modelleri gündelik hayatta kullanılırdı. Ama erkek şıklığının değişmeyen en eski unsuru klasik erkek ayakkabıları, tiyatro, akşam yemeği ve özel davetlerde giyilmek için özenle parlatılır ve saklanırdı. Toplumumuzda ise bugünküne benzer erkek klasik ayakkabılara ilk olarak 16 ve 18.yüzyılda Bursa ve Edirne’de rastlanır.

Erkek Klasik Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

İsimlendirme ve sınıflandırılmasında çok çeşitli kategoriler bulunan erkek ayakkabı modelleri içinde en bilinenlerinden biri; takım elbise ile uyumlu olan tabanı özel köseleden yapılan kösele erkek klasik ayakkabısıdır. Yaz günlerinin favorisi olan kösele ayakkabı her renk takıma yakışır ve genelde siyah renk tercih edilir. Kahverengi erkek klasik ayakkabı; hakiki deriden üretilen kösele tabanlı modellerin vazgeçilmezlerindendir. Süet erkek ayakkabı modeli ise yaz ve ilkbaharda renk seçenekleri ile göz doldurmaktadır. Lastik tabanlı erkek klasik ayakkabı çeşitleri yağmurlu ve soğuk havalarda tabanının yapısı ile hem şıklığınızı tamamlar hem de hava şartlarından korunmanızı sağlar.

Erkek klasik ayakkabıların çeşitlenmesinde farklı bir kıstas ise bağcıktır. Bağcıklı erkek klasik ayakkabı uzun zamandır sevilen ve tercih edilen bir modeldir. Sivri burunlu olarak imal edilen modeller genç erkeklerin son zamanlardaki seçimlerindendir. Bağcıksız erkek ayakkabılar hem günlük kullanımda hem de davetlerde şık gözükmeyi garantiler. Rugan erkek klasik ayakkabı modelleri parlaklığı ile göz alıcı modellerdendir.

Hakiki deriden imal edilen ve ergonomisi ayağınıza en uygun şekilde hazırlanan klasik erkek ayakkabıları sağlığınız için doğru seçilmesi gereken bir giyim eşyasıdır.