• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Erkek Ayakkabısı Çeşitleri Nelerdir?

Erkek ayakkabısı yaz ve kış ayakkabıları olarak ayrılmaktadır. Yazın erkeklerin en çok tercihi olan erkek terlik ve sandaletleri rahat ve açık olması nedeniyle bunaltmamaktadır. Erkek terlik; tabanı üzerinde sadece önü açık ya da kapalı bir kayış olan erkek giyim eşyasıdır. Erkek sandalet ise terliklere benzeyen fakat arka kısmında topuğun oturduğu bir kısım ve bilekte bağlayıcı kayış olan açık erkek ayakkabılarına verilen isimdir. Erkek günlük ayakkabılar günlük yaşamınızda giyilen ve özellikle rahat olmasına dikkat edilen erkek ayakkabı çeşitleri arasında yer almaktadır. Kış aylarında soğuk hava koşullarından korunmak amacıyla giyilen erkek botlar, ısıtıcı özelliği nedeniyle oldukça tercih edilmektedir. Bot alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri botun su geçirip geçirmediği olmalıdır. İşyerlerinde, düğünlerde ya da özel bir davette tercih edilen erkek ayakkabı çeşidi ise erkek klasik ayakkabılardır. Her aya uyum sağlayabilen bu ayakkabıları seçimi ise kıyafetinizin rengiyle doğru orantılı olmalıdır. Hem spor hem de şık duran erkek tekne ayakkabısı son zamanlarda oldukça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Sizde tüm bu ürünleri incelemek istiyorsanız ayakkabılar ve çantalar kategorisi adı altında sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Erkek Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Erkek ayakkabısı alırken eğer ayağına tam geliyor ve biraz sıkıyorsa zamanla açılır demeyin ve bir numara büyüğünü deneyin. Ayrıca ayakkabı denenirken mutlaka çorapla denenmesinde fayda vardır. Oturarak değil ayakta giyilmesi ve alışveriş yapılacaksa öğleden sonra yapılması önerilmektedir. Esnek tabanlı olmasına ve parmak uçlarında boşluk olmasına özen göstermelisiniz. Ayakkabı modeli topuksuz olmalı ve ayakkabı da hafif olmalıdır. Vücudun duruşunu önemli ölçüde etkileyen ayakkabının seçimini yaparken ayak sağlığınızı olumsuz etkilememesi için de dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Günlük ayakkabınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter rahat olmasıdır. Gün içinde sürekli ayağınızda olacağı için yorulmamanız açısından bu kriter önem taşır. Seçeceğiniz ayakkabı esnek olmalı. Ayağınızın doğal yapısı gereği hareket kabiliyetinizi kısıtlamaması açısından ayakkabının tabanı kıvrılabilmeli. Böylelikle ayakkabı ayağınıza ekstra bir rahatlık sağlayacaktır. Ayakkabı, ayak içindeki hava sirkülasyonunu sağlayabilecek tasarımda ve malzemede olmalı. Ayağınız ayakkabının içinde uzun süreli kalacağı için hava almayan bir ayakkabı ciddi ayak rahatsızlıklarına sebep olabilir. Ayakkabının tabanı ne çok yumuşak ne de çok sert olmalı. İki durumda da rahatsız bir ayakkabı söz konusu olur. Orta sert bir tabana sahip olan ayakkabı ayağınızın doğal formuna uyum sağlayacaktır.

Erkek Ayakkabısı Fiyat Aralıkları Nedir?

Erkek ayakkabısı fiyat aralıkları markaya, modele ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde kendi ihtiyacına göre olan ürünleri listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra fiyat alarmı butonu sayesinde seçtiğiniz ürünlerde fiyat değişikliği olduğu an haberdar olabilirsiniz.