iştirakidir.
11 - 11 TL (1 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Bitirim Ekip PC

11,40 TL (1 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
 • 0(850) 333 00 11
  kardelen
  %91
  7606 Değerlendirme
  200 TL’ye Varan İndirim Kuponu Fırsatı!
  Ücretsiz Kargo
  11 , 40 TL
  24 Ay x 23.55 TL
  7 Saat Önce Güncellendi.
 • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Platform PC
 • Yayıncı Firma Alawar Games
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Bitirim Ekip Fırtınalar, depremler ve yangınlarla sürekli yıkıma uğrayan şehirde insanların yardımına koştuğunuz, yıkılan yapıların yerine de yenilerini inşa ettiğiniz Bitirim Ekip, eğlenceli özelliklerle donatılmış, keyifli oynanışıyla dikkat çeken bir doğa olaylarıyla başa çıkma oyunu.
Yazar: Ferhat Verdi 11/02/2015

Fırtınalar, depremler ve yangınlarla sürekli yıkıma uğrayan şehirde insanların yardımına koştuğunuz, yıkılan yapıların yerine de yenilerini inşa ettiğiniz Bitirim Ekip, eğlenceli özelliklerle donatılmış, keyifli oynanışıyla dikkat çeken bir doğa olaylarıyla başa çıkma oyunu.

Yıkılan yerlerde enkazların temizlenmesi, insan ve hayvanların sıkışıp kaldıkları yerlerden kurtarılması gibi konulara sahip Bitirim Ekip’te yıkıntıların arasında dolaşırken bir yandan da zamanın üzerinizde kurduğu baskıyla mücade ediyorsunuz. Görevlerin belli bir zaman içinde tamamlanması gerekiyor ve zaman yönetiminin en iyi şekilde sağlanması gerekiyor. 40’tan fazla görevin sizi beklediği oyunun tek amacı yıkıntılar arasından canlıları çıkarmak da değil. Felakete uğrayan şehrin yeniden kurulması görevi de sizi bekliyor.

Elektriklerin kesildiği şehirde yeni elektrik santralleri kuruyor, sağlık hizmetlerinin artık verilmediği şehirde bunun nedeni olan yıkılan hastanenin yerine yenisini inşa etmeniz lazım. Enkazların temizlenmesi ve şehre eski, güzel görünümü vermeniz de şart. Ulaşıma dair yıkıntılardan sonra da köprüler yapmalısınız.

Geniş arazilerde gerçekleşen bu işlemlerin zamanında tamamlanması için ise el çabukluğu yeterli değil; ekstra hıza sahip olmanız gerekmekte. Bunun için de güçlendiriciler bulunuyor, bunları toplayarak oyunda sizi bekleyen görevleri daha hızlı şekilde tamamlıyorsunuz. Güçlendiricileri bolca depolayın, bu sayede hızınız gittikçe artıyor.

Saniyelerle yarıştığınız oyunda bu hız özelliği işinizi bir hayli kolaylaştıracak. Eğer tüm görevlerde yavaş davranırsanız şehir haritadan siliniyor. Zamana karşı yarışın önemli olduğu Bitirim Ekip adlı PC oyununda bu faktörün üstesinden gelmeniz için çeşitli araçlar da mevcut.

Zorlu arazilerde kullanılmak üzere tahsis edilen araçlarla ilerliyor, görevlerinizi daha hızlı şekilde tamamlamaya çalışıyorsunuz. Gerek zamana karşı yarış gerekse planlamanın oyundaki yeri oldukça yüksek. Tüm bu görevlerin daha keyifli hale gelmesi için gereken ses, efekt, grafikler gibi oyun özellikleri ise Bitirim Ekip adlı oyunda orta düzeyde. Özellikle ilköğretim çağındaki çocukların büyük keyif alacağı oyun, şehirleri kurtarmak ve yeni yapılar oluşturmak gibi özellikleri ile hem eğitici hem de sorumluluk bilincini güçlendirici etkiler sağlayabilir.

Bitirim Ekip, çocuklar için geliştirilmiş bir şehir kurtarma/yapma oyunu. Görsel yönü çok üst seviyede değil ama görsellikten ziyade konuyla ilgilenen gençler tarafından da denenebilir. Güzel bir senaryoya sahip Bitirim Ekip, belli özelliklerin kazanılmasının ardından nispeten kolay oynanışı, görevler tamamlandığında gelen görevlerin öncekinden farklı özelliklere sahip olması gibi bir dizi artıyla birlikte geliyor. Düşük donanım özelliklerine sahip PC’lerde yüksek grafik ayarlarında rahatlıkla oynanabilmesi de diğer güzel yönleri arasında. Oyunun ses efektleri ve müzikleri ise daha iyi olabilirdi.

Ferhat Verdi 11/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Alawar Games Bilgisayar Oyunları