• Model araç nedir?

  Şüphesiz ki çocukluktaki en büyük zenginliklerimiz olan oyuncaklar herkesin hayatında büyük bir yer kaplamamıştır. Özellikle erkeklerin en favori oyuncakları denince akla oyuncak arabalar gelmekte ve hatta bu tutku büyüyünce bile devam edecek bir tutku haline dönüşmüştür. Günümüzde koleksiyonunu dahi yapabilecek kadar çok model araç çeşitleri bulunmaktadır. Peki nedir bu model araçlar?

  Araçların gerçek görüntüsüne ve özelliklerine uygun fakat küçük ölçekte üretilmiş olan oyuncaklar olarak açıklanabilir. Küçük veya büyük olun model araba oyuncaklar her yaştan insanın ilgisini çekmektedir. Hala bu oyuncaklara ilginiz var ise birçok çeşidi bulunan bu ürünleri en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com' dan hemen ulaşabilirsiniz.

 • Model araç çeşitleri nelerdir?

  Çocukların olduğu kadar aynı zamanda yetişkin insanların da en büyük hobilerinden olan model araçlar birçok çeşit ve modelle karşımıza çıkmaktadır. Bu çeşitler o kadar geniştir ki modern araçların olduğu gibi, günümüzde görme imkânı bulamadığınız birçok klasik araçların da maketlerine ulaşmak mümkündür. Sadece araba modelleri değil yolcu uçakları, savaş uçakları, motosiklet, otobüs, minibüs, ölçekli model araçlar ya da benzeri birçok maket ürün çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca çek bırak ve uzaktan kumandalı araba özelliklere sahip maketler de bulunmaktadır. Klasik araba ve uçak tutkunu koleksiyonerlerin ilgi duyduğu birçok çeşitteki model sayesinde bu tutkunlar dünyada ve ülkemizde günden güne artmaktadır. Gerçekteki hallerinin küçültülmüş birebir kopyaları olan bu maketler sadece çocuklar için oyuncak değil büyükler için de bir hobi ve koleksiyon araçları haline gelmiştir.

 • Çocukların büyük bir zevkle oynayacağı ve büyüklerin koleksiyonlarını süsleyen bu oyuncakların en kaliteli seçenekleri Cimri.com’da en uygun fiyat sıralamaları ile sizlere sunuluyor!

 • Model araçların fiyatları nelerdir?

  Model araçlar birçok farklı malzeme ve birçok farklı yapım tekniği ile üretilebilmektedir. Plastik ya da diecast adı verilen metallerden üretilebilen bu ürünlerin kullanım amacına göre seçilebilmesi mümkündür. Bu özelliklere göre fiyatlar da 10 ₺’den 1000 ₺’ye kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu fiyat aralığındaki kaliteli ve güvenilir pek çok farklı modele ulaşmak için Cimri.com' u ziyaret edebilirsiniz!