Oyun takımları kategorisinde bulunan okey takımları, uzun yıllardır oynanan topluluk oyunlarından biri olan okeyi oynarken kullanılmaktadır. Okey takımlarının içerisinde toplam 106 adet taş bulunmaktadır. Okey takımlarında bulunan bu taşların hepsi oyun içerisinde kullanılmaktadır. Okey takımlarında bulunan ıstakalar da her oyuncuya birer adet verilmektedir. Okey takımlarının içerisinde aynı zamanda bir adet zar bulunmaktadır. Cimri’de Star gibi markaların birbirinden farklı size en uygun okey takımlarına ulaşabilir ve en ucuz okey takımlarına kolayca sahip olabilirsiniz.

    Okey Takımları İle Okey Nasıl Oynanır?

    Okey takımları ile okey oyunu iki, üç veya dört kişilik gruplar halinde oynanabilmektedir. Okey takımları ile oynanan okey oyunlarının genellikle en yaygın olarak bilinen ve daha eğlenceli oynanmasını sağlayan kişi sayısı ise dörttür. Okey takımının içerisinde dört farklı renkte taş bulunmaktadır ve her renk grubundaki taşlar 1’den başlayarak 13’e kadar olmaktadır. Okey takımlarının içerisinde aynı zamanda oyun içerisinde kullanılan sahte okeyler de bulunmaktadır. Okey oyununun başlangıcında, okey takımının içerisinde bulunan okey taşlarının tamamı masaya dökülür ve taşlar karıştırılır. Daha sonra oyuncular okey taşlarını beşerli gruplar halinde masaya dizerler. Masada toplam 21 adet beşerli gruplar halinde taş perleri oluşturulur. Okey takımının içerisindeki taşlardan bir adet okey taşı, oyundaki okeyin belirlenmesi amacı ile ayrılır.

    Taşlarının dağıtımını yapacak olan oyuncu, okey takımının içerisinde bulunan zarı iki kere atar. Atılan zarlardan ilki okeyin belirlenmesi için hangi grubun seçilmesi gerektiğini belirtirken, ikinci zar ise hangi sıradaki taşın okey taşı olmasını belirlemektedir. Okey takımındaki taşların içerisinden, okey olarak açılan taş per grubunun üzerine açık bir şekilde yerleştirilir. Açılan taşın bir üst rakamı o el için belirlenen okeyi temsil etmektedir. Okey takımının içerisindeki taşlardan, okey belirlendikten sonra taşların dağıtımı gerçekleştirilir. Okey takımında bulunan taşları dağıtacak olan kişi okey olarak açılan taş grubunun yanındaki seriyi alır ve dört grubu atlayarak yanındaki oyuncuya verir. Okey takımının içerisinde dizilen okey taşlarından tüm oyunculara toplamda 14 taş verilirken, ilk oyuncuya 15 taş verilir ve oyun başlar. Siz de eğlencelerinize en uygun okey takımlarına Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.