iştirakidir.
Ana Sayfa > Beyaz Eşya & Mutfak > Beyaz Eşya > Buzdolapları >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurma Kapasitesi 6 kg / 24 saat
  • Dondurucu Hacmi 116 lt
  • Enerji Sınıfı A+++
  • Enerji Tüketimi 0.56 kWh / 24 saat
  • Soğutucu Hacmi 312 lt
  • Toplam Hacim 475 lt
  • Ürün Tipi Çift Kapılı No-Frost
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Arçelik 2488 CNGY Arçelik'ten, ortalama bir Türk ailesi için uygun iç hacme sahip kombi tip buzdolabı.
Yazar: Elif Bayar 12/12/2014

Şık bir buzdolabı, şık mutfakların olmazsa olmazı. Birçok kişi artık sadece ekonominin değil konforun ve şıklığın peşinde. Mutfakta şıklık peşinde koşanların listesinde yer alacak Arçelik 2488 CNGY A+++ NoFrost Buzdolabını sizler için ele aldık.

Herkesin tercihini belirleyen öncelikler değişse de benim önceliğim olan enerji tüketimi ile başlamak istiyorum. 2488 CNGY modeli A+++ enerji sınıfında olması ile pek çok rakibinden bir adım öne geçiyor. Elektrik birimleri ile kafa karıştırmadan söyleyeyim faturaya yansıyacak fiyat aylık 6-7 lira civarı.

Kombi buzdolabı sınıfındaki üründe, dondurucu kısımda net hacim 114 litre; soğutucu bölümde ise net hacim 318 litre. Yani size toplam 432 litrelik net kullanım olanağı sunuyor. Piyasada 600 litreye yakın kullanım sunan buzdolaplarının olduğundan yola çıkarsak çok geniş bir buzdolabı diyemeyiz. Eğer genişlik ve kullanım alanları ile ilgili beklentileriniz yüksekse, tekrar düşünmenizi önerebilirim.

Kombi tipi buzdolaplarının rahatlığı, daha önce de bahsettiğim gibi, soğutucuya göre az kullanılan dondurucunun alt kısma alınmasıyla, eğilip kalkma işinin artık tarihe karışması. Arçelik 2488 CNGY'nin dondurucu kısmı çekmeceli olarak tasarlanmış. Bu sayede ürünleri düzenli biçimde ayırmak mümkün. Şişe tutucu, hızlı dondurma bölmesi gibi küçük detaylar, kullanım kolaylığı sağlıyor. Konfordan bahsetmişken, ürünün oldukça sessiz çalışma iddiası olduğunu da söylemek gerekiyor.

Yiyeceklerin saklanma koşullarına bakacak olursak karşımıza bakteri filtresi, iyonize ve mavi ışık teknolojisi çıkıyor. Bakteri filtresi dolap içinde saklanan yiyeceklerin tamamı için gerekli bir uygulama. Gelecekte, bütün buzdolaplarında zorunlu hale bile getirilebilir. Mavi ışık teknolojisi ise sebzelerin kendilerini doğada zannetmesine sebep olan ışık teknolojisi. Siz de benim gibi meyve sebzeyi taze alıp tüketme alışkanlığına sahipseniz, satın alacağınızı buzdolabında bu özelliğin varlığını ya da yokluğunu göz ardı edebilirsiniz.

Gelelim dış görünüme;

Siyah cam kapak yüzeyi ile oldukça şık görünüyor. Led ekranı soğutucu kapağının üzerinde ve ayarlar bu bölümden yapılabiliyor. Eğer şıklık arayışında iseniz bu modeli mutlaka incelemeye alın. Ancak temizlikle ilgili endişeleriniz varsa cam kapak yüzeyli ürünleri tercih etmeden önce bir kez daha düşünün. Buzdolaplarının dış yüzlerinin leke tutması ve temizlenmesi sizin için sorun olacaksa iz bırakmayan inoks modellerini gözden geçirebilirsiniz.

Elif Bayar 12/12/2014
Misafir Editör
Arçelik Buzdolapları